Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #52

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Terrors of London, Limbo: Eternal War, Build A Cure.

Liczba graczy: 2-4 graczy

Czas rozgrywki: 20-40 minut

Mechaniki: Deck/Pool Building, Hand Management, Player Elimination, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: luty 2019 roku

Koniec kampanii: 20 sierpnia 2018 roku

Cena gry: wersja podstawowa – 18$ (dostęp do części stretch goals), wersja deluxe – 39$ (zawiera dodatek do gry i wszystkie stretch goals)

Koszt wysyłki: 7$

Terrors of London to konkurencyjny deck-builder osadzony w świecie przerażającego wiktoriańskiego Londynu. Każdy z graczy wcieli się w rolę potężnego lorda, który posiada wyjątkowe umiejętności i dwie unikalne karty wpływu. Podczas gry będziemy dodawać do swojej talii potwory z czterech dostępnych frakcji: bestie, śmiertelnicy, duchy i nieumarli. Wszystkie one mogą się łączyć w hordy, tworząc potężne kombinacje. Możemy także zdobywać relikty, aby wykorzystać ich zdolności. Gracz, który jako pierwszy zredukuje życie przeciwników do zera, zawładnie nocą.

Nasze postaci będą różnić się nie tylko umiejętnościami, ale także posiadanymi punktami życia, co dodatkowo zwiększy asymetrie. Mechanika hord jest intuicyjna i pozwala graczom optymalizować swoje tury, nie komplikując przy tym przesadnie gry. Wchodzące do akcji karty reliktów będą działały natychmiast po zakupie, napędzając naszą strategię. 

Gra prezentuje się niezwykle ciekawie. Nieco mroczna oprawa graficzna rozbudza wyobraźnię i zachęca do przetestowania tej propozycji. Myślę, że szczególnie fani dominującej tu mechaniki powinni bliżej przyjrzeć się temu tytułowi. Kto z Was zostanie Panem Nocy?

Link do gry na Kickstarterze


Limbo: Eternal War

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 40-80 minut

Mechaniki:  Dice Rolling, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2019 roku

Koniec kampanii: 28 sierpnia 2018 roku

Cena gry: 111$ (podczas kampanii możemy dokupić dodatkowe zestawy figurek)

Koszt wysyłki: 20 – 30$

Limbo: Ethernal War to planszowa gra bitewna, w której każdy z graczy przejmie kontrolę nad małą armią, tocząc bitwy będące częścią większej wojny. Każda armia dowodzona jest przez potężnego Lorda, który poprowadzi w bój bohaterów i regularne oddziały.

W ramach tego wydania gracze będą mogli wybrać między: siłami Człowieka, szlachetnymi, wiernymi i kierującymi się honorem, którzy walczą nieustępliwie, aby bronić swoich ziem przed groźbą zniszczenia z rąk Demonicznych Legionów. Te zaś są napędzane nienawiścią i obietnicą zniszczenia. Zstąpiły na świat ludzi, z zemstą i obietnicą wiecznego potępienia. Kto zwycięży w tej Wiecznej Wojnie? Tylko ty możesz to ustalić!

Gra rozgrywana jest na zestawie map, które służą jako pole bitew do epickich potyczek pomiędzy dwiema frakcjami. Każda z nich jest reprezentowana przez zestaw bardzo szczegółowych miniatur przedstawiających różnych bohaterów i żołnierzy. Istnieją dwa sposoby wygrania gry: zbierać punkty zwycięstwa lub wyeliminować wrogiego Lorda.

Gra prezentuje się znakomicie. Będzie to nie lada gratka dla fanów figurek, które w tej pozycji są bardzo szczegółowe. Oczywiście wiąże się to z większym kosztem tytułu. Interesującym mechanizmem w grze jest Pula Losu. Będą to punkty, które gracze mogą wykorzystać, aby zagrać karty Losu lub aktywować swoje zdolności. Działania te mogą przybliżyć nas do zwycięstwa, jednak liczyć się będzie odpowiedni balans i wykorzystanie tych możliwości w odpowiednim czasie. Dlaczego? Gdyż wydane przez nas punkty pozwolą na zwiększenie puli przeciwnika, a co za tym idzie dadzą mu możliwość na wykonania własnych działań. Brzmi ciekawie, prawda?

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-6

Czas rozgrywki: 30-90 minut

Mechaniki: Cooperative Play, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: luty 2019 roku

Koniec kampanii: 29 sierpnia 2018 roku

Cena gry: 26$ (40 $ za wersję w specjalnej walizce)

Koszt wysyłki: –

Build a Cure to kooperacyjna gra strategiczna w której wraz ze swoim zespołem uniknęliśmy eksplozji nuklearnej. Niestety bunkier, w którym udało nam się schronić okazał się również magazynem najgorszych chorób jakie występowały na ziemi. Co gorsza fala uderzeniowa spowodowała uszkodzenie fiolek, w której znajdowały się zarazki. Teraz naszym zadaniem będzie stworzenie mieszanin chemicznych, które wyleczą szalejące choroby, nim skończą się dostępne zasoby.

Podczas gry będziemy obserwować objawy, jakie wystąpią w naszej ekipie oraz kolejne choroby, którymi będą się oni zarażać. Pamiętaj, im dłużej zostaniesz, tym bardziej narażony jesteś na kontakt z kolejnymi zarazkami. Jeśli uda Ci się wyleczyć wszystkie choroby zanim skończą się zapasy, wygrasz i zobaczysz kolejny dzień.

Gra prezentuje się dość ciekawie, zbierając dobre opinie graczy/recenzentów, według których nie jest to inna odsłona Pandemii, a jedynie wykorzystanie podobnego tematu. Grę można również zakupić w bardzo ładnej stylizowanej walizce, co powinno zainteresować wszystkich fanów pięknego wykonania.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *