Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #1

Witam na nowej serii na blogu – „Diceland obserwuje Kickstarter”. W tej serii raz w tygodniu będziemy Was informowali o nowościach pojawiających się na portalu Kickstarter, a jeśli seria będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem to zastanowimy się nad jej rozszerzeniem.

Diceland_obserwuje_kickstarter


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

(Kolejność gier nie jest przypadkowa, otóż tytuły pojawiające się najwyżej, cieszą się największym zainteresowaniem na tej platformie)

Trash Pandas – the card game

Trash_Pandas

Trash Pandas – to gra karciana o hałaśliwych szopach i wypchanych pojemnikach na śmieci. Poprzez przechylanie koszów, będziemy zdobywali nowe skarby, które następnie musimy gdzieś ukryć, a wszystko to dzięki mechanice push your luck.

Link do gry na Kickstarterze


Wibbell++

Wibbell++

Wibbell++ to tak naprawdę gra karciana składająca się z 48 kart, na który znajdziemy pary różnych liter. W pudełku znajdziemy 5 różnych gier:

  • Wibbell – najszybsza gra słowna na zachodzie,
  • Grabbell – głupie, szybkie rozpoznawanie,
  • Phrasell – wymyślanie zabawnych fraz,
  • Faybell – kooperacyjna gra w opowiadanie historii,
  • Alphabetickell – zbieranie określonej sekwencji alfabetycznej,

Link do gry na Kickstarterze


La Cosa Nostra – Guns For Hire

La_Cosa_Nostra

Rozszerzenie dla bezkompromisowej mafijnej gry karcianej. Nowi gangsterzy, których możemy zagrać na stół to kolejne nowe możliwości kombinowania.

Link do gry na Kickstarterze


BARPIG – The Adventure Party Game

BarPigNiesamowity efekt połączenia tej jednej nocy z kartami bazującymi na standardowych grach RPG oraz z przeważnie śmiesznymi imprezami – Barpig to gra imprezowo-przygodowa.

Link do gry na Kickstarterze


Night Clan

Gra  karciana, niezależna językowo, z mechaniką odrobiny blefu i kontrolą obszaru dla dwóch do czterech graczy. Night Clan jest łatwe do nauczenia, a jednocześnie posiada wiele możliwości strategicznych. W grze wcielamy się w rolę księcia, który musi ukryć swoje córki i bogactwo w różnych lokacjach przed groźnym trollem.

Link do gry na Kickstarterze


Habitats 2nd edition

Habitats

W grze naszym zadaniem będzie zbudowanie parku dla dzikich zwierząt oraz zapewnienie im odpowiednich siedlisk. Będziemy odpowiedzialni za budowanie strażnic oraz dróg dojazdowych, a dodatkowo postaramy się zapewnić miejsca do trekkingu.

Link do gry na Kickstarterze


Murder at Blood Mansion

Murder_at_blood_mansion

Intensywna gra karciana z motywem zbrodni. Gra oparta na mechanice blefu oraz dedukcji z humorystycznym klimatem.

Link do gry na Kickstarterze


Spookre: A Hauntingly Fun Card Game

Spookre

Spookre to szybka gra Trick-Taking z upiornym twistem. (Trick-Taking to mechanika gdzie zagrywanie kart wiąże się ze zdobywaniem innych kart)

Link do gry na Kickstarterze


Pepper and Carrot Board Game

Pepper_and_carrot

Pepper i Carrot biorą udział w zawodach eliksirów Kamona. Której z czarownic uda się najszybciej uwarzyć odpowiednie mikstury? Ta, która będzie najszybsza zwycięży.

Link do gry na Kickstarterze


Code Triage (Relaunched)

Code_triage

Kooperacyjna gra planszowa dla od 1 do 4 graczy w ratowanie szpitala. Rozgrywka trwa od 60 do 90 minut.

Link do gry na Kickstarterze


Ascended Kings Board Game & Graphic Novel

Ascended_Kings_Board_Game

Legendarni artyści łączą siły, aby stworzyć jedną z najpiękniejszych gier fantasy, jaka kiedykolwiek powstała. Czterech króli toczy bitwę o nieśmiertelną moc. Jest to gra zarówno strategiczna, jak i taktyczna, a połączenie ze szczegółowymi figurkami  i piękną grafiką sprawia, że możemy się przy niej świetnie bawić.

Link do gry na Kickstarterze


Serengeti: A Race for Life

Serengeti

Gra typu deck-building z klimatem dzikich zwierząt i sawanny w tle.

Link do gry na Kickstarterze


Zombie Babies – A character building card and dice game

Bohaterska gra typu deck-building, gdzie będziemy mierzyli się w walce z zombie. Co w tej grze nietypowego? Otóż wcielamy się rolę dzieci, które walczą z zombie-dzieciakami.

Link do gry na Kickstarterze


Gods of TYN HARRA

Gods of TYN HARRA

Gra karciana od dwóch do czterech osób z mechaniką draftu z unikatowymi postaciami i zdolnościami. W grze zobaczymy anioły, demony, smoki i czarodziejów, którzy tylko czekają na nasze rozkazy.

Link do gry na Kickstarterze


Multitude Game Set

Multitude Game Set

Jest to tak naprawdę jedno kompaktowe pudełko, w którym znajdziemy, aż 50 różnych gier. W pudełku znajdziemy karty i całą masę kości.

Link do gry na Kickstarterze

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *