Bez kategorii

Pionek – 28 edycja (informacja prasowa)

Pionek – edycja 28 (informacja prasowa)

Pionek

Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów planszówek z Polski, świata i okolic! Pionek to doskonała okazja, aby pograć sobie w ulubione gry, poznać nowych ludzi, poznać nowe tytuły, wypróbować nowości, rozejrzeć się w ofercie Giełdy Gier, potestować prototypy w ramach programu UnPub… i bawić się w doskonałej atmosferze!

Strona internetowa Pionka – kliknij tutaj

Bogata biblioteka gier

Na Pionku udostępniamy Wam gry zgromadzone przez Koło Gier Planszowych działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Biblioteka gier jest bardzo bogata i zawiera w sobie kilkaset egzemplarzy gier polskich i zagranicznych wydawców. Jednocześnie przed każdym kolejnym Pionkiem staramy się pozyskiwać kolejne nowości od czołowych polskich wydawców.

Zapraszamy do zapoznania się z Listą Gier

Pomarańczowe koszulki

Na terenie imprezy spotkacie osoby ubrane w pomarańczowe koszulki. Są to organizatorzy tej imprezy. Możecie zadać im pytanie i na pewno uzyskacie odpowiedź. Możecie poprosić o pomoc i na pewno zostanie udzielona. Pomarańczowe Koszulki są po to, byście nie czuli się zagubieni. Znajdą wam partnera do gry. Wyszukają i zaproponują ciekawą grę planszową. Oprowadzą po terenie imprezy i pokażą, gdzie się coś dzieje. A co najważniejsze – tłumaczą zasady gier.

Zawsze jeśli potrzebujesz pomocy – zwróć się do osoby w pomarańczowej koszulce. Ona jest właśnie po to, by pomóc.

Zagraj, żeby Wygrać

To akcja, która pierwszy raz pojawiła się podczas 22. edycji Pionka. Gry biorące udział w akcji znajdują się obecnie w osobnej części hali i osoby grające w nie mogą po zagraniu wypełnić kupon, który weźmie udział w losowaniu. Później, na koniec imprezy (a dokładniej w niedzielę ok. 16.30), spośród wszystkich osób grających losujemy szczęśliwców, którzy otrzymują nagrody z puli ufundowanej przez sponsorów.

Giełda gier używanych

Od kilku lat to już stały element Pionka. Zasada działania giełdy jest bardzo prosta: każdy może przynieść dowolne gry planszowe/karciane czy związane z nimi akcesoria i wystawić na giełdzie. Każdy może przejrzeć to, co przynieśli inni i wybrać dla siebie interesujące pozycje. Z każdej transakcji 2 zł trafia do puli. Po zakończeniu imprezy losujemy spośród wszystkich kupujących osoby, do których trafia ta pula i mogą ją wykorzystać na zakup nowych gier.

Zachęcamy do rejestracji on-line na stronie organizatora giełdy – PrzyPlanszy.pl

UnPub Poland – Sieć Prototypów

Masz świetną grę, ale jeszcze jej nie przetestowałeś wśród szerszej publiczności? Chcesz poznać opinie innych fanów gier planszowych? Zgłoś prototyp swojej gry planszowej na Pionka w ramach inicjatywy UnPub! UnPub to doskonała okazja, aby twój prototyp znalazł się na jednym ze stołów i przyciągnął do siebie tłumy! W ramach wydarzenia udostępnimy specjalną strefę prototypów, gdzie autorzy będą mogli prezentować i grać w swoje gry z zainteresowanymi.

Bilety:

Bilet Wstępu – 8 PLN

 • Wejście dla jednej osoby
 • Plakietka identyfikacyjna

Bilet Rodzinny – 15 PLN

 • Wejście dla rodziców i dowolnej liczby dzieci w ramach jednego biletu!
 • Plakietki identyfikacyjne

Eurogracz – 15 PLN

 • Wejście dla jednej osoby
 • Identyfikator
 • Loteria

Ameritrash – 35 PLN

 • Wejście dla jednej osoby
 • Identyfikator
 • Loteria
 • Pionkowa Torba

Czas i miejsce

Termin: 25-26 listopada 2017

Godziny: 10.00-18.00 sobota, 10.00-17.00 niedziela

Miejsce: MOSiR Zabrze, ul. Jana Matejki 6.

Więcej szczegółów na stronie: pionek.org oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/events/303353263407064/

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy,
Organizatorzy Pionka

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *