Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #23

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Spirits of the Forest, Black Hole Council, Heropath – Dragon Roar.


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Spirits of the Forest

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 20 minut

Mechaniki: Card Drafting, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: lipiec 2018 roku

Koniec kampanii: 26 stycznia 2018 roku

„Spirits of the Forest” to gra, w której będziemy starali się uzbierać jak najwięcej symboli duchów każdego typu, aby na koniec gry zyskać jak najwięcej punktów za uzyskaną większość. Pole gry stanowić będą płytki ułożone w czterech rzędach. Mają one symbolizować tytułowy las. W swojej turze gracze będą mogli dobrać jedną bądź dwie płytki tego samego z prawego lub lewego skraju lasu i dołożyć je do swojej kolekcji. Gra toczy się do momentu, gdy wszystkie płytki lasu znikną ze stołu. Podliczamy wtedy ilość zebranych symboli i wyłaniamy zwycięzcę.

Rozgrywkę urozmaica możliwość rezerwacji płytek jeszcze dla nas niedostępnych oraz możliwość pozyskania specjalnych żetonów, które mogą wpłynąć na końcowy wynik gry.

Graficznie gra prezentuje się ciekawie, szczególnie w bogatszej wersji, w której płytki wykonane będą z drewna, a nie z kartonu. Otrzymamy także zdecydowanie ładniejsze znaczniki służące do rezerwacji płytek.

Podstawowa wersja gry to koszt 12 dolarów.  Za wersje z lepszej jakości komponentami zapłacimy 30 dolarów. Możemy również pokusić się o wersję kolekcjonerską za 70 dolarów.

Koszt wysyłki w zależności od wybranej wersji będzie nas kosztował 6 lub 9 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Black Hole Council

Liczba graczy: 4-8

Czas rozgrywki: 45-60 minut

Mechaniki: Pattern Recognition, Simultaneous Action Selection, Voting

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 1 luty 2018 roku

Black Hole Council to gra imprezowa od autora tak znanych pozycji jak The Resistance czy Avalon. Tym razem wcielimy się w szarą eminencję rady, która będzie decydować o losach 32 planet. Dla każdego ich rodzaju mamy własny ukryty cel do spełnienia. Być może część z nich będziemy musieli poświęcić i strącić w otchłań czarnej dziury? Losy planet będą się ważyć podczas negocjacji w ramach obrad rady. Ważnymi elementami gry będzie blef i przewidywanie poczynań rywali.

Dość długi czas rozgrywki i możliwość grania w większym gronie daje nadzieję, na ciekawą pozycję wśród gier imprezowych. minimalistyczna grafika również ma swój urok.

Cena gry to 25$, koszt dostawy 15$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Heropath – Dragon Roar

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Deck / Pool Building

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 30 stycznia 2018 roku

„Heropath – Dragon Roar” to gra osadzona w świecie fantasy, posiadająca cechy klasycznej gry euro. Każdy z graczy wcieli się bohatera, który razem z innymi postara się przepędzić zło z ukochanej krainy. Jednak każda postać z osobna będzie pisać swój los. Odwiedzi różne miejsca, rozwinie swoje umiejętności i zbierze jak najwięcej siły. Osoba która okaże się najsilniejsza, pokona smoka i wygra grę. Będziemy musieli zdecydować, kiedy współpracować dla dobra krainy (i nie dać się pokonać grze), a kiedy zadbać o własne cele.

Choć grafika nie trafia do końca w mój gust, to gra wydaje się mieć nam coś ciekawego do zaoferowania.

Cena podstawowej wersji gry to 55 dolarów. Jeśli chcielibyśmy zaopatrzyć się w dwa dodatki, będziemy musieli wydać 95 dolarów. Za wysyłkę do Europy zapłacimy od 10 do 17 dolarów.

Link do kampanii na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

2 thoughts on “Diceland obserwuje Kickstarter #23

  • Ale to Heropath biednie wygląda! Takie figurki mogły robić furowę 15 lat temu, ale nie teraz……

    Odpowiedz
    • To prawda. Nie jest to na pewno poziom CMON, jednak zapewne części osób mogą się one podobać. Jeśli gra będzie miała do zaoferowania ciekawą rozgrywkę, to takie pasujące do stylizacji figurki da się na pewno znieść. Nie zmienia to faktu, że w dzisiejszych czasach można liczyć na więcej.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *