Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #63

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Zoo-ography, Bios: Origins, Pax Transhumanity, Pax Porfiriana, Mutants, Project: ELITE, Deep Madness

Liczba graczy: 1-4 graczy

Czas rozgrywki:  15 minut/gracza

Mechaniki: Card Drafting, Pattern Building, Set Collection, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 28 listopada 2018 roku

Cena gry: 10$

Koszt wysyłki: od 11,26$

W grze wcielimy się w twórców nowego city zoo. Na czym polegać będzie rozgrywka?

Każde zoo będzie miało indywidualne cele do spełnienia. Przykładowo w Summerford Heights powinny powstać co najmniej dwa siedliska przeznaczone dla trzech gatunków zwierząt. W związku z tym najpierw pociągniemy kartę, a następnie ją zagramy. By umieścić w jednym ruchu większą liczbę kart, musimy łączyć wybiegi oraz ścieżki spacerowe.

Każde dostępne zwierzę ma swoje wymagania co do zasiedlenia. Przykładowo słoń wymaga dużo przestrzeni, ale także dostępu do dwóch wodopojów. Oczywiście, jak to w przyrodzie bywa, nie wszystkie gatunki możemy umieścić na jednym wybiegu. Gdy uda nam się ta trudna sztuka, możemy zadbać o atrakcje dla zwiedzających. Im bardziej zaawansowana atrakcja, tym większe ma wymagania co do budowy.

Zasady jak widzicie są logiczne i proste, a samo założenie gry nawiązuje do znanej z mojego dzieciństwa gry Zoo Tycoon. Wykonanie nie zachwyca, jednak coś za coś. Dostać możemy ją za naprawdę nieduże pieniądze. Być może pod wieczkiem nieurodziwej gry, kryje się dobra rozgrywka. I tego życzymy wszystkim wspierającym!

Link do gry na Kickstarterze


Bios: Origins, Pax Transhumanity, Pax Porfiriana

Liczba graczy: Bios: Origins – 1-5 ; Pax Transhumanity – 2-4 ; Pax Porfiriana 1-6

Czas rozgrywki: Bios: Origins – 300 minut; Pax Transhumanity – 60-150minut; Pax Porfiriana – 120minut

Mechaniki: Bios: Origins Area Movement, Auction/Bidding, Card Drafting, Point to Point Movement, Variable Player Powers; Pax Transhumanity – Worker Placement; Pax Porfiriana – Card Drafting, Simulation

Spodziewany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2019 roku

Koniec kampanii: 18 listopada 2018 roku

Cena gry: od 34$

Koszt wysyłki: brak informacji

W tej kampanii będziemy mieć możliwość zakupu aż trzech pozycji od wydawnictwa Sierra Madre. Jedną z nich będzie gra Bios: Origins, która jest finalną grą trylogii Bios. Gra została zmieniona tak, że zachowała konstrukcję gry cywilizacyjnej, a dodatkowo ma możliwość integracji z Bios: Genesis oraz Bios: Megafauna. Klasyczna mapa znana z poprzednich edycji została zachowana, jednak nie znajdziemy w nowym wydaniu kości.

Gra toczy się od 3 milionów lat wstecz, aż do czasów teraźniejszych. Każdy gracz reprezentuje jeden gatunek zwierząt, które rozwinęły język i zaczęły zmieniać się w inteligentne stworzenia rozprzestrzeniające się po całym świecie. Swoją populację możemy rozwijać przez rozprzestrzenianie jej na mapie świata (zasoby i tereny), jak i na rynku wizjonerskim (pozyskiwanie możliwości rozwoju i technologii). Gra kończy się, gdy nasze stworzenia zdobędą kosmos. Zwycięzcą jednak zostaje ten gracz, który zdobędzie najwięcej punktów za progresje swojego gatunku.

Gra utrzymana jest w minimalistycznej formie, jednak od lat owa trylogia ma swoich zwolenników. Ponowny dodruk tylko to potwierdza. Kto wie, może teraz Ty zechcesz rozwinąć swoją populację?

Pax Transhumanity jest to pozycja o rozwoju pomysłów w niedalekiej przyszłości. W tradycyjnym stylu gier typu Pax gracz ma dostęp do rynku pomysłów, o które będą rywalizować. W przeciwieństwie do innych gier Pax, w tej nie znajdziecie tablic ani zestawu talii na ręce. Celem graczy jest inwestycja w realistyczne pomysły i wykorzystanie infrastruktury do udostępnienia ich światu. Gdy ów pomysł zostanie skomercjalizowany, staje się częścią ludzkiego postępu i zostaje zapisany w historii. Dzięki temu możemy rozwijać nowe pomysły, a także zyskać dochód, tak niezbędny do realizacji kolejnych technologii. Będziesz musiał rozsądnie zarządzać swoim dobytkiem, aby inwestować w to, co przyniesie Ci wymierne korzyści.

 

Pax Porfiriana pozwoli nam wcielić się w bogatego biznesmena z burzliwych czasów przedrewolucyjnych, na pograniczach USA i Meksyku. Gracze rywalizują o budowanie rancz, kopalni, torów, oddziałów i banków, jednocześnie wysyłając na przeciwników bandytów, Indian i strasząc ich procesami sądowymi. Głównym celem jest zdobycie władzy na jednym z terenów ogarniętych zamieszkami.

Wszystkie te pozycje łączy jedno. Nie są to gry proste i krótkie. Złożoność zasad oraz długi czas rozgrywki sugerują zaawansowanych graczy, jako głównych odbiorców tej kampanii.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45-60 minut

Mechaniki: Deck / Pool Building, Hand Management, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2019 roku

Koniec kampanii: 20 listopada 2018 roku

Cena gry: od 39$

Koszt wysyłki: 8$

Mutants jest innowacyjnym deck-builder’em, gdzie gracze prowadzą zespół genetycznie zmodyfikowanych gladiatorów. Początek gry rozpoczyna się posiadaniem symetrycznej talii kart na ręce, aby przez 5 rund stworzyć najlepszego gladiatora. Gladiatora z indywidualnymi zdolnościami, pulą genową oraz zdolnym narzucić swoją strategię na Arenie. Karty będzie można zakupić z asymetrycznej gene pool, co spowoduje, że każdy z graczy będzie miał możliwość obrania odmiennej strategii.

Każda z kart posiada dwa efekty, które uruchamiają się w różnych momentach gry. Na początku rundy, gracze będą musieli przesunąć swojego mutanta na lewą lub prawą stronę, potencjalnie wyrzucając karty znajdujące się na tym polu. Musimy więc ostrożnie zagrywać nasze karty, aby mieć możliwość wykorzystania ich zdolności.

Gra ma dość kreskówkowy klimat, który trafi w serca wybranej części graczy. Sama mechanika wydaje się banalna, ciekawi więc jesteśmy jak będzie z regrywalnością i właściwościami poszczególnych kart.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-6

Czas rozgrywki: 60 minut

Mechaniki:  Cooperative Play, Dice Rolling, Grid Movement, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2019 roku

Koniec kampanii: 13 listopada 2018 roku

Cena gry: 100$

Koszt wysyłki: 20-30$

Jest to szybka gra kooperacyjna przeznaczona dla 1 do 6 graczy, w której wcielamy się w role członków drużyny ELITED powołanych do zapobiegania inwazji obcych. W drugiej edycji, dzięki odświeżeniu ilustracji oraz niesamowitych miniaturkom, będzie to gra szalonej akcji, rozgrywająca się w czasie rzeczywistym. W każdej misji masz dwuminutowe rundy do wykonania zleconej operacji.

Na początku wybieramy członka ELITE, zbieramy kości oraz rozmieszczamy obcych na planszy. Na minutniku ustawiamy 2 minuty, sprawdzamy zawartość ekwipunku i rozpoczynamy wyścig z czasem! Rzucaj kośćmi najszybciej jak potrafisz. Do wykonania masz akcję strzelania z broni, szukania oraz ukończenia misji. Pamiętaj! Masz na to tylko 2 minuty!

Następnie obcy mogą poruszać się po planszy, aby przeprowadzać ataki i powoli zbliżać się do bazy ELITE. Masz 8 rund, aby ukończyć misję i wrócić do bazy przed obcymi!


Nie spotkałem się jeszcze z mechanizmem tak dużej presji czasu. Jestem pewien, że poziom adrenaliny w trakcie rozgrywki gwałtownie nam podskoczy.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-6

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Cooperative Play, Dice Rolling, Hand Management, Modular Board, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 21 listopada 2018 roku

Cena gry: od 75$

Koszt wysyłki: od 12$

Deep Madness jest grą kooperacyjną przeznaczoną dla 1 do 6 graczy. Zawiera ona dużą liczbę miniaturek, wyczuwalny klimat horroru, szybkie tempo rozgrywki z nutką napięcia i wieloma, strategicznymi decyzjami do podjęcia. Deep Madness powstało na bazie prac H.P.Lovercraft, którego większości z Was nie trzeba już przedstawiać.

 

Po pierwsze Deep Madness ma wciągającą fabułę opartą na oryginalnym świecie Lovercrafta i zawiera wiele nawiązań do tematycznych filmów, książek, seriali telewizyjnych i gier. Ma spójną narrację (każdy scenariusz jest rozdziałem pełnej opowieści), przerażające mini-opowieści na każdej karcie szaleństwa oraz zawiera fabułę każdej karty badacza i świadomości.

Każdy scenariusz przedstawia krwawą opowieść, wprowadzenie oraz rozgrywkę z unikalnymi obiektami, zasadami i strategiami. Każdy będzie nowym doświadczeniem, wymuszającym na Tobie nowy styl gry i świeże spojrzenie na rozgrywkę.

W grze znajdziemy 25 śledczych. Każdy z unikatowym zestawem cech charakteru i możliwości. Również potwory mają swoje unikalne zdolności, więc zawsze musimy być gotowi na bój o życie.

Każda decyzja, którą podejmiemy może zaważyć na przetrwaniu drużyny. Pamiętaj, że komunikacja między współgraczami to podstawa, bo droga do przetrwania jest tylko jedna! Plansza będzie zmieniać się dynamicznie. Wchodząc ponownie do odwiedzonego już pokoju, w którym nie znaleźliśmy nic ciekawego, możemy natknąć się na krwawe i przerażające stworzenia.

Gra miała już swoją premierę w 2016 roku na Kickstarterze. Dzięki pytaniom graczy, mamy możliwość zaopatrzyć się w swoją wersję. Gotowi na nowe wyzwania?

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *