Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #29

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Aeon’s End: Legacy, Pandorum, The Reckoners.


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Aeon’s End: Legacy

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45-90 minut

Mechaniki: Card Drafting, Co-operative Play, Deck / Pool Building, Hand Management, Variable Phase Order, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 16 marca 2018 roku

Niespełna miesiąc temu nasz kraj obiegła wiadomość o polskiej edycji „Aeon’s End”, a już teraz możecie wesprzeć tę grę w wariancie legacy. Jest to kooperacyjna gra deck-buildingowa, dająca nam możliwość rozegrania kampanii, podczas której wraz z każdą odbytą przygodą, nasza postać będzie się zmieniać. Każdy rozdział powinien trwać około 60 minut. Naszym zadaniem będzie obronić Gravehold przed Bezimiennym i jego hordami. Dokonamy tego dzięki unikalnym zdolnościom naszych postaci, potężnym zaklęciom oraz pomocy znajomych postaci.

Po zakończeniu gry, elementy w niej wykorzystane, będzie można łączyć z innymi tytułami w serii. Wydawca oferuje również reset pack dla graczy, którzy chcieliby odbyć tę podróż więcej niż raz.

Podczas kampanii wspierający grę otrzymają także dodatek „Buried Secrets”, który wprowadzi nowe elementy do poprzednich gier z serii. Natomiast wszyscy Ci, którzy chcieliby uzupełnić swoje kolekcje o poprzednie odsłony „Aeon’s End” również będą mieli taką możliwość.

Koszt gry to 65 $. Koszty wysyłki będą wynosić 20$.

Link do gry na Kickstarterze


The Reckoners

Liczba graczy: 1-6

Czas rozgrywki: 60-100 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Dice Rolling, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 15 marca 2018 roku

Jest to gra kooperacyjna oparta na podstawie powieści Brandona Sandersona, w której bronić będziemy miasta Newcago przed samym Steelheartem!

10 lat temu miała miejsce tajemnicza eksplozja, która dała zwykłym śmiertelnikom niezwykłe moce. Nazywamy ich EPICS. Niestety… Każde z tych mężczyzn i kobiet okazał się być złem.

Dzisiaj, w mieście niegdyś znanym jako Chicago, króluje najpotężniejszy EPIC, którego zwą Steelheart! Wszyscy boją się stawić mu czoła, chyba że….?

Reckoners! Wcielamy się w członka Reckoners, którzy nie boją się EPICs. Jest to wykwalifikowana grupa zwykłych ludzi, którzy zostali przeszkoleni specjalnie do zabijania EPICS. Misja wydawać by się mogła łatwa, ale niech to Cię nie zwiedzie! Musimy pokonać Steelherta i jego drużynę EPICS równocześnie ocalając miasto!

Gra przeznaczona jest dla 1 do 6 graczy i zająć ma 75 minut. Stosunkowo krótko jak na grę kooperacyjną. Przedtem musimy poznać jego słabości, aby wiedzieć, w który czuły punkt uderzyć. Pamiętajmy, że EPICS mają specjalne supermoce, dzięki którym, co rundę, będą wykonywać szereg działań, mających na celu zniszczenie populacji w Newcago. Jeżeli im się to uda – wszyscy Rechoners poniosą dotkliwą klęskę…

Nasze ruchy będziemy wykonywać poprzez turlanie kośćmi, na których pojawią się wyniki, dające nam możliwość wyboru akcji. Gdy wszyscy uczestniczy wykonają swoje akcję, przechodzimy do następnej rundy.

Cena gry wynosi 69$, natomiast wysyłka uszczupli nasz budżet o dodatkowe 13-18$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Pandorum

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45-90 minut

Mechaniki: Grid Movement, Hand Management, Pattern Recognition

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 10 marca 2018 roku

„Pandorum” to strategiczna gra euro, w której wraz z konkurentami będziemy kolonizować pozbawioną życia, lecz bogatą w surowce planetę.

Staniemy na czele korporacji, która poczyniła przygotowania do wzbogacenia się dzięki eksploatacji tej nieznanej ziemi. W tym celu wybudowała wielką machinę – Żniwiarza, która idealnie nadaje się do tego zadania. Teraz gdy rada galaktyczna wydała zgodę na działanie, nic nas nie powstrzyma. Jednak nie tylko my nie próżnowaliśmy. Będziemy musieli wygrać konkurencję z trzema przeciwnikami, którzy nie zawahają się grać nieczysto i odebrać nam naszą własność.

Gra prezentuje się solidnie, a szata graficzna powinna przypaść do gustu nie jednemu graczowi. Gra zapowiada się na ciekawe euro z przyjemnym mechanizmem wykonywania akcji poprzez zagrywanie kart.

Cena pojedynczej gry to 49$. Koszty przesyłki nie są jeszcze znane.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

2 thoughts on “Diceland obserwuje Kickstarter #29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *