Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #74

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Waste Knights, Coloma, Chocolate Factory.


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki:  90-180 minut

Mechaniki: Card Drafting, Cooperative Play, Dice Rolling, Pick-up and Deliver, Role Playing, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Luty 2020 roku

Koniec kampanii: 13 marca 2019 roku

Cena gry: 65$

Koszt wysyłki: 5$

W zeszłym tygodniu na platformę Kickstarter zawitała kampania naszej rodzimej Galakty z ich Rycerzami Pustkowi w wersji 2.0. Mimo że chęć wypróbowania pierwowzoru długo chodziła mi po głowie, ostatecznie nie udało się go sprawdzić. Tym razem twórcy postawili na odczuwanie przygody i jak najlepsze przeniesienie graczy do stworzonego świata.

Waste Knights: Second Edition to postapokaliptyczna gra przygodowa dla 1-4 graczy osadzona w dystopijnej przyszłości i inspirowana kultowymi filmami oraz książkami post-apo. Dekady temu eksperymenty potężnej korporacji doprowadziły do ruiny kontynent australijski zaludniając go zmutowanymi bestiami, ofiarami nieudanych eksperymentów biotechnologicznych oraz pozbawionymi kontroli cybernetycznymi monstrami.

Waste Knights: Second Edition jest tytułem, w którym największą rolę odgrywa przygoda oraz indywidualne historie każdego z rycerzy przeżywane na pustkowiach Australii. Gracze będą mieli wpływ na przebieg gry podejmując się różnych Misji i dokonując fabularnych wyborów, które zmienią rozgrywkę nie tylko dla nich, ale także dla pozostałych uczestników. Sercem każdej rozgrywki jest Księga Misji – gracze znajdą w niej zarówno Misje Fabularne, jak i Misje Strategiczne, które wrzucą ich w sam środek konfliktu lub postawią przed nimi niemal niemożliwe do wykonania zadanie. Niektóre Misje będą wymagały ścisłej współpracy, podczas gdy w innych gracze staną naprzeciwko siebie w brutalnym wyścigu po zwycięstwo.

Powyższy krótki opis pochodzi ze strony wydawnictwa, na której to znajdziecie wiele artykułów, dających Wam okazję lepiej poznać wszelkie aspekty gry. Możecie je znaleźć tutaj. Wszystko oczywiście po polsku, a więc bariera językowa w niczym Wam nie przeszkodzi. Co więcej, zarówno gra, jak i odblokowane cele kampanii, mogą trafić do wspierających w naszej ojczystej mowie. Jeśli więc przygody i klimat post-apo są tym, co Was kręci pozostaje tylko wysupłać kilka groszy z portfela!

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Press Your Luck, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2019 roku

Koniec kampanii: 13 marca 2019 roku

Cena gry: od 54 $

Koszt wysyłki: 12 $

Coloma to kolejna ciekawa propozycja, którą możecie wesprzeć. Nazwa raczej nie zdradzi Wam o czym jest gra, a ta osadzona została na dzikim zachodzie. To tytuł w którym będziemy rozbudowywać swoje miasteczko, dbając przy tym o to, aby przestępcy nie zmniejszyli nadmiernie naszej populacji.

W grze tworzyć będziemy silniczek z kart (budynki), które pozwolą nam na wykonywanie coraz bardziej rozbudowanych akcji. Mechanika ich wykonywania opiera się na kole podzielonym na 5 pól. Każde z nich pozwala na wykonanie podstawowej akcji oraz dodatkowego działania. Gracze będą równocześnie wybierać na które pole chcą wysłać swojego pracownika. Po co ten zabieg? Otóż dodatkowe akcje nie będą dostępne dla każdego. Na kole znajdziecie zaślepkę, która zasłoni bonus na polu z największą liczbą pracowników. Warto więc przewidywać, gdzie będą chcieli pójść przeciwnicy, aby ich zablokować lub samemu przenieść się w rejon zapewniający podwójne działanie.

To nie jedyny smaczek w grze. Ciekawy wydaje się mechanizm, w którym im więcej złota zostanie pozyskane, tym mniej będzie ono warte. Podobnie jak konieczność ochrony wioski przed napadami zbirów. Po wstępnej analizie gra wydaje się mieć potencjał i Ci z Was, którzy lubią Euro, powinni przyjrzeć jej się bliżej. Tym bardziej, że grafika i wykonanie wyglądają naprawdę świetnie!

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45-90 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Card Drafting, Pick-up and Deliver

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 13 marca 2019 roku

Cena gry: od 45 Funtów

Koszt wysyłki: 8 $

Wydawnictwo Alley Cat Games wystartowało z kolejną kampanią swojej gry. Mogliśmy już leczyć ludzi, kierować łodziami podwodnymi, a tym razem staniemy za sterami fabryki czekolady!

Każdy z graczy rozpocznie grę z identyczną fabryką, które będą raczej niewielkie. Z każdą rundą będziemy dodawać do niej kolejne stanowiska produkcyjne, dzięki czemu stworzymy lepszy produkt w sposób bardziej efektywny. Ulepszanie oparto na mechanice draftu, podczas której gracze po kolei wybiorą, który z widocznych zestawów kart trafi w ich ręce, a następnie zadecydują którą z kart wykorzystają. Kiedy w ten sposób wzbogacą się o kolejne pomieszczenie oraz pracownika, dającego jednorazowy bonus oraz możliwość przesłania swoich produktów do jednego z 5 największych sklepów w kraju, rozpoczną proces produkcji.

Może on być wykonywany jednocześnie przez wszystkich graczy, dzięki czemu zaoszczędzimy na czasie. W nim na naszą linię produkcyjną wjedzie kolejny pojemnik z ziarnami kakaowca. Na każdym jego przystanku będzie on sąsiadował maksymalnie z dwoma stanowiskami przetwórczymi. Aby skorzystać z możliwości i napędzić naszą produkcję będziemy musieli wydać węgiel. Gdy nasze czekoladki finalnie opuszczą fabrykę, pozostanie nam je sprzedać do jednego z lokalnych odbiorców (cele indywidualne) lub dużych sieci (cele wspólne, punktujące za przewagi). Osoba której interes wygeneruje największy zysk wygrywa.

Zdjęcie prototypu gry

Gry o produkowaniu takiego czy innego towaru nie są raczej nowością.  W tym przypadku jednak Waszą uwagę musi przykuć mechanizm taśmy produkcyjnej. Fizyczne wpychanie kolejnych skrzyneczek z surowcem, połączone z różnymi etapami przetwarzania skumulowane na jednej planszetce przedstawiającej naszą fabrykę sprawiają, że w grze może być odczuwalny klimat. Nawet jeśli są to zbyt daleko idące tezy, to raczej nie odmówimy temu tytułowi dobrego połączenia tematu z mechaniką. Ciekawe grafiki pozwalają dodatkowo cieszyć się grą. Na pewno będziemy bacznie  przyglądać się tej produkcji.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *