Planszowy Express

Planszowe nowinki #14

10 lipca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Czternasta część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Za jakiś czas ujrzymy Big Box Carcassonne w drugiej odświeżonej edycji. Catan w nowej odsłonie – tym razem w uniwersum Gry o Tron. Generator postaci  do Pierwszych Marsjan na Portal Games. Nowa odsłona gry Unlock! oraz Trash Pandas na Kickstarterze.


Carcassonne Big Box

Carcassonne_Big_Box

Wiemy już z czego będzie składał się zestaw Carcassonne Big Box, czyli wielkie pudło z wieloma dodatkami w nowym odświeżonym wydaniu. W jego skład wejdą: Gra Podstawowa, Karczmy i Katedry, Promy, Kupcy i Budowniczowie, Kopalnie Złota, Mag i Wiedźma, Maszyny Latające, Kurierzy. Łącznie zestaw będzie składał się z 11 rozszerzeń. Dla fanów Carcassonne pozycja obowiązkowa.


A Game of Thrones Catan: Brotherhood of the Watch

Game_of_Catan

 

Jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie postanowiła połączyć swoje siły z najpopularniejszym serialem na świecie. Co wychodzi z tego połączenia?Game of Thrones Catan: Brotherhood of the Watch. Jestem niezwykle ciekawy jak prezentować się będzie owa produkcja. Gra zostanie wydana w IV kwartale jeszcze tego roku. Prezentacja gry na GenCon 2017 przez Fantasy Flight Games oraz na stoisku Catan Studio! Gra będzie dostępna w języku: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim, czeskim/słowackim, japońskim, francuskim i co najważniejsze polskim. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się odczekać. Wydawcą w Polsce będzie Galakta.

Game_of_Catan


Generator postaci do Pierwszych Marsjan

Pierwsi Marsjanie

Na stronie Portal Games pojawił się generator postaci do Pierwszych Marsjan, który następnie możemy wydrukować lub udostępniać np. wśród planszówkowych znajomych na FB, można tam uzyskać mniej więcej taki oto efekt:

Adrian Pierwsi Marsjanie

Link do generatora kart postaci.


Unlock! Mystery Adventures

Unlock! Mystery Adventures

Nowa niezwykle klimatyczna okładka do nowej części gry Unlock! tym razem część ta skrywa się pod tajemniczą nazwą Mystery Adventures. Gra najprawdopodobniej zostanie wydana w Polsce za pośrednictwem wydawnictwa Rebel, jednak nie mamy jeszcze, żadnych potwierdzonych informacji. Wiemy jednak, że będą to 3 kolejne zagadki w stylu „Escape Room” do rozwiązania w domowym zaciszu:

  • Pułapki Nautilusa – w tej zagadce zaatakuje nas wielki potwór morski, a my znajdziemy się w starej łodzi podwodnej, z której będziemy musieli znaleźć drogę ucieczki na powierzchnie.
  • Dom na wzgórzu – co wydarzyło się w tym przeklętym domu? Zbadaj złowieszcze pomieszczenia, krok po kroku. Sprawdź co nawiedza to opustoszałe miejsce.
  • Skarb Tonipala – Kapitan Smith ukrył skarb gdzieś na wyspie Tonipal. Rozwiąż tajemnicę, nim inny łowca skarbów cię ubiegnie. Zagadka ta będzie najtrudniejsza od pozostałych dwóch.

Trash Pandas

Trash_Pandas

Na KickStarterze trwa właśnie akcja gry Trash Pandas. Jest to tytuł łatwy do nauczenia, kompaktowy i przeznaczony dla każdej grupy wiekowej. W Trash Pandas gracze wcielają się w szalone szopy, które będą przechylać pojemniki na żywość. Dzięki mechanice push your luck będziemy się starali zdobyć coraz więcej śmieci, ale jednocześnie będziemy musieli je ukrywać, tak by na koniec gry liczyły się dla nas jako punkty. Zapowiada się ciekawie.

Więcej dowiesz się na stronie KickStartera Trash Pandas


Przegapiłeś poprzednie Planszowe Nowinki? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *