Planszowy Express #45

Planszowy Express 45 Planszowy Express #45

11 listopada 2017 roku

Witamy w kolejnym Planszowym Expressie. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o:

Zapowiedzi takich gier i dodatków do gier jak: Legenda Pięciu Kręgów: Los nie ma tajemnic, Chryzantemowy Tron, W zakazanym mieście,Medytacje nad Nietrwałością. A także Horror w Arkham: Labirynty Obłędu, Abyss: Lewiatan, Eksplodujące Kotki, Azul,Cry Havoc: Aftermath, Tajniacy Duet oraz gry zyskujące popularność i inne.


Legenda Pięciu Kręgów: Los nie ma tajemnic (wyd. Galakta)

l5k los nie ma tajemnic Planszowy Express #45

Los nie ma tajemnic to zestaw dynastii do gry karcianej Legenda Pięciu Kręgów, który zawiera 60 nowych kart (po 3 kopie każdej z 20 różnych kart) zaprojektowanych tak, aby gracze mogli lepiej dostosować swoje talie.Legenda Pięciu Kręgów to osadzona w mitycznym świecie Rokuganu gra o strategicznych bataliach i dworskich intrygach, w której gracze walczą o honor i chwałę.

Zawiera karty 81-100 z cyklu Cesarskiego. To nie jest samodzielna talia. Do gry potrzebny jest zestaw podstawowy Legendy Pięciu Kręgów: Gry karcianej.

Premiera w grudniu tego roku


Legenda Pięciu Kręgów: Chryzantemowy Tron (wyd. Galakta)

l5k chryzantemowy tron Planszowy Express #45

Chryzantemowy Tron to zestaw dynastii do gry karcianej Legenda Pięciu Kręgów, który zawiera 60 nowych kart (po 3 kopie każdej z 20 różnych kart) zaprojektowanych tak, aby gracze mogli lepiej dostosować swoje talie. Legenda Pięciu Kręgów to osadzona w mitycznym świecie Rokuganu gra o strategicznych bataliach i dworskich intrygach, w której gracze walczą o honor i chwałę.

Zawiera karty 61-80 z cyklu Cesarskiego. To nie jest samodzielna talia. Do gry potrzebny jest zestaw podstawowy Legendy Pięciu Kręgów: Gry karcianej.

Premiera w grudniu tego roku


Legenda Pięciu Kręgów: W zakazanym mieście (wyd. Galakta)

l5k w zakazanym miescie 166x300 Planszowy Express #45

W Zakazanym Mieście to zestaw dynastii do gry karcianej Legenda Pięciu Kręgów, który zawiera 60 nowych kart (po 3 kopie każdej z 20 różnych kart) zaprojektowanych tak, aby gracze mogli lepiej dostosować swoje talie. Legenda Pięciu Kręgów to osadzona w mitycznym świecie Rokuganu gra o strategicznych bataliach i dworskich intrygach, w której gracze walczą o honor i chwałę.

Zawiera karty 41-60 z cyklu Cesarskiego. To nie jest samodzielna talia. Do gry potrzebny jest zestaw podstawowy Legendy Pięciu Kręgów: Gry karcianej.

Premiera w grudniu tego roku


Legenda Pięciu Kręgów: Medytacje nad Nietrwałością (wyd. Galakta)

l5k medytacje nad nietrwaloscia Planszowy Express #45

Medytacje nad nietrwałością to zestaw dynastii do gry karcianej Legenda Pięciu Kręgów, który zawiera 60 nowych kart (po 3 kopie każdej z 20 różnych kart) zaprojektowanych tak, aby gracze mogli lepiej dostosować swoje talie. Legenda Pięciu Kręgów to osadzona w mitycznym świecie Rokuganu gra o strategicznych bataliach i dworskich intrygach, w której gracze walczą o honor i chwałę.

Zawiera karty 101-120 z cyklu Cesarskiego. To nie jest samodzielna talia. Do gry potrzebny jest zestaw podstawowy Legendy Pięciu Kręgów: Gry karcianej.

Premiera w grudniu tego roku


Horror w Arkham: Labirynty Obłędu (wyd. Galakta)

ahc labirynty obledu front box insert Planszowy Express #45

Horror w ArkhamLabirynty obłędu to zupełnie nowa 80-kartowa przygoda. Badacze będą musieli pokonać tajemniczego geniusza, który porwał ich i zmusił do udziału w okrutnych eksperymentach. Jeśli chcą ujść z życiem, będą musieli rozwikłać jego pokrętne zagadki. I muszą się spieszyć – w tej pułapce nie są sami…

Jesteście wystarczająco szybcy i sprytni, by wydostać się z Labiryntów obłędu? Czy wasza odwaga wystarczy, by pokonać okrutnego geniusza, który stworzył to więzienie? Czy uda się przetrwać spotkania z dziwnymi, cienistymi stworami, których jęki słychać w echach odległych korytarzy?

Labirynty obłędu pojawią się zimą 2017/2018.


Abyss: Lewiatan (wyd. Rebel)

pic3757306 md Planszowy Express #45

Wiadomości z posterunku są niepokojące. Lewiatany to przerażające morskie potwory, teraz zbiegają się w kierunku granicy i zagrażają Królestwu. Czy alianci i poborowi, wyznaczeni przez każdą z Gildii, są w stanie ich powstrzymać? Wyjaśnienie jest teraz niebezpieczne: walka nie jest łatwa, a ucieczka może być jeszcze bardziej niebezpieczna. Kiedy odkrywasz głębię, a odkrywana karta jest potworem, możesz walczyć z Lewiatanem na granicy. Niektórzy nowi lordowie i sprzymierzeńcy pomogą ci w walce dzięki ich specjalnej mocy. Gracz, który zabił największą liczbę potworów morskich, bierze figurkę i zdobywa 5 dodatkowych punktów na koniec gry. Ale bądź ostrożny, natomiast jeśli nie walczysz, możesz doznać obrażeń.

pic3756016 Planszowy Express #45

Premiera dodatku w 2018 roku (bliżej nieustalona)


Gry, które w tym tygodniu zyskały największą popularność

pic3763549 md Planszowy Express #45

 1. Pandemic Legacy: Sezon 2 – skok z 2237 na 919 miejsce.

 2. Azul – skok z 2790 na 1452 miejsce.

 3. Clans of Caledonia – skok z 1086 na 591 miejsce.

 4. Projekt Gaja – skok z 1877 na 1245 miejsce.

 5. Queendomino – skok z 4397 na 2969 miejsce.


Eksplodujące Kotki (wyd. Rebel)

 ek 3d Planszowy Express #45

Do Polski zawitał największy bestseller gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. Gra, która jeszcze przed wydaniem stała się hitem. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? No cóż, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o koty 🙂

Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami odmiana rosyjskiej ruletki. Gracze ciągną co turę po karcie, aż do momentu dobrania eksplodującego kota – wtedy nieszczęśnik wybucha i ginie, a gra się kończy. Ale! W talii są też karty, dzięki którym można odwrócić uwagę samobójczego kocięcia, uniknąć go, czy też zmusić przeciwnika do dobrania kilku kart na raz. Gra z każdą upływającą kolejką staje się coraz bardziej intensywna – im mniej kart pozostaje w talii, tym większe prawdopodobieństwo wyciągnięcia morderczego futrzaka i wywołania wybuchu, po którym pozostanie tylko płonąca kulka kłaków.

karty1 Planszowy Express #45

Gra jest już do kupienia w sklepach


Azul (wyd. Lacerta)

pic3718275 md Planszowy Express #45

W grze Azul gracze będą przemieszczać kolorowe płytki bezpośrednio od dostawców na ich plansze. Następnie będziemy zdobywali punkty w oparciu o to, w jaki sposób płytki te, zostały umieszczone na naszym dekorowanym pałacu. Punkt otrzymujemy za konkretne wzory i komplety. Dodatkowo jeśli zmarnujemy jakąś dostawę, to odbije się to na nas negatywnie. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa. Gra autorstwa Michaela Kieslinga. W Polsce gra zostanie wydana pod szyldem wydawnictwa Lacerta.

pic3721302 md Planszowy Express #45

Premiera w 2018 roku


Cry Havoc: Aftermath (wyd. Portal Games)

cryhavoc aftermatch 3d lores Planszowy Express #45

Wojna zbyt długo zbierała swe żniwo. Cztery armie ścierały się, walcząc o drogocenne kryształy, i żadna strona nie dawała za wygraną. Nieustanny konflikt czynił ekstrakcję niesamowicie trudną. Planeta pozostawała jednak hojna, dostarczając wartościowych surowców, także siły okupacyjne trwały, nieustannie walcząc o dominację. Bez cienia końca tego starcia na horyzoncie, wszystkie cztery frakcje rozwinęły nowe taktyki i technologie, by powiększyć swoją przewagę.

Nowości:

 • Budynki Uniwersalne,
 • Budowle Frakcji,
 • 4 plansze liderów,
 • Punktowane wydarzenia.

Dodatek jest już do kupienia w sklepach


Tajniacy Duet (wyd. Rebel)

rebel tajniacy duet pudelko Planszowy Express #45

Codenames Duet to tak naprawdę Tajniacy w nieco zmodyfikowanej i przystosowanej do dwuosobowej partii, wersji. Przedstawiaj hasła, by spróbować zidentyfikować agentów, wśród wszystkich postaci na stole. Tym razem pracujecie wspólnie. Przygotowując grę, umieszczamy nasze słówka w siatce 5×5 – łącznie 25 słówek. W tej wersji, umieszczając kartę klucz w podstawce, obaj gracze widzą tylko swoją stronę. W ten sposób każdy z graczy widzi swoich trzech zabójców ukrywających się wśród cywili. Zielone symbole oznaczają karty agentów, 3 z nich są wspólne, natomiast zabójcy znajdują się w różnych miejscach (po trzech na stronę gracza). Musicie wspólnie ujawnić piętnastu agentów, nie ujawniając mordercy, ani zbyt wielu niewinnych osób postronnych. Na wszystko macie ograniczony czas.

td 4 Planszowy Express #45

Gra jest już do kupienia w sklepach


Już w listopadzie startuje 28 edycja Pionka – mamy dla was informację prasową o tym konwencie – koniecznie zajrzyjcie.

Pionek 28 Edycja – kliknij tutaj


Szybkie informacje:

 • Wydane zostały takie gry jak: Qwirkle w metalowej puszce, Okulary Czary-Mary, Sen, Na końcu języka, Eko (Ekö), Triominos Sunshine, Triominos Color
 • Star Wars: Przeznaczenie – Rywale (zestaw do draftu) – premiera w 2018 roku (Galakta)
 • Star Wars: Rebelia (dodatek) – premiera w 2018 roku (Galakta)
 • Agricola: Artifex Deck – premiera w 2018 roku (Lacerta)
 • Agricola (dodatek dla 5 – 6 graczy) – premiera w 2018 roku (Lacerta)
 • Posiadłość Szaleństwa (2 ed.): Ulice Arkham – premiera w II kwartale 2018 roku (Galakta)
 • Eldritch Horror: Przedwieczna Groza – Maski Nyarlathotepa – premiera w 2018 roku (Galakta)
 • Wyspa Sky’e: Journeyman – premiera w 2018 roku (Lacerta)
 • Keyflower: Farmerzy – premiera w grudniu 2017 roku (Czacha Games)
 • Small World: Podniebne wyspy – premiera w listopadzie 2017 roku (Rebel)

Przegapiłeś poprzedni Planszowy Express? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnego Planszowego Expressu już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas Planszowy Express #45

Dodaj komentarz