Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #57

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Unrecorded Siege, Set a Watch, Periodic: A Game of The Elements, The Stygian Society.

Liczba graczy: 1-4 graczy

Czas rozgrywki: 30-120 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Grid Movement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 20 październik 2018 roku

Cena gry: 61 $

Koszt wysyłki: –

„Unrecorded Siege”, jest grą strategiczną z elementami zarządzania zasobami dla 1-4 graczy ze średniowieczną (XIV/XV-wieczną Europą) i tematyką wojny stuletniej. Gracze wcielają się w role generałów francuskich lub angielskich, aby wydawać rozkazy dowódcom oraz zarządzać armią i bronią oblężniczą, która przyda się zarówno do podboju, jak i obrony pola bitwy. Gracze powinni wykorzystywać swoje zasoby i strategie w tworzeniu taktycznych formacji, aby oszukiwać i sprytnie pokonywać przeciwników.

Chociaż w grze istnieją różne scenariusze, istnieje tylko jeden system rozgrywki. Składa się z ośmiu faz:

1. Tworzymy talię kart, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki, tym samym ustalając ich kolejność.
2. Umieszczamy dowódców na mapie. Angielscy generałowie mają przewagę liczebną – jest ich o jednego więcej.
3. Na polu bitwy ustawiamy swoje jednostki, rewersem do góry.
4. W fazie czwartej mamy możliwość wykorzystać umiejętności dowódców, kart strategicznych oraz zdolności maszyn oblężniczych.
5. Czas na bitwę! Odsłaniajcie swoje jednostki naprzemienne aby aktywować ich specjalne zdolności.
6. Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa może pobrać jednostki zasobów z zajętej przez niego strefy
7. W tej fazie będziemy zużywać surowce na budowę nowych konstrukcji
8. Możemy wycofać wszystkie pozostałe przy życiu jednostki, z pola bitwy do swojej bazy.

Jeżeli gra będzie prezentować się na żywo tak jak jest przedstawiona na kickstarterze to będzie na czym zawiesić oko! Klimatyczne grafiki na kartach, dobrze zaplanowana plansza oraz figurki zapewnią nam dobrą zabawę na wiele godzin. Nie powiem, kusząca propozycja…

Link do gry na Kickstarterze


Set a Watch

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 20-60 minut

Mechaniki:  Cooperative Play, Dice Rolling, Pattern Recognition

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2019 roku

Koniec kampanii: 12 października 2018 roku

Cena gry: 22$

Koszt wysyłki: 12$

W „Set a Watch” należy zabezpieczyć dziewięć miejsc, aby zapobiec łamaniu przez akolitów pieczęci powstrzymujących złego Unhallowed. W każdej rundzie twoja drużyna odwiedzi nową lokalizację i wybierze poszukiwacza przygód, aby reszta mogła odpocząć i rozbić obóz. Niestety będzie trzeba także stanąć na warcie i stawić czoła szeregowi istot próbujących wedrzeć się do naszego obozu.

Używaj kostek do walki i aktywuj unikalne umiejętności postaci, aby pomóc twojej drużynie przygotować się do bitwy. W epickiej kampanii, aby pozostać przy życiu, pokonaj powstałego Unhallowed i utrzymać ogień w ognisku, musisz użyć sprytu i umiejętności, aby walczyć o światło… albo wszystko zginie w ciemności.

„Set a Watch” rozgrywany jest w serii 9 rund. W każdej rundzie odkrywasz i odwiedzasz nowe miejsce i stajesz do walki. Po rzucie kostką twoja drużyna zdecyduje, kto odpocznie w obozie. Ten gracz odzyska jedną ze swoich kart zdolności i umieści kostki na akcjach obozowych, aby pomóc członkom drużyny i utrzymać rozpalone ognisko.

Pozostałych 3 poszukiwaczy przygód zmierzy się z nadciągającymi potworami. Stworzenia są ujawniane na podstawie poziomu ogniska. Gracze mogą używać kości o dowolnej wartości, aby aktywować swoje umiejętności lub mogą łączyć i wykorzystywać wartości swoich kości jako bezpośrednie ataki i tym sposobem zniszczyć stworzenia w swoim zasięgu. Wszystkie potwory, których nie można pokonać, zadają nam obrażenia i gromadzą się w hordy, którym trzeba będzie stawić czoła w ostatniej rundzie. Kiedy wszystkie potwory zostaną pokonane lub akcje poszukiwaczy przygód zostaną wydane, twoja drużyna przejdzie do następnej lokacji.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 30-40 minut

Mechaniki:   Grid Movement, Pick-up and Deliver, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2019 roku

Koniec kampanii: 19 października 2018 roku

Cena gry: 29 $ , za edycję kolekcjonerską 39 $

Koszt wysyłki:

„Periodic: Game of The Elements” jest strategiczną grą planszową zaprojektowaną wokół układu okresowego pierwiastków, a także niektórych najbardziej podstawowych zasad w chemii, do których potrzebna jest tablica Mendelejewa.

W grze aktywujesz aktywujesz okresowe trendy (takie jak „Zmniejsz masę atomową” lub „Zwiększ promieniowanie atomowe”), aby strategicznie manewrować po pierwiastkach układu okresowego, „odkrywając” elementy, aby zdobyć punkty. Ale to nie wszystko… Musisz także połączyć „odkrywanie” z zakończeniem swoich działań na konkretnej grupie pierwiastków, takich jak szlachetne gazy lub metale przejściowe. Pozwala to na przesunięcie się na torze osiągnięć akademickich w wyścigu z innymi graczami o ograniczone miejsca i zdobycie dodatkowych punktów.


Przyznam, że tematyka mnie zaskoczyła. Autorzy uważają, że już 10-latek może zrozumieć zasady, więc nauka chemii może stać się ciekawa. Co ważne, nie zauważyłem różnic między tablicą Mendelejewa oryginalną a tą przedstawioną na planszy. Sam z chęcią poznałbym pierwiastki właśnie w ten sposób, więc nie dziwię się że gra została już ufundowana, a chętnych do dalszego wspierania nie brakuje.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki:  Cooperative Play, Memory, Time Track, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2019 roku

Koniec kampanii: 17 października 2018 roku

Cena gry: 54 $ , natomiast 75 $ za podstawkę z dodatkiem

Koszt wysyłki:

The Stygian Society jest kooperacyjną grą, której akcja dzieje się w lochu. Towarzystwo Stygijskie (The Stygian Society) często wymaga od bohaterów poświęcenia się dla dobra partii – pamiętaj, że w tej grze liczy się grupa, nie jednostka.

Nadmienić należy, że autorem gry jest Kevin Wilson, który stworzył takie pozycje jak Gra o tron, Horror w Arkham czy Cywilizacja Sida Meiera. Już same te tytuły powodują, że zapewne część z Was zaciera już rączki…

Na czym polegać będzie ten tytuł? Gracze wcielą się w jednego z dostępnych bohaterów, którzy walczą o każde piętro wieży czarodzieja. Zamiast rzucać kostkami aby pokonać wrogów, gracze wrzucają kości do wieży. Liczba oraz kolor kości zależne będą od zdolności wybranego przez nas herosa.

Kostki bohaterów są zielone, niebieskie oraz białe , co odpowiednio oznacza walkę, pocisk balistyczny oraz magiczne umiejętności. Wrogowie natomiast używają kości o kolorze czerwonym, żółtym oraz czarnym, które są wrzucane do wieży razem z kostkami bohaterów – zależnie od tego co pokaże karta pokoju. Jak zapewne się domyślacie, część kości może pozostać w wieży do następnej rundy. Nowością jest zasada, że jeżeli jakaś kość wpadnie do krypty, jej wartość liczona jest podwójnie. Karty pokoju dobierane są na każdym nowym piętrze. Określają one liczbę wrogów, liczbę kości które do nich należą, a także co stanie się z bohaterami w miarę narastającego niebezpieczeństwa. Odpowiednie karty pokażą nam co się stanie po pojawieniu się kości z wieży, w zależności od wyniku jaki wypadnie. Każdy z bohaterów ma indywidualne zdolności, pozwalające walczyć z określonym typem wroga.

Opis gry brzmi zagadkowo, jednak biorąc pod uwagę autora który stworzył tę pozycję, mam nadzieję że gracze nie będą zawiedzeni wsparciem tego projektu. Wykorzystanie wieży w ciekawy sposób na pewno pomoże zyskać kolejnych fanów.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *