Diceland obserwuje Kickstarter #22

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Dwar7s Winter, Thunder in the East.


Partnerem tej serii jest serii jest sklep z grami planszowymi – Przystań Gier

Przystań Gier


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Dwar7s Winter

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30-45 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Area Control / Area Influence, Deck / Pool Building, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 15 stycznia 2018 roku

Gra „Dwar7s Winter” to sequel „Dwar7s Fall”. Tym razem będziemy musieli przetrwać aż 7 tygodni srogiej zimy, podczas której stawimy czoła potworom i różnego rodzaju katastrofom. Aby nasze miasto przetrwało, konieczna będzie współpraca.

Gra toczyć się będzie przez 7 rund, które podzielone zostały na 4 fazy. W pierwszej z nich do naszego zamku zbliżać się będą wszelkiej maści potwory oraz inne katastrofy. Poznamy też kolejne klęski, które nawiedzą królestwo. W fazie drugiej wybierzemy 7 kart tworzących naszą rękę. Początkowo każdy z graczy otrzyma taką samą talię, jednak w miarę postępu gry, będziemy mogli ją rozwijać według własnego uznania. 

Faza akcji pozwoli nam wydać 5 punków akcji wedle uznania. Będziemy mogli np. walczyć z potworem, przezwyciężyć katastrofę, czy zatrudnić najemnika. W ostatniej fazie pozostaje nam sprawdzić czy warunki porażki lub zwycięstwa zostały spełnione. Przegrywamy w momencie gdy liczba aktywnych katastrof będzie równa liczbie graczy +2 lub gdy do naszego zamku przedrze się nieproszony gość. Jeśli natomiast szczęśliwym trafem jest to koniec siódmej rundy, możemy otrzeć pot z czoła i podnieść ręce w geście triumfu. Jednak nie jest to gra kooperacyjna! Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa wygrywa grę.

Od strony graficznej gra prezentuje się całkiem nieźle, choć na pewno nie każdemu będzie ona odpowiadać. Miłośnicy figurek znajdą tu również 36 ładnie wykonanych postaci, a wraz z odblokowanymi celami kampanii ta liczba będzie tylko rosła.

Podstawowa wersja gry to koszt 50 dolarów. Podczas kampanii będziemy mogli również zakupić poprzednią wersję gry wraz z dodatkami i jej najnowsza odsłoną. Taki komplet uszczupli nasz portfel o 110 dolarów.

Koszt wysyłki waha się od 12 – 15 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Thunder in the East

Liczba graczy: 2

Czas rozgrywki: 8-12 godzin

Mechaniki: Hex-and-Counter

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 26 stycznia 2018 roku

„Thunder in the East” to pozycja, którą powinni być zainteresowani miłośnicy gier wojennych. Ich autorem jest Frank Chadwick, który w swoim dorobku ma już wiele pozycji wojennych. Prace nad grą trwały 5 lat, dzięki czemu gracze mogą liczyć na dopracowany system rozgrywki. 

Gra przeniesie nas na wschodni front drugiej wojny światowej, gdzie wcielimy się w jedną ze stron konfliktu – ZSRR lub III Rzeszę. W nasze ręce trafi 6 scenariuszy (trwających od 8 do 13 rund) oraz pełna kampania. Zapewni to wiele godzin wspólnej zabawy.

Co ważne, autor włożył wiele wysiłku w zgłębienie tematu wykorzystanego w grze. Dzięki temu gra może być dla nas również swoistą lekcją historii. W grze przedstawiono jednostki, które rzeczywiście brały udział w omawianych wydarzeniach, każda runda odpowiada jednemu lub dwóm tygodniom zmagań, a każdy hex to 30 mil rzeczywistego terenu. 

Cena gry to 99 dolarów. Na chwilę obecną koszt wysyłki do Europy nie jest znany.

Link do kampanii na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *