Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #31

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Batman™: Gotham City Chronicles, Dice Settlers, Palm Island, Pocket Sub.


planszowe gram prix 2018 300x300 Planszowy Express #61

Nasz blog został nominowany w plebiscycie Gram Prix jako najlepszy blog/serwis. Będzie nam miło za każdy oddany na nas głos. Dodatkowo dla głosujących jest przewidziana ogromna pula nagród – około 100. Zagłosować możecie w tym miejscu – kliknij tutaj.


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Batman™: Gotham City Chronicles

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Action Point Allowance System, Area Movement, Dice Rolling, Partnerships, Player Elimination, Variable Phase, Order, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: kwiecień 2019 roku

Koniec kampanii: 31 marca 2018 roku

„Batman™: Gotham City Chronicles” to zdecydowanie obecny król Kickstartera. Gra osadzona w uniwersum, posiadającym rzeszę fanów, zebrała już olbrzymie pieniądze, a to zapewne nie koniec. Jednak przejdźmy do rzeczy.

W grze gracze wcielać się będą w bohaterów, którzy wspólnie mają za zadanie ochronić Gotham przed złoczyńcami. Każdy z graczy kontrolował będzie jednego bohatera, będącego częścią zespołu. Otrzyma jego figurkę oraz planszę określającą statystyki i umiejętności postaci. Podczas swoich tur będziemy wykonywać akcje wykorzystując dostępną energię, która następnie trafi do obszaru wyczerpania. Te same kostki symbolizować będą odniesione przez naszą postać rany, w związku z tym im bardziej oberwiemy, tym mniej sił do działania nam pozostanie.

Po przeciwnej stronie barykady jedna osoba wcieli się w grupę złoczyńców mających zupełnie inne spojrzenie na przyszłość miasta. Również oni będą wykorzystywać posiadaną energię do wykonywania akcji. Jednak posiadają oddzielny tor, na którym zaznaczać będą odniesione rany.

Gra opierać się będzie na scenariuszach, które wyznaczą zadania do wykonania odmienne dla każdej ze stron.

Pod względem graficznym oraz wykonania gra wygląda świetnie! Cała masa szczegółowych figurek i ładne grafiki zdecydowanie pomogą budować klimat. Już kupując wersję podstawową gry, otrzymamy nie jedno a dwa pudełka, co świadczyć może o ilości elementów jakie znajdziemy w środku. Dzięki takiemu rozwiązaniu twórcy chcą nam również ułatwić przygotowanie rozgrywek. 

Tytuł ten dostępny będzie jedynie podczas kampanii na Kickstarterze. Koszt podstawowego zestawu to 130$. Koszty wysyłki będą wynosić 25-35$.

Link do gry na Kickstarterze


Dice Settlers

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45-60 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Deck / Pool Building, Dice Rolling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 22 marca 2018 roku

Oczywiście oprócz opisanej wyżej gry na platformie pojawiły się inne interesujące tytuły. Jednym z nich jest „Dice Settlers”. Osobiście uwielbiam gry, które w udany wykorzystują kości w swojej mechanice. Dlatego też ten tytuł szczególnie mnie interesuje.

W grze prowadzić będziemy swoją nację od skromnego początku do dominacji na kontynencie. Aby tego dokonać będziemy eksplorować niezbadane obszary, rozwijać dostępne technologie i toczyć walki z naszymi konkurentami. A wszystko to dzięki budowaniu własnej puli kości!

Choć okładka nieszczególnie zapada w pamięć, to grafiki w grze i wykonanie robią świetne wrażenie. Szczególnie jeśli pokusilibyśmy się o zakup wersji deluxe. Na szczególne uznanie zasługuje duża liczba bardzo ładnie wykonanych kości.

Cena podstawowej wersji gry to 50$, na wersję de luxe wydamy dodatkowe 25$. Koszt przesyłki wyniosą od 7 do 11$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Palm Island

Liczba graczy: 1-2

Czas rozgrywki: 15 minut

Mechaniki: Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2018 roku

Koniec kampanii: 14 marca 2018 roku

Palm Island to kompaktowa gra, w której będziemy kształtować nasza wyspę. Reprezentować będzie ją talia składająca się z 17 kart. Każdą z nich będziemy mogli użyć na kilka sposobów. Dzięki wykonywanym akcjom, będziemy zmieniać naszą talię (poprzez obracanie kart), a co za tym idzie rozwijać wioskę, dzięki czemu otrzymamy punkty zwycięstwa. 

Ta prosta i szybka gra może zyskać wielu zwolenników dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Ciekawy pomysł powinien umilić wiele wyjazdów. Grafika wykorzystana na kartach również działa na jej korzyść.

Cena gry to 15$. Koszty przesyłki wyniosą 7$.

Link do gry na Kickstarterze


Pocket Sub

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 10-15 minut

Mechaniki: Area Movement, Grid Movement, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 15 marca 2018 roku

Pocket Sub to bardzo szybka gra logiczna, w której dowodzić będziemy zespołem łodzi podwodnych. Na początku gracze rozkładają kafle oceanu, na których umieszczą swoją kwaterę główną i trzy podwodne jednostki. Następnie w każdej turze będziemy musieli poruszyć się jedną z nich, wykorzystując przysługujące nam 3 punkty ruchu. Przemieszczanie się może mieć różny koszt w zależności od rodzaju napotkanego terenu.

Dodatkowo na polu które przed chwilą opuściliśmy będziemy mogli pozostawić minę, a tym samym utrudnić grę naszym rywalom. Z biegiem czasu opracowanie dobrego posunięcia staje się coraz trudniejsze. Wygrywa gracz którego okręty pozostaną na placu boju jako ostatnie. 

Gra proponuje nam różne ułożenie początkowe kafli oraz możliwość grania pojedynczo lub w zespołach. Dodatkowo żywotność gry zwiększyć może dodatek, który również możemy nabyć podczas kampanii.

Gra wydaje się piękna w swej prostocie, a krótki czas rozgrywki pozwoli na zagranie partii przy każdej nadarzającej się okazji.

Wydawnictwo Alley Cat Games daje również możliwość zakupu gry „Dice Hospital”, która nie tak dawno zakończyła udaną kampanię na Kickstarterze.

Cena pojedynczej gry to 12 Euro. Koszty przesyłki wyniosą od 4 do 7 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *