Krótko o nas…

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 8 lat (z małą przerwą), a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zastosowano się użyć mechanikę kości w unikatowy sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają w gronie najbliższych miło spędzić czas i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.


Kasia i Adrian

Gry planszowe są naszą pasją. Zapytasz co u nas słychać? – Gry planszowe. Jak tam w Poznaniu? – Gry planszowe. Co robicie w Sylwestra? – you-know-what! Każde z nas zaczęło osobno. Kasia od Talizmana, Adrian od… Monopoly Deal. I to w dużej mierze właśnie gry nas połączyły. Jesteśmy zdecydowanie freak-ami. Na naszej drodze szybko zaczęły pojawiać się coraz to cięższe euro i ameritrashe. Im bardziej nietypowo – tym lepiej. Staramy się grać jak najczęściej, co chwilę odnajdując pozycje godne naszej uwagi. Szukamy tych, które urzekną nas na długie godziny. Nie znaczy to jednak, że odmawiamy sobie krótkich i lekkich gier. W naszej kolekcji mamy już ponad 300 tytułów. Chcielibyśmy wskazać kilka konkretnych, tych ulubionych, ale może zamiast tego podzielimy się z Wami tym, co jest na naszej półce:

Nasza wirtualna półeczka


Natalia Jagiełło

Gry planszowe to moja pasja, którą dzielę na co dzień z 3 córkami. Dziewczyny są w edukacji domowej, a ja przekazuje im wiedzę głównie poprzez planszówki. Gramy zarówno w szybkie karcianki, jak i w bardziej złożone gry, gramy rano, po południu i wieczorem… Moje ulubione gry to te związane z przyrodą oraz gry, które łączą naukę z dobrą zabawą. Planszówki kocham od dziecka, pamiętam, jak w liście do Mikołaja poprosiłam o wymarzony Monopol w wersji Pokemon! Na blogu recenzuję głównie gry rodzinne i staram się wyszukiwać wśród nich prawdziwe perełki.