Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #36

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Alakazoo! , Crypt, Fireball Island: The Curse of Vul-Kar, Street Fighter: The Miniatures Game.

Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Alakazoo!

 Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30-45 minut

Mechaniki: Card Drafting, Dice Rolling, Pattern Building, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 27 kwietnia 2018 rokualakazoo FINAL box

Kolejna polska produkcja spróbuje swoich sił na Kickstarterze! „Alakazoo!” to najnowsza produkcja Creativemaker LLC. Autorem gry jest Marcin Podsiadło.

W grze wcielamy się w adepta magii, zadaniem którego jest udział w turnieju i przywołanie fantastycznego stworzenia z innego wymiaru. Gracze mają do dyspozycji swoje plansze portali, na których znajdują się runy aktywowane znacznikami magicznej mocy. Dzięki nim można otwierać pola portali i przyzywać kolejne fragmenty niezwykłych stworzeń.Alkazoo board game Kickstarter

W swojej turze gracz wykonuje jedną z trzech dostępnych akcji, tj.:

 1. Rzuca kośćmi zaklęć, aby aktywować runy na swojej planszy portalu
 2. Dobiera karty zaklęć, które reprezentują różne fragmenty fantastycznych stworzeń
 3. Używa jednej z dostępnych mocy swojego strażnika zamku
  1. wymienia kartę z ręki z innym graczem,
  2. wymienia kartę z portalu z innym graczem,
  3. wymienia kartę z ręki na kartę z puli dobierania,
  4. wymienia kartę z ręki na kartę w swoim portalu.

Gdy runy znajdujące się na danym polu portalu są aktywne, a gracz posiada na ręce odpowiednią kartę fantastycznego stworzenia, może przyzwać dany fragment istoty na swoją planszę, za co otrzymuje punkty magii. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Zamknięta w portalach ciemna moc tylko czyha na błąd gracza, by podarować mu niepożądany kryształ mrocznej mocy. Gdy gracz zbierze 3 mroczne kryształy, będzie musiał opuścić swoją następną kolejkę i oczyścić swoją aurę.

Portal board example2

Turniej dobiegnie końca, gdy wszystkie fragmenty portalu dowolnego gracza zostaną zapełnione kartami, co pozwoli przyzwać fantastyczne stworzenie. Gra kończy się i następuje finałowe punktowanie za przywołane stworzenia. Teraz pozostaje już nic innego jak tylko wypowiedzieć magiczne zaklęcie: Alakazooo i sprawdzić, który gracz uzyskał łącznie najwięcej punktów magii.magiczni pomocnicy merged

Koszt podstawowej wersji gry to 39$, za wersję de luxe zapłacimy o 20$ więcej. Koszty wysyłki wynoszą 17$, jednak mieszkańcy Krakowa mają możliwość skorzystania z darmowego odbioru.

Link do gry na Kickstarterze


Crypt

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 20-35 minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Press Your Luck, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 2 maja 2018 roku

„Crypt” o intrygującej okładce to lekka gra typu dice placement z unikalną mechaniką rozmieszczania kostek dla 1 do 4 graczy, łatwymi do opanowania zasadami i ekscytującą, strategiczną rozgrywką. Wszystko trwa zaledwie 20 minut.

W „Crypt” posyłasz swoje sługi do komnat krypty w celu kradzieży najcenniejszych skarbów. Twoi niewolnicy ślepo wykonują wydane im polecenia, jednak grabienie grobowca to wyczerpująca praca!

Wysyłaj swoich „pracowników” po konkretne skarby umieszczając na ich kartach odpowiednie kości. Jednak skarb będzie mogła otrzymać jedynie osoba, która zaangażuje się najbardziej, o czym świadczyć będzie liczba oczek na kostkach przyporządkowanych do konkretnego łupu. Następnie osoby, które zdobyły skarby będą rzucać wykorzystanymi kostkami. Jeśli liczba oczek będzie mniejsza niż wcześniej zadeklarowana, nasz sługa jest wykończony. Nie będziemy mogli go użyć do momentu skorzystania ze specjalnej umiejętności pozwalającej odzyskać odrzucone kości. Możemy to zrobić również w momencie, gdy nie uda nam się pozyskać żadnego skarbu.

Brzmi intrygująco? Na pewno! Stosunkowo niska cena oraz kompaktowe wymiary to kolejne powody do zastanowienia. Może warto wesprzeć tę pozycję?

Cena gry to 9$. Za wysyłkę przyjdzie nam dopłacić kolejne 7$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Fireball Island: The Curse of Vul-Kar

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30-45 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Action Point Allowance System, Area Movement, Pick-up and Deliver, Press Your Luck, Set Collection, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 4 maja 2018 roku

Fireball Island: Klątwa Vul-Kar jest przywróceniem klasycznej gry Fireball Island z 1986 r., która zawiera unikalną wyspę 3D i masę szklanych kulek. Nowa wersja może pochwalić się wyspą, która jest nawet większa niż w oryginale (a jednak pasuje do mniejszego pudełka) i większą liczbą kulek. Jest to gra rodzinna dla 2-4 graczy (5 z rozszerzeniem), która trwa 30-45 minut.

Okazuje się, że Vul-Kar, główny bohater, nie lubi, gdy ktoś kradnie jego ulubiony klejnot. Z powodu jego złości nastąpił wulkaniczny wybuch, ogromny wzrost populacji jadowitych węży, pojawiły się dzikie tygrysy i nowe rodzaje drzew nastawionych na zakończenie ludzkiego życia. Ale nie martw się – mamy najlepszych ludzi, którzy nad tym pracują! Czy uda nam się ukraść klejnot i przeżyć? A może gniew góry nas pokona?

Gra przeszła pewne modyfikacje, dzięki którym może przynieść graczom więcej radości niż sędziwa poprzedniczka. Tytuł ten zdecydowanie przyciąga wzrok – plansza zrobiona jest w trójwymiarze, a dzięki odblokowanym celom prawie wszystkie elementy są zwizualizowane.

Cena gry to 60$. Wysyłka wyniesie 20$.

Link do gry na Kickstarterze


Street Fighter: The Miniatures Game

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 30-90 minut

Mechaniki: Campaign / Battle Card Driven, Co-operative Play, Deck / Pool Building, Dice Rolling, Hand Management, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2019 roku

Koniec kampanii: 5 maja 2018 roku

Czy ktoś nie słyszał o Street Fighter? Ta znana gra komputerowa, doczekała się swojej planszowej wersji. Co istotne wszyscy zainteresowania mają możliwość zakupu jedynie poprzez platformę Kickstarter. Gra nie trafi niestety do sprzedaży. 

Gra pozwoli nam się wcielić w ulubionych bohaterów serii, którzy będą toczyć zaciekłe pojedynki w jednej z kilku możliwości rozgrywki. Macie ochotę na pojedynek jeden na jeden? A może wolicie powalczyć w zespołach? Te i inne opcje dają szeroki wachlarz możliwości. Każdy z wojowników otrzyma własną figurkę, która będzie już pomalowana. Zapewne nie dla każdego jest to atut, jednak brak szarych i smutnych figurek powinien zadowolić wszystkich, którzy z pędzlem są nieco na bakier.

Każda z postaci będzie również posiadać unikalną talie kart. Dzięki nim przeprowadzać będziemy swoje ataki, można więc powiedzieć, że każdy przeciwnik posiada odmienny styl walki. Oprócz figurek gra oferuje nam sporo rodzajów terenu, wraz z elementami 3D upiększającymi krajobraz. Twórcy zapewniają także o unikalności zastosowanego systemu walki. Dzięki możliwości wykonywania „combosów”, gra nagradzać ma mądrą strategię i odpowiednie zarządzanie ręką. Każda walka będzie mogła także zostać efektownie skończona z wykorzystaniem super i ultra kombinacji.

Całość gry prezentuje się znakomicie, a opis mechanik jakby zaklinał dłoń sięgającą do portfela. Tutaj jednak do głosu może dojść rozsądek, gdyż nie jest to mały wydatek. Fanów serii zapewne to jednak nie odstraszy. Szczególnie, że liczba odblokowanych nagród powinna tylko rosnąć.

Cena podstawowej wersji gry (bez odblokowanych nagród) to 80$. Jeśli chcielibyśmy skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw crowdfunding-u otrzymując dodatkowo Boss expansion musimy wydać 140$. Wysyłka wyniesie od 20-30 $.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *