Bez kategorii

Informacja prasowa: Czas Patriotów

„Oj­czyznę kocha się, nie dla­tego, że wiel­ka, 
ale dla­tego, że włas­na.”

-Seneka Młodszy

Poznaj Czas Patriotów Historyczną Grę Planszową. Gra dotyczy wydarzeń z listopada 1918 r., kiedy to Polacy nie oglądając się na decyzje zwycięskich aliantów przejęli władanie nad ziemiami centralnej Polski. Gracze mają za zadanie uwolnić spod okupacji niemieckiej i austro-węgierskiej 9 miast – główne miasta polskie, które zostały wyzwolone w listopadzie 1918 r. za pośrednictwem różnych działań: wojskowych, społecznych i politycznych. Zwycięzcą zostaje gracz, który najlepiej wywiąże się z tego zadania.

Pomysł stworzenia gry zrodził się przeszło rok temu podczas burzliwej dyskusji nad polską historią. Doszliśmy do przekonania, że szczególną pamięcią historyczną otaczane są klęski narodowe, zaś w dużo mniejszym stopniu sukcesy. A takim spektakularnym sukcesem było stworzenie w krótkim czasie po 123 latach zaborów rozległego i sprawnego państwa z liczną armią, której udało się pokonać wszystkich wrogów i wyjść obronną ręką z wszelkich zagrożeń jakie stanęły przed rodzącym się państwem. Udało się to w głównej mierze dzięki unikatowej w skali całej historii Polski zgodzie narodowej, gdzie zaciekle zwalczające się przed I Wojną Światową polskie stronnictwa polityczne potrafiły ze sobą współpracować dla wspólnej sprawy. Sukces ten zasługuje na szczególne upamiętnienie.

Gra jest połączeniem pasji do historii i gier planszowych. Światło dzienne ujrzała dopiero po wielu testach i modyfikacjach, gdy byliśmy przekonany, że udało się stworzyć grę mądrą, angażującą i grywalną. Proces wydawniczy gry planszowej jest żmudny i kosztowny. Od czasu pierwszych prac koncepcyjnych minął ponad rok czasu. W tym czasie gra przebyła już długą drogę. Udało się przemienić ogólną koncepcję gry na w pełni grywalny prototyp. Udało się to dzięki wytężonej pracy całego zespołu osób. Ale tak naprawdę jesteśmy dopiero w połowie drogi. Przed nami najbardziej kosztowny etap, czyli wydanie gotowej gry z wszystkimi komponentami co najmniej w jakości oferowanej przez renomowane wydawnictwa. Do tego potrzebujemy Waszej pomocy!

Zawartość pudełka:

Instrukcja
2 karty Numeracji (89×57 mm)
113 kart graczy (89×57 mm)
9 plansz miast (130×90 mm)
3 plansze Niepodległości (130×90 mm)
1 plansza pomocnicza (210×280 mm)
6 żetonów Cechy Miasta
8 żetonów Orderu
1 żeton Rządu Tymczasowego w Lublinie
75 żetonów Kokardy Narodowej
27 podwójnych żetonów Flagi/Zniewolenia
25 pionków graczy (w 5 kolorach po 5 na gracza)
15 walcowatych znaczników (w 5 kolorach po 3 na gracza)
1 pionek Upływu Czasu

Gra jest cały czas udoskonalana również pod względem graficznym. Wsłuchujemy się we wszelkie opinie i komentarze starając się wychodzić im naprzeciw. Z tego też powodu również Ciebie zapraszamy do bycia członkiem zespołu i współtworzenie jej ostatecznego wyglądu. Będziemy wszystkim wspierającym pokazywać projekty zmian w graficznym wyglądzie i konsultować kierunki zmian.

Czas Patriotów jest grą historyczną przeznaczoną dla 2-5 graczy w wieku co najmniej 11 lat. Czas gry wynosi 40 minut przy dwóch gracza plus 20 minut każdy kolejny.

Gra oparta jest na mechanice budowania talii (deck building) oraz rozsyłania swoich pionków na różne plansze miast (worker placement). Gracze mają za zadanie uwolnić spod okupacji niemieckiej i austro-węgierskiej 9 miast – główne miasta polskie, które zostały wyzwolone w listopadzie 1918 r.Wyzwolenie miasta odbywa się poprzez zmniejszanie siły okupanta w danym mieście. Żeby to uczynić należy wysyłać do miasta swoje pionki i przeprowadzać akcję wyzwalania przy użyciu posiadanych na ręce kart.

Link do zbiórki na wspieram.to

Link do strony gry

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *