Artykuły i Reportaże

Podsumowanie miesiąca – Lipiec 2017

Podsumowanie drugiego miesiąca – Lipiec 2017

Podsumowanie lipca 2017

Drugi miesiąc za nami, dziękujemy wszystkim czytelnikom za odwiedziny i za wszystkie komentarze pod naszymi postami na fb. Chciałem również podziękować wszystkim osobom, które polubiły nasz profil na Facebooku, gdyż jak już pewnie zauważyliście niedawno udało nam się przekroczyć liczbę 500 polubień. Bardzo raduje nas, że strona cieszy się taką popularnością, przez co motywuje nas to do dalszej ciężkiej pracy nad serwisem i kolejnymi ciekawymi materiałami. Jeśli jeszcze nie polubiłeś naszej strony, a chcesz dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju naszego bloga, to nie zwlekaj. Zapytacie, a na co ci te całej lajki? Już spieszę z odpowiedzią. Otóż, chodzi o to, że na naszym profilu na facebooku są udostępniane wszystkie treści pojawiające się na stronie, a jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi materiałami to masz dwa wyjścia:

  • polubić naszą stronę na facebooku, albo zacząć ją obserwować,
  • zasubskrybować bloga poprzez podanie swojego adresu e-mail, po prawej stronie w okienku widgetów – wtedy będziesz otrzymywał regularnie maile, jak tylko pojawi się nowy wpis na blogu,

Jeśli chcielibyście otrzymywać powiadomienia o nowych treściach – wybór należy do Was.

W lipcu blog przeszedł mały, niezauważalny rebranding. Zmieniło się nieco logo.

Stare logo

Nowe logo

Diceland

Niby niewielka zmiana, a jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego wyglądu.

W tym miesiącu do grona współpracujących wydawnictw dołączyły kolejne:

  • Czacha Games,
  • Rebel,
  • Phalanx,
  • Fox Games,

Dlatego już teraz informuję, że recenzji ich gier możecie się spodziewać w niedalekiej przyszłości.


Recenzje na blogu i ceny gier

Aż 12 recenzji, takich gier jak (kliknij by przejść do danej recenzji) oraz przegląd najtańszych cen na Ceneo.pl (stan na dzień 30 lipca 2017 roku):

Już niedługo pojawią się recenzje nowego autora, który już dzisiaj prowadzi dla Was nową serię Diceland obserwuje Kickstarter. Pierwszymi jego recenzjami będą gry z serii Wsiąść do Pociągu – serdecznie zapraszamy. A jeśli ktoś z Was przegapił jakąś recenzję – to jest to najlepszy moment do nadrobienia zaległości.

Recenzji jakich gier możecie spodziewać się w najbliższej przyszłości: Wojownicy Midgardu, Fuse, Spaghetti, Motto, Boss Monster i Boss Monster Następny Poziom, Bąbelsy, Rachmistrz, Odlotowy Wyścig, Niqczemni, Gangi Nowego Jorku, Atak Zombie, Słońce i Księżyc, Dino Kontra Dino, W Cieniu Tronu, Kryptos, Capital.


Lipcowe planszowe nowinki

Kolejna dawka najświeższych informacji ze świata planszówek w 10 odcinkach – dla tych co nie czytali jest to świetna okazja do nadrobienia zaległości informacyjnych.

Warto tutaj zaznaczyć, że dwudziesty, ostatni odcinek planszowych nowinek został w całości poświęcony wydawnictwu Games Factory. Diceland był na specjalnie organizowanym spotkaniu przez to wydawnictwo i dowiedział się kilku ciekawych rzeczy, o których mowa w omawianym odcinku – zapraszamy.


Wystartowała nowa seria – Diceland obserwuje Kickstarter

Diceland_obserwuje_kickstarter

W nowej serii Diceland, w kilku słowach opisuje nowości pojawiające się na platformie wspierającej Kickstarter – dzięki czemu szybko dowiadujecie się o ciekawych nowościach, które warto wesprzeć. Seria ta będzie ukazywał się regularnie co tydzień we wtorki. Nad serią ta pracuje Piotr Struś – nasz nowy autor recenzji.


Inne ciekawe artykuły


Garść statystyk

Wpisów na blogu: 28

Recenzji: 12

Odsłon bloga od początku istnienia: 21 444

Odsłon w ostatnim miesiącu: 9 476

Źródło odwiedzin bloga: Facebook (60%)

Najczęściej czytany artykuł: Notowanie BGG 2

Najchętniej czytana recenzja: A4 Quest – First Journey

Najczęstsze odwiedziny z zagranicy: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy

Miasto: Warszawa, Katowice, Kraków

Średni czas na stronie: 2:02 minuty

Przeglądarka: Chrome

System: Windows

Płeć: Mężczyźni 80,5%, Kobiety 19,5%

Wiek: 25-34 (50,73%)

Czytelnicy, którzy polubili bloga na Facebooku: 132


Gra miesiąca


Zaglądajcie do nas koniecznie

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *