Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #47

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Dominations – Road to Civilization, Wreck Raiders, Elite: Dangerous Battle Cards.  

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Modular Board , Set Collection, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: lipiec 2019 roku

Koniec kampanii: 26 lipca 2018 roku

„Dominations” to gra przeznaczona dla 2 do 4 graczy, bazująca na dokładaniu kolejnych trójkątnych elementów w celu budowy swojej cywilizacji. Wciel się w role początkujących nacji, które wyrosną na imperia, niezapomniane na przestrzeni dziejów. Rozwijaj swoją populację i zdobywaj wiedzę, która ją ukształtuje. Możesz użyć tej wiedzy do budowy miast i wznoszenia monumentów. Każda z tych akcji da Ci dostęp do nowych dróg zdobywania punktów. Czy Twoja cywilizacja stanie się bogatym centrum handlu? Kulturową i polityczną potęgą? Oazą nauki i rzemiosła? Miejscem narodzin wielkiej religii? To zależy tylko od Ciebie…

„Dominations” jest euro-grą przeznaczoną dla osób nieco bardziej zaawansowanych, która oferuje graczom dużą swobodę wybrania i rozwoju obranej strategii. Rdzeń mechaniki gry jest prosty, ale oferuje dużo głębi, utrzymując przy tym płynność ruchów i wciągającą rozgrywkę.

Podstawowa wersja gry to koszt 45 Euro. Przesyłka to koszt 8 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Wreck Raiders

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45 minut

Mechaniki:  Dice Rolling, Set Collection, Worker Placement.

Spodziewany czas realizacji zamówienia: kwiecień 2019 roku

Koniec kampanii: 20 lipca 2018 roku

Zanurz się w lśniącym morzu, aby odzyskać egzotyczne skarby z dna morskiego przepełnionego pirackimi wrakami. Wyślij swoich nurków na głębię, ale bądź ostrożny. Poruszanie się zbyt blisko innych nurków pozwala im również skorzystać ze zdobyczy! Zbierz zagubione łupy i świecidełka na brzegach, aby zmontować eksponaty muzealne i stworzyć przepiękne akwarium… ale nie zapomnij zachować najlepszych skarbów do swojej osobistej kolekcji!


Wreck Raiders to innowacyjny system rozmieszczania pracowników. Wybierasz kostkę z puli, a następnie wysyłasz jednego z twoich nurków do dowolnego miejsca na planszy o tym numerze. Bądź ostrożny: miejsce, które wybierzesz, pomoże każdemu nurkowi w polach obok ciebie, bez względu na to, czy należą oni do Ciebie, czy nie.  Ryzykujesz, że będziesz mógł rywalizować ze swoim przeciwnikiem, aby zdobyć ten skarb, który chcesz, czy może znajdziesz sposób na zdobycie dodatkowego łupu?

Pokaż swoje skarby, aby zbudować eksponaty muzealne, lub wyślij je do swojego skarbca, aby uzyskać ogromne możliwości punktowania… Nie zapomnij odwiedzić pobliskiej plaży, aby zebrać łupy i przeznaczyć je na zbudowanie niesamowitych akwariów. Wszystkie stworzenia morskie są traktowane etycznie i wypuszczane na wolność.

Po zakończeniu gry otrzymasz monety za eksponaty, skarbiec i akwaria. Gracz z największą liczbą monet wygrywa!

Cena gry to 30$. Koszty wysyłki to 15 $.

Link do gry na Kickstarterze


Elite: Dangerous Battle Cards

Liczba graczy: 2

Czas rozgrywki: 45-90 minut

Mechaniki:  Hand Management, Deck / Pool Building

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 29 lipca 2018 roku

„Elite: Dangerous Battle Cards” jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która pozwala walczyć z całą flotą statków w Universum Elite. Gra podzielona jest na trzy strefy, z których każda ma przydzieloną specjalną misję. Może ona zmienić przebieg bitwy i warunki zwycięstwa. Nie jest to jednak tylko gra karciana, w której toczyć będziemy pojedynki.

W grze istnieją możliwości wykorzystania statków przemysłowych, na których załoganci są kupcami, odkrywcami czy górnikami, a dzięki ich pomocy możesz wpłynąć na przebieg bitwy. Będziesz realizował dostawy do stoczni, odkrywając odległe światy oraz wiercić w asteroidach pod ostrzałem nieprzyjaciela. Gracze, którzy uzyskają przewagę przemysłową, odkryją, że mogą ulepszać swoje zdolności bojowe, inwestując w zaawansowane technologicznie okręty wojenne, aby w końcu zadać ostateczny cios przeciwnikom.

W „Elite: Dangerous Battle Cards” będziemy tworzyć swoją talię kart, aby jak najlepiej dostosowywać się do szybko zmieniających się okoliczności. Pamiętaj, aby nie skupiać się tylko na rozwoju statków kosmicznych. Dlaczego? Karty akcji mogą pomóc najmniej zaawansowanym statkom pokonać wroga, uniknąć ataku czy spowodować nagły spadek mocy statku przeciwnika. Gotowy na pojedynek?

Koszt gry podstawowej zawierającej 80 kart to 20 funtów. Za 32 funty możemy wybrać grę podstawową wraz z jednym dodatkiem. Kompletny zestaw, czyli podstawka i trzy dodatki, kosztować nas będzie 50 funtów. Koszty wysyłki wyniosą od 5 do 10 funtów.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *