Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #72

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Munchkin Dungeon, Parks, Hyperspace.


Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki:  60-90minut

Mechaniki: Card Drafting, Dice Rolling, Hand Management, Take That, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2020 roku

Koniec kampanii: 19 lutego 2019 roku

Cena gry: 60$

Koszt wysyłki: 20-30$

Wkrocz do lochu, pokonaj potwory, dźgnij swoich przeciwników i zabierz wszystkie łupy! Na Kickstarterze trwa kampania Munchkin Dungeon okraszona tym razem miniaturkami. Chyba znanej serii karcianek Munchkina nikomu nie trzeba przedstawiać. Jak zatem gra się w nową wersję? Otwórz drzwi i eksploruj loch tak głęboko, jak Ci się uda. Im dalej zajdziesz w swojej turze, tym większa szansa na konfrontację i otrzymanie większej nagrody. Na swej drodze napotkasz potwory, które tylko czekają na walkę z Tobą. Co więcej – będą Cię ośmieszać tak, abyś już zawsze żył we wstydzie! Zbieraj napotkane łupy i zastawiaj pułapki na swoich współgraczy.

Link do gry na Kickstarterze


Parks

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 40-60 minut

Mechaniki: Point to Point Movement, Set Collection, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 20 lutego 2019 roku

Cena gry: 39 $

Koszt wysyłki: 15 $

W grze „Park” gracze wcielą się w rolę dwóch wędrowców odkrywających szlaki w ciągu czterech pór roku. Podczas podróży wędrowcy będą wykonywać akcje i gromadzić wspomnienia z odwiedzonych miejsc. Wspomnienia (=zasoby) będzie można wymienić na karty i pamiątki, które nabędziecie po każdej zakończonej wędrówce. Będziesz miał możliwość zakupić potrzebny ekwipunek lub zadbać o stołówki, by spełniały swą funkcję na turystycznych szlakach. Na koniec gry najważniejsze będą karty Parków oraz wykonane zdjęcia. Dzięki nim  zostanie wyłoniony zwycięzca. Twórcy gry chcą wspierać bezpośrednio parki narodowe, gwarantując, że część zysków ze sprzedaży gry trafi do współpracujących organów. Wsparcie 1$ także stanowić będzie pomoc materialną dla Parków Narodowych.

Link do gry na Kickstarterze


Hyperspace

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 30-150 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Dice Rolling, Modular Board, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2020 roku

Koniec kampanii: 22 lutego 2019 roku

Cena gry: od 69 $

Koszt wysyłki: 42 $

Hyperspace jest gra przeznaczoną dla 2 do 4 graczy, która gwarantuje nam szybkość wykonywania ruchów oraz asymetryczną, strategiczną rozrywkę. Staniemy się częścią obcej cywilizacji, która konkuruje z sobą o kontrolę nad nowo odkrytą konstelacją gwiazd. Twoim zadaniem będzie zbudowanie swojego imperium, walka o zasoby i odkrywanie technologii. Zasady nie należą do najtrudniejszych. W swojej turze masz do wykonania 3 akcje. Wykonujemy swoje ruchy naprzemiennie, do momentu aż nie wyłoni się zwycięzca. Każda nacja ma indywidualne zdolności, pod które musimy dopasować nasze ruchy. Dodatkowo za każdym razem setup gry będzie się różnił od poprzedniego, a każda planeta jest oznaczona unikalnym hexem, co zagwarantuje nam sporą regrywalność. Jeżeli nie przekonują Was zdjęcia, zaglądnijcie koniecznie do video-recenzji zamieszczonych na stronie kampanii. Gra robi piorunujące wrażenie, gdy jest przygotowana do gry na 4 graczy. Gotowi na podbój komosu?

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *