Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #26

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:
UBOOT: The Board Game, Gentes, Isles of Terror, The Scarlet Pimpernel.


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

UBOOT: The Board Game

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30-120 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Co-operative Play, Simulation, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 15 luty 2018 roku

UBOOT: Gra planszowa to kolejna polska produkcja po „Nemesis”, która szturmem zdobyła nowych wspierających na platformie Kickstarter. Już teraz liczba osób, które zdecydowały się wesprzeć produkcję tejże gry przekroczyła 6700 osób. Gra zebrała dotychczas 450000 funtów – ta liczba robi wrażenie, ale czym tak naprawdę jest UBOOT?

Coraz częściej gry planszowe pozwalają nam na rozgrywkę w czasie rzeczywistym, co to oznacza? Chodzi o mechanikę, która jest skonstruowana w taki sposób, że wszyscy gracze jednocześnie wykonują swoje ruchy.

Pozycja ta przeniesie nas do świata podwodnych wojen, można ją nawet nazwać podwodnym thillerem wojennym. Gracze będą mogli wcielić się w określone role, oto one: Kapitan, Pierwszy Oficer, Nawigator i Główny Inżynier. Oznacza to, że rozgrywka jest przeznaczona dla od 1 do 4 graczy. Podczas trwającej partii towarzyszyć nam będzie specjalnie opracowana aplikacja, która niesamowicie podniesie poziom realizmu w grze. Będzie ona również sterować trudną do pokonania sztuczną inteligencją.

Tutaj wspólnymi siłami musimy sprawnie zarządzać całą załogą i szybko reagować na wszelkie wydarzenia pojawiające się podczas trwającej partii. UBOOT to gra nie tylko strategiczna, ale również taktyczna z nastawieniem na pracę zespołową.

Styczeń na platformie Kickstarter upływa jak na razie pod znakiem polskich produkcji. Oby reszta roku była równie udana.

Cena podstawowej wersji gry to 65 funtów.

Ile zapłacimy za wysyłkę? Absolutnie nic! Dla rodaków wysyłka jest darmowa.

Link do gry na Kickstarterze


Gentes

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 75-120 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Card Drafting

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 17 luty 2018 roku

Gentes to gra cywilizacyjna która przeniesie nas w okolice morza śródziemnego na tysiąc lat przed narodzinami Chrystusa. Poprowadzimy własne społeczeństwo zarówno w dobrych jak i złych chwilach, upewniając się, że zostanie dobrze zapamiętane na kartach historii. Aby to osiągnąć , będziemy szkolić naszych ludzi w takich profesjach jak ksiądz czy rzemieślnik oraz zakładać i rozwijać nowe miasta.

Tym, co szczególnie przykuło moją uwagę, jest mechanizm wykonywania akcji. Gracze będą je wybierać z pośród dostępnych żetonów na planszy głównej, a następnie umieszczać na osi czasu swojej cywilizacji. Każda akcja wiąże się z opłaceniem kosztu jej zakupu, oraz dobraniem wskazanej liczby klepsydr, które będą zajmować kolejne miejsca na torze. W ten ciekawy sposób autorzy oddają czas jaki jest potrzebny na rozwój naszej społeczności. 

Podczas kampanii gra dostępna będzie również w wersji deluxe z wyraźnie lepszym wykonaniem. Zamiast zwykłej tektury otrzymamy meeple oraz drewniane i metalowe żetony najróżniejszych rodzajów. W połączeniu z ciekawą grafiką całość prezentuje się naprawdę dobrze.

Tych, którzy zdecydują się wesprzeć ten projekt ucieszy na pewno fakt, że gra dostępna będzie w polskiej wersji językowej. Na podstawie zdjęć możemy przypuszczać, że nasz ojczysty język odnajdziemy jedynie w instrukcji, jednak to bardzo trafione i miłe posunięcie wydawcy.

Koszt gry to 45$. Za wersję deluxe zapłacimy 60$.

Link do gry na Kickstarterze


Isles of Terror

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30-120 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Co-operative Play, Modular Board

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 20 luty 2018 roku

Isles of Terror to gra strategiczna o odkrywaniu nowych lądów i podbojach. Rozgrywka będzie mogła toczyć się według jednego z dołączonych do gry scenariuszy. Łączą się one w jedną spójną opowieść, dzięki czemu możemy pokusić się o rozegranie kampanii.  Twórcy dają nam do dyspozycji trzy tryby rozgrywki (kooperacyjny, konkurencyjny i solo), aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W trakcie naszej przygody będziemy posuwali się coraz głębiej w nieznany ląd, odkrywając jego bogactwa. Jednak w trakcie podróży będziemy musieli przezwyciężyć przeszkody jakie napotkamy na swojej drodze i grozę jaką skrywa wyspa. W każdej rundzie do gry wchodzić będzie nowe wydarzenie, które oddziaływać będzie na każdego gracza. Co zrobimy gdy spotkamy rodzimych mieszkańców wyspy? Ruszymy do ataku i odbierzemy im ich ziemię, czy spróbujemy nawiązać pokojowe relacje. Na nowych obszarach będziemy wznosić obozy oraz umacniać pozycje. Być może uda nam się nawet odkryć rzekę, która wyraźnie przyspieszy naszą podróż. 

Gra oferuje również wiele sposobów na zdobywanie punktów, które będą kluczem do zwycięstwa w trybie konfrontacyjnym. Możemy je otrzymać za wykonane misje, pokonanie bossów i kapitanów, czy ukończenie scenariusza.

Graficznie gra mocno przypomina mi to, co możemy zobaczyć w Robinsonie Crusoe. Efekt jest na prawdę bardzo dobry, a może być jeszcze lepszy, jeśli zdecydujemy się na zakup wersji rozszerzonej o zestaw 92 figurek zastępujących żetony i znaczniki dołączone do podstawowej wersji gry.

Cena gry to 45 euro. Jeśli zdecydujemy się na wersję figurkową zapłacimy dodatkowe 25 euro. Koszt wysyłki to ok. 12 euro.

Link do kampanii na Kickstarterze


The Scarlet Pimpernel

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Variable Player Powers, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 13 luty 2018 roku

The Scarlet Pimpernel to bardzo ciekawa propozycja od Eagle-Gryphon Games. Tytuł ten przeniesie nas do Francji pod koniec XVIII wieku. Staniemy się członkiem ligi, na czele której stał Sir Percy Blakeney. Razem z nim postaramy się uchronić niewinnych przed śmiercią przez ścięcie.

Naszym celem w grze będzie pomoc w wykonaniu siedmiu misji ratunkowych. Ten kto najbardziej przyczyni się do ich sukcesu wygra. Poszczególne karty misji wskażą nam jakie zasoby będą potrzebne do jej wykonania, ilu zwolenników musimy pozyskać oraz do jakiego miasta się udać. Jeśli zawiedziemy, wszyscy poniesiemy tego konsekwencje, a nasz lider będzie ścigany.

Ciekawym mechanizmem w grze jest możliwość wykonywania specjalnych akcji. Będą one dostępne dla gracza mającego największy wpływ na pewne postaci, jak np. polityk. Jego przewaga będzie określana na podstawie kostek w odpowiadającym mu kolorze, umieszczonych na polach pod odpowiednią płytką postaci. Będą one jednocześnie zasobami, które mogą zostać wykorzystane do wykonania aktualnego zadania. 

Gra zawiera kilka interesujących elementów, mogących dawać nam nadzieję na ciekawą rozgrywkę. Łącząc to z intrygującym temat, raczej rzadko wykorzystywanym w grach, otrzymujemy pozycję, która na pewno skusi nie jednego gracza.

Cena gry to 55$. Limitowana edycja z unikalnymi komponentami będzie nas kosztować 75$.

Przesyłka do krajów UE to koszt 19$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *