Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #21

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Wings of Glory: Tripods & Triplanes,
Christmas Tree: The Decorating.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Wings of Glory: Tripods & Triplanes

Liczba graczy: 2-99

Czas rozgrywki: 45 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Player Elimination, Simulation, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: lipiec 2018 roku

Koniec kampanii: 20 grudzień 2017 roku

18 marca 1918 roku. Mars i Ziemia ustawiły się w najbliższej odległości względem siebie. Pierwsza wojna światowa nagle zmieniła się w wojnę światów. Na lasy Alaski spadł deszcz meteorytów, z którego po kilku godzinach powstały wielkie maszyny siejące spustoszenie. Walczące narody natychmiast podpisały rozejm i wysłały najlepsze jednostki do walki z marsjańskim najeźdźcą. 

W Wings of Glory: Tripods & Triplanes rycerze przestworzy pierwszej wojny światowej stają do walki z olbrzymimi maszynami wysłanymi na podbój Ziemi. Możemy dowodzić kosmicznymi najeźdźcami siejąc śmierć i zniszczenie lub przewodzić siłom obronnym naszej planety.

W standardowej wersji gry dowodzić będziemy samolotem/samolotami, z których każdy ma przypisaną do siebie kartę określającą którymi taliami manewrów i ataku będziemy się posługiwać. W swojej turze będziemy zagrywać 3 karty manewrów, które następnie wykonamy. Jeżeli samolot przeciwnika znajdzie się w naszym zasięgu, będziemy mogli mogli go zaatakować. Jeżeli nasza jednostka otrzyma tyle obrażeń ile wynosi jego wytrzymałość, zostaje zestrzelony. Co ciekawe, nasze potyczki odbywają się w trójwymiarze i to na jakiej wysokości znajdują się nasze aeroplany ma duże znaczenie. W wersji Tripods & Triplanes modyfikacji uległy nieco zasady sterowania przybyszami z kosmosu, jednak cała rozgrywka pozostała bardzo podobna. 

Jest to samodzielna gra, będąca kompatybilna z zestawami WW1 Wings of Glory.

Ceny pakietów wynoszą od 45 do 140 dolarów. Koszty wysyłki od 12 – 18 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Christmas Eve: The Race to Help Santa

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 30-60 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Dice Rolling, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2017/marzec 2018 roku

Koniec kampanii: 11 grudzień 2017 roku

Christmas Eve: The Race to Help Santa to ciekawa propozycja na świąteczne popołudnie. W grze będziemy starali się pomóc Mikołajowi w zebraniu prezentów na święta. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, dzięki czemu będzie spełniać swoją rolę zarówno podczas gry z dziećmi, jak i w gronie dorosłych. W trakcie rozgrywki czeka na nas również kilka mini wyzwań. W wariancie rywalizacyjnym musimy jak najszybciej dotrzeć do Świętego Mikołaja z przynajmniej czterema prezentami. W grze kooperacyjnej nasze zadanie to dotarcie z prezentami na biegun zanim zrobi to Pan Nikczemny i zrujnuje święta. Gra utrzymana jest w świątecznym klimacie i prezentuje się naprawdę ładnie.

Cena gry to 25 funtów (35 jeśli gra ma dotrzeć do nas jeszcze przed gwiazdką).

Koszt wysyłki 14 funtów.

Link do kampanii na Kickstarterze


Dzisiaj mamy dla was tylko dwie propozycje, gdyż większość gier okazała się dla nas niewystarczająco ciekawa. Prawdopodobnie większość czeka ze startem swoich kampanii  na początek przyszłego roku.


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *