Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #30

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

The Essence, Deadwood 1876, City of Gears, Kami-sama.


planszowe gram prix 2018 300x300 Planszowy Express #61

Nasz blog został nominowany w plebiscycie Gram Prix jako najlepszy blog/serwis. Będzie nam miło za każdy oddany na nas głos. Dodatkowo dla głosujących jest przewidziana ogromna pula nagród – około 100. Zagłosować możecie w tym miejscu – kliknij tutaj.


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

The Essence

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 60-150 minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Deck / Pool Building, Hand Management, Tile Placement, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 30 marca 2018 roku

Esencja to gra, o której mogliście dowiedzieć się nieco więcej już w sobotę. Oto co Adrian miał wam do powiedzenia w „Planszowym Expresie”:

„Esencja to nowy polski tytuł, który właśnie wystartował ze swoją kampanią na platformie Kickstarter. Jest to gra strategiczna przeznaczona dla od 2 do 5 graczy. Podczas rozgrywki wcielimy się w jedną z pięciu frakcji, które bez ustanku walczą ze sobą o dominację w świecie pełnym magii, bez której żadna z technologii nie mogłaby funkcjonować. Będziemy rozwijać latające królestwo, rozszerzać je, zatrudniać doradców, toczyć walki z innymi oraz wykonywać zadania zbliżające nas do ostatecznego celu. Celem tym jest odtworzenie Wielkiego Kryształu i stanie się Cesarzem Nowego Świata! Autorami tejże gry są: Joanna Daciuk, Bartosz Daciuk, Tomasz Szczucki.”

To kolejna polska produkcja, która próbuje podbić rynek gier planszowych. Tym razem, dzięki wplecionej w grę fabule i wykonaniu, autorzy starają przenieść nas do magicznego świata, w którym toczy się, jakże przyziemna, walka o władzę. Gra zapowiada się na interesujący tytuł zarówno pod względem graficznym, jak i mechanicznym.

Koszt gry to 49$. Koszty wysyłki będą wynosić 12-22$.

Link do gry na Kickstarterze


Deadwood 1876

Liczba graczy: 2-9

Czas rozgrywki: 20-40 minut

Mechaniki: Dice Rolling, Hand Management, Partnerships

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 23 marca 2018 roku

„Deadwood” to gra która przeniesie nas na dziki zachód. Razem z innymi graczami będziemy starali się pozyskać jak najwięcej złota nie przebierając w środkach. Każdy z graczy wcieli się w jedną postać, która w roku 1876 mieszkała bądź odwiedzała tytułowe Deadwood.

W jednym z trzech miejsc spotkań w miasteczku będziemy mogli łączyć się w zespoły, które wspólnie będą starały się obrabować kolejne sejfy. Zarówno te wchodzące do gry, jak i już należące do innych graczy. W tym celu będziemy zagrywać karty z ręki, które są dwufunkcyjne. Na jednej połowie przedstawiają jeden z rodzajów broni palnej służące do odzyskiwania nasze własności siłą, na drugiej przedmioty pozwalające nam na wykonanie specjalnych akcji, jak choćby podejrzenie zawartości sejfu innego gracza lub zmianę zespołu.

Praca zespołowa ma jednak swoje granice, w końcu nie przybyliśmy tu żeby się dzielić. Drużyna, która zbierze najwięcej złota pojedynkuje się na śmierć i życie, a zwycięzca zgarnia całą pulę.

Gra prezentuje się znakomicie i zachęca swoją mechaniką. Zarówno grafiki na kartach jak i drewniane żetony lokacji są świetne i budują klimat w grze, który uzupełniany jest idealnie dobraną mechaniką. Czy wy też macie ochotę przenieść się na dziki zachód i zaznać życia wyjętych spod prawa?

Cena gry wynosi 23$, natomiast wysyłka uszczupli nasz budżet o dodatkowych 6$.

Link do kampanii na Kickstarterze


City of Gears

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45-60 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Dice Rolling, Modular Board, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 15 marca 2018 roku

W „City of Gears” wraz z trójką znajomych, staniemy do rywalizacji, której celem będzie odkrycie i rozwinięcie zapomnianej steampunkowej metropolii. Ten kto lepiej wykorzysta swoje zasoby i pracowników, zyska więcej prestiżu podczas dnia otwarcia i zostanie uznany za założyciela miasta.

W swojej turze gracze będą rzucać kośćmi, aby pozyskać zasoby: koła zębate, parę i ładunki elektryczne. Zębatki dadzą nam nowe zdolności lub utworzą połączenia, udostępniając nowe rejony miasta. Pary użyjemy, aby rozmieścić nasze roboty w różnych częściach miasta. Elektryczność może natomiast zniszczyć połączenia przeciwnika, odesłać jego roboty z powrotem do fabryki lub poruszyć naszych pracowników. Pracownicy zaś mogą aktywować budynki, dając profity swoim właścicielom. Kiedy wyciągniemy z worka trzecią zębatkę mówiącą o otwarciu miasta, gra się kończy i osoba z największym prestiżem wygrywa.

Gra prezentuje się świetnie. Ładne grafiki, ciekawe wykonanie i temat zdecydowanie zachęcają do zakupu. Szczególnie, że dzięki wsparciu wielu graczy gra staje się coraz bogatsza.

Cena pojedynczej gry to 49$. Koszty przesyłki wyniosą 15$.

Link do gry na Kickstarterze


Kami-sama

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Area Control / Area Influence, Card Drafting, Take That, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 12 marca 2018 roku

Kami-sama to gra, której bajkowe grafiki przypominają mi kreskówki naszego dzieciństwa ze skośnookimi bohaterami. Jest to piękna i intuicyjna gra strategiczna osadzona w wiejskiej Japonii w okresie Edo. Dwóch do czterech graczy wcieli się role Kami – duchów ziemi. Wykorzystując kombinację asymetrycznych mocy gracza, kontrolę obszaru, tworzenia swojej talii i draftu kart, gracze będą pracować nad odpowiednim zbalansowaniem swoich Łask z ludźmi i ich związkiem z Naturą, aby zostać ukoronowanym Kami-sama, głównym bóstwem Ziemi.

Grając w Kami wcielimy się w jednego z ośmiu, całkiem odmiennych Kami aby kontrolować daną powierzchnię na planszy. To wszystko okraszone jest mocno nasyconymi kolorami, wieloma elementami, łącznie z przykuwającą uwagę planszą. Kwestia gustu jeżeli chodzi o grafiki – na pewno gra spodoba się fanom Japońskich klimatów.

Grę zamówić można z dodatkami lub bez, z tym że tylko jeden z dodatków ma być dostępny w detalicznej sprzedaży więc warto rozważyć zakup całości.

Cena pojedynczej gry to 42$. Koszty przesyłki nie są jeszcze znane.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

One thought on “Diceland obserwuje Kickstarter #30

  • Czy uważacie że warto wesprzeć te gre? Czy może wiecie że będzie kiedyś po polsku wydana i warto poczekać aż będzie taniej?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *