Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #13

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: THE 7th CONTINENT, Resident Evil™ 2 – The Board Game, Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game Expansions, RATLAND, Dice Hospital i inne.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

THE 7th CONTINENT

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 5-1000 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Hand Management, Modular Board, Storytelling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Marzec\Październik 2018

Koniec kampanii: 19 Październik 2017

Kampania drugiej edycji najgorętszego tytułu ostatnich miesięcy właśnie trwa na Kickstarterze. Gra, która szturmem wchodzi do czołówki gier w rankingu Board Game Geek ponownie dostępna dla wspierających. Oprócz podstawowej wersji gry zawierającej 962 karty i 4 klątwy do pokonania będziemy mogli wesprzeć także dodatek do gry “What Goes Up, Must Come Down”. Wprowadza on ponad 250 nowych kart oraz 2 nowe klątwy do pokonania. Będziemy przemierzać przestrzeń zarówno nad tytułowym kontynentem jak i pod nim.

Dostępne są 3 możliwości wsparcia:

  • Veteran – Dla osób, które wsparły poprzednią kampanię. Otrzymają one nowy dodatek do gry, pakiet uzupełniający, zawierający poprawione karty zawarte w drugiej edycji gry oraz wszystkie nagrody odblokowane podczas drugiej kampanii. Koszt: $49.
  • Survivor – Coś dla spóźnialskich, którzy będą chcieli naprawić błąd, jednak nie pójdą na całość. Otrzymają oni drugą edycję podstawowej wersji gry oraz wszystkie nagrody odblokowane podczas poprzedniej kampanii (nie otrzymają bonusów z obecnej akcji). Koszt: $80.
  • Rookie – 2 w 1. Otrzymujemy zarówno podstawkę jak i dodatek oraz odblokowane cele obu kampanii. Ponad 1200 kart i wiele godziny przygody. Koszt: $129.

Po zakończeniu akcji możliwe będzie również dokupienie bonusów, np. specjalnie stylizowane kości i woreczek na nie. Wysyłka zaplanowana jest w dwóch falach. W marcu 2018 może dotrzeć do nas podstawowa wersja gry, natomiast w październiku otrzymamy dodatek do gry i odblokowane dodatki. Koszt dostawy do Polski każdej z paczek to $20-$25. Po zakończeniu kampanii będziemy mieli również możliwość zgłoszenia chęci otrzymania wszystkich elementów wraz z drugą falą wysyłki, aby nieco zaoszczędzić.

Jeśli chodzi zaś o samą grę, to jest to kooperacyjna gra przygodowa, w której będziemy starać się odnaleźć sposób na pokonanie rzuconej na nas klątwy. Podczas naszej wędrówki stopniowo odkrywać będziemy kolejne części kontynentu, napotykając po drodze różne trudność i przeżywając liczne przygody. Mechanizm wykonywania akcji opiera się o talię kart, dociągając które dowiemy się czy zaplanowane przez nas działanie się powiedzie, czy nie. Dodatkowo będzie ona pełniła rolę swego rodzaju klepsydry, odmierzającej nam czas do końca gry i naszej porażki.

Jeśli chcielibyście lepiej zapoznać się z grą zachęcamy do obejrzenia recenzji na kanał Granie w Chmurach – kliknij tutaj.

Link do gry na Kickstarterze


Czas gry: ?

MechanikiAction Point Allowance System, Campaign / Battle Card Driven, Co-operative Play

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Wrzesień 2018

Koniec kampanii: 23 październik 2017

Gratka dla fanów świata Resident Evil. Gra kooperacyjna, która przeniesie nas do Raccoon City i pozwoli wcielić się w ulubionych bohaterów, walczących o przetrwanie w opanowanym przez zombie mieście. Gra zapewnia ponad 20 godzin rozgrywki, opowiadając o wydarzeniach z drugiej części gry. Podstawowa wersja gry zawiera 21 niesamowitych figurek, które będą dodatkowo budowały klimat na kafelkowej planszy. Dodatek uzupełnia grę o kolejne 12 figurek, a odblokowane nagrody dają nam ich jeszcze więcej. Gdyby komuś było jeszcze mało autorzy przygotowali wiele opcjonalnych zakupów, jak np. ten ogromny aligator.

Sama gra jest prosta. Gracze w swojej turze mają do wykorzystania 4 punkty akcji. Mogą je wykorzystać na ruch, otworzenie/zamknięcie drzwi, podniesienie przedmiotu, uniknięcie przeciwnika lub próbę jego zabicia. O tym czy uda nam się prześlizgnąć lub zabić wroga decyduje rzut kością. Dodatkowo jeśli zdecydowaliśmy się na użycie broni, to hałas jaki wywołała ściągnie do nas zombie. Kiedy wykorzystamy nasze punkty akcji, swoje ruchy wykonają stwory znajdujące się blisko nas. Na koniec będziemy dobierać jedną z kart z tali napięcia. Każdy scenariusz zawiera różną ilość kart w tej talii. W jej skład będą wchodzić trzy rodzaje kart: zielone, pomarańczowe i czerwone. Pierwsze nie powodują żadnych negatywnych efektów, jednak kolejne dwie zadziałają już na naszą niekorzyść. Może właśnie zza rogu wybiegną psy zombie? Nasze zadanie jest proste, musimy przeżyć i wydostać się stamtąd.

A swarm of zombies surrounding the 3rd Mutation of William Birkin

Kampania udostępnia dla wspierających tylko jedną opcję zakupu. Za 70 funtów otrzymamy podstawową wersję gry, dodatek B-files, dostępną jedynie dla wspierających dodatkową figurkę bohatera oraz wszystkie odblokowane podczas kampanii nagrody. Jak wspominałem, będziemy mieli również możliwość dokupienia licznych dodatków do podstawowej oferty. Są to dodatkowe figurki, wzbogacające nam rozgrywkę oraz nieco droższe zestawy z figurkami „bossów”, które zawierają dodatkowy scenariusz, talie akcji postaci oraz modyfikacje do scenariuszy dostępnych w grze.

Link do gry na Kickstarterze


Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game Expansions

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45 minut na gracza

Mechaniki w grze: Co-operative Play, Dice Rolling, Modular Board, Role Playing, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Luty/Lipiec 2018

Koniec kampanii: 1 Listopada 2017 r.

Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game Expansions to zestaw 3 dodatków do przygodowej gry fantasy Gloom of Kliforth. Dodatek Gloom of Kilforth: Encounters, wraz z odblokowanymi celami da nam łącznie 79 nowych kart. Jego koszt to 21 funtów. Możemy zdecydować się również na zakup wszystkich 3 dodatków, co zuboży naszą kieszeń o 43 funty. Dodatek „Dark Gloom” zawiera 12 duplikatów kart z wersji podstawowej gry ze zmienioną grafiką. Natomiast „Pimp My Gloom” podrasowuje naszą podstawkę, dodając większa liczbę kości, czy powiększając rozmiar kart lokacji do rozmiaru tarota.

Nie jest to jednak kampania tylko i wyłącznie dla fanów i posiadaczy gry. Ci którzy odkryli ją nieco później będą mogli również zakupić podstawową wersję gry.  Cena podstawowej wersji gry to 48 funtów, natomiast z 1 lub 3 dodatkami odpowiednio 69 i 87 funtów.

Wysyłka realizowana będzie w dwóch falach. W lutym do wspierających dotrze podstawowa wersja gry, natomiast w lipcu zamówione dodatki.

Link do gry na Kickstarterze


 

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45-60 minut

Mechaniki w grze: Action Point Allowance System, Dice Rolling, Variable Phase Order, Worker Placement

Przewidywany czas realizacji zamówienia: Sierpień 2018

Koniec kampanii: 2 listopada 2017 r.

Dice Hospital jest to gra typu worker placement, w której gracze muszą wyleczyć jak najliczniejszą grupę pacjentów aby zyskać lokalny autorytet wśród społeczeństwa. Gracze wykorzystują szpitalną obsługę do leczenia pacjentów na swoich indywidualnych, szpitalnych planszach. Możemy jednak wzywać lekarzy specjalistów aby leczyć bardziej skomplikowane przypadki, a przez to zdobywać więcej punktów autorytetu!

Ładne wykonanie, dużo trójwymiarowych elementów takie jak meeple i karetka pogotowia wizualnie upiększają grę.

Podstawowa wersja gry będzie nas kosztować 36 funtów. Natomiast wersja deluxe to koszt 59 funtów.

Link do gry na Kickstarterze


RATLAND

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30 minut

Mechaniki w grze: Area Movement, Simultaneous Action Selection

Przewidywany czas realizacji zamówienia: Marzec 2018

Koniec kampanii: 2 listopada 2017

Ratland – Stwórz najpotężniejszy szczurzy gang w sieci kanałów ściekowych! Każdy z graczy zarządza rodziną szczurów, by zamienić mały klan w jeden z najbardziej zatłoczonych. Wykonuj zadania, wykaż się sprytem w zdobywaniu jedzenia nawet jeśli miałbyś podkraść je sąsiadowi… Ale uważaj! Sąsiad będzie knuł dokładnie to samo!

Ratland pełen jest świetnych, bajkowych grafik na kartach, które zachęcą najmłodszych do wspólnej zabawy. Przeznaczona jest ona dla dzieci od 8 lat, jednak gracze podkreślają, że zagrać może także sześciolatek. Gra jest niezależna językowo, a czas jest trwania to 30 minut.

Koszt gry to 34 dolary. Za dodatkowe 19 dolarów możemy wzbogacić swoje wydanie gry o 60 figurek naszych szczurzych towarzyszy.

Link do gry na Kickstarterze


!HOT NEWS! z ostatniej chwili

Board Game Creative Kit

Wydawnictwo Games Factory już wkrótce rusza ze swoją pierwszą kampanią na Kickstarterze. Na ten moment przygotowany został draft, czyli projekt tablicy Kickstarterowej. Chodzi tutaj o specjalne narzędzie nazwane przez twórców Board Game Creative Kit, które ma ułatwić tworzenie prototypowych gier. Games Factory prosi o wasze komentarze i opinie, gdyż chcą by produkt został jak najlepiej uszyty dla tych wszystkich, którzy chcieliby się zajmować tworzeniem gier planszowych.

Link do posta na facebooku, gdzie możecie zostawić komentarz

Draft na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *