Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #37

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Zombicide: Invader, The Faceless, Grifters: Nexus, Small Star Empires 2nd Edition.

Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Zombicide: Invader

 Liczba graczy: 1-6

Czas rozgrywki: 60 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Co-operative Play, Dice Rolling, Modular Board, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 4 maja 2018 roku

Kolejna odsłona znanej i lubianej serii. Tym razem przeniesiemy się w odległe zakątki kosmosu.

“Zombicide: Invader” to gra kooperacyjna, w której 1 do 6 graczy staje przed obliczem Xenos, zainfekowanym rojem kontrolowanym przez samą grę. Każdy z graczy wciela się w rolę jednego z sześciu ocalałych w scenerii sci-fi. Cel jest prosty: wybrać misję, wypełnić jej cele i zabić jak największą liczbę Xenos!

Fabuła “Zombicide: Invader” brzmi interesująco. Ludzie wyruszyli w kosmos w poszukiwaniu paliwa o dużej mocy – ciemne, oleiste Xenium. Odnaleźli je w odległym zakątku wszechświata, na małej planecie o niegroźnej nazwie PK-L7. Niestety atak Xenos był brutalny i nieprzewidywalny. Podczas gdy naukowcy i żołnierze starają się powstrzymać atak, Xenos wciąż nadchodzą…

W tej grze kooperacyjnej bohaterowie będą walczyć z Xenos, dbać o siebie nawzajem i odkrywać mroczne tajemnice planety. Bohaterem może zostać zarówno żołnierz, jak i cywil – w każdym z nich odnajdziemy specjalne umiejętności. Im lepszej broni używamy, tym większe straty ponoszą Xenos, jednak im liczebniejszy atak, tym trudniej je odeprzeć. Musimy pamiętać również o lokalizacji, ponieważ broń konwencjonalna działa dobrze w znanym nam terenie, jednak na planecie PK-L7, przy niedoborze tlenu, musimy uzbroić się w bardziej wyspecjalizowany arsenał.

Koszt gry to 100$. Koszty wysyłki wynoszą 20-30$.

Link do gry na Kickstarterze


The Faceless

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30-45 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Hand Management, Trading, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 11 maja 2018 roku

Ethan zaginął. Pozostał tylko mały kawałek papieru oraz stary kompas, który wibruje dziwną energią. Najlepsi przyjaciele Ethana po przeczytaniu jego pamiętnika zaczynają odkrywać straszną tajemnicę: przerażające stworzenie, które porywa dzieci od wieków, aby żywić się ich wspomnieniami, zabrało następną ofiarę. Dzięki dotarciu do mrocznego świata dzieci mają szansę odzyskać wspomnienia Ethana przywracając go w ten sposób do prawdziwego świata.Faceless1

„The Faceless” to gra kooperacyjna z nigdy wcześniej nieużywaną mechaniką: przesuwając kompas, ruszasz i obracasz dwustronne miniaturki na planszy. Przez zagranie kart z ręki wpływasz na ruch postaci, a dzięki magnesowi wewnątrz miniaturek wpływasz na pole magnetyczne, pośrednio zmieniając kierunek, który wskazuje kompas. Po zagraniu kart, kompas przemieszcza się w kierunku przez niego wskazanym. Naucz się kontrolować i przewidywać ruchy, aby odnieść zwycięstwo w Mrocznym Świecie!Faceless 2

Zbierz wszystkie fragmenty wspomnień, które są rozproszone po planszy, aby uratować Ethana i wygrać grę. Musisz jednak uważać na Billygoat’a, złego stwora, który będzie próbował dorwać cię w mrocznym świecie… Czy jesteś na to gotowy?

Cena gry to 49 Euro. Za wysyłkę przyjdzie nam dopłacić kolejne 7-9 Euro.

Link do kampanii na Kickstarterze


Grifters: Nexus

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30 minut

Mechaniki: Deck / Pool Building, Hand Management, Set Collection, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 27 kwietnia 2018 roku

„Grifters: Nexus” to samodzielna gra, która jest także rozszerzeniem gry Grifters, a ta z kolei została wydana przez Indie Boards and Cards w 2016 roku. Nexus wykorzystuje te same podstawowe mechanizmy co Grifters i wprowadza 15 nowych kart specjalistycznych, nowe mechanizmy i nowy system kart pracy. Jest to szybka gra dla 2-4 graczy,  w której rozgrywka powinna zamknąć się w 30 minutach. Ciekawym elementem jest budowanie swojej talii bez… talii!

Grifters działają na obrzeżach The Dystopian Universe, chcąc wykorzystać każdą okazję, by czerpać zyski z chaosu spowodowanego przez ruch oporu. Gracze wcielają się w rolę potężnych bossów budujących swoje organizacje przestępcze, ostrożnie rekrutując nowych pracowników ze specjalnymi umiejętnościami. Podczas gry, zbrodnicze drużyny graczy ukradną dobra od rządu, potężnych korporacji i siebie nawzajem. Zrobią to za pomocą szantażu, śmiałych napadów i mnóstwa innych nikczemnych czynów. Jak zawsze, pieniądze są potęgą w The Dystopian Universe, a gracz z największą liczbą ISK na końcu gry jest zwycięzcą.

Cena gry to 24$. Wysyłka wyniesie 15-20$.

Link do gry na Kickstarterze


Small Star Empires 2nd Edition + Two Expansions

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 10-30 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Area Enclosure, Grid Movement, Modular Board

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 11 maja 2018 roku

„Small Star Empires” to szybka gra typu area-control przeznaczona dla 2-4 graczy. Naszym celem jest kolonizowanie galaktyki przez użycie statków, które mogą poruszać się po modularnej planszy zbudowanej z heksów. Różnorodność rozgrywek zapewnią nam dwustronne płytki, które w różnej konfiguracji tworzą zupełnie inną planszę. Całość osadzona jest w iście kosmicznym klimacie, a dzięki obecności w grze plastikowych podobizn statków, stacji kosmicznych i kolonii, w trakcie rozgrywki można będzie poczuć klimat eksploracji wszechświata.

W czasie swojej tury gracz musi przesunąć jeden z dostępnych statków. Jego ruch możliwy jest jedynie w linii prostej, tak daleko jak chce, ale nie może ominąć systemów kontrolowanych przez przeciwników. Po przeniesieniu statku na wybrane miejsce gracz musi wybrać czy umieszcza w danym miejscu kolonię, czy stację handlową. Oba te posunięcia dają nam kontrolę heksa do końca rozgrywki, jednak stacja handlowa przynosi nam bonusowe punkty za każdy sąsiadujący system kontrolowany przez współgraczy. Gra kończy się w momencie umieszczenia wszystkich dostępnych kolonii i stacji handlowych na planszy lub gdy niemożliwy będzie ruch do wykonania naszymi statkami.

Kampania oprócz drugiej edycji gry daje nam możliwość zakupu dwóch dodatków. Pierwszy z nich „The Galactic Divide” wprowadza do rozgrywki rasy z unikalnymi zdolnościami. Daje też możliwość zakładania baz wojskowych w strategicznych systemach. Dodatek „Dawn of Discoveries” rozszerza nasze możliwości o stawianie stacji badawczych, wydobywanie minerałów i wykorzystywanie ich do uruchamiania wynalezionych wcześniej technologii. Całość zapewni nam zatem szeroki wachlarz możliwości, który zdecydowanie pogłębia rozgrywkę w stosunku do podstawowej wersji gry.

Cena jednego dodatku to 19$, zaś cały komplet uszczupli naszą kieszeń o 59$. Wysyłka wyniesie od 7-9 $.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *