Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #12

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Dice of Pirates, STEM: Epic Heroes, Dwarven Smithy, SPY CLUB, Forest of Fate i inne.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Dice of Pirates

Dice of Pirates to szybka gra kościana dla 2-6 osób. Będziemy mogli wcielić się w rolę kapitana pirackiego statku i spróbować swojego szczęścia w poszukiwaniach skarbu, czy napadaniu na inne statki. Niestety los może okazać się mniej przychylny i postawić na naszej drodze krakena.

Wraz z grą otrzymamy 7 stylizowanych kości, które są rdzeniem gry. Oprócz tego w poręcznej puszce znajdziemy kartonowe żetony i plastikową figurkę pirackiego okrętu. Zaletami gry są bez wątpienia kompaktowe rozmiary oraz czas rozgrywki w granicach 15-30 minut.

Link do gry na Kickstarterze


STEM: Epic Heroes to zabawna, prosta, szybka gra karciana, w której możesz współpracować z największymi umysłami w historii, aby stanąć do epickiego wyścigu odkrywców.

W pudełku z grą otrzymamy dwie talie kart: talie bohaterów (64 Karty) zawierające historycznych odkrywców, przedmioty, lokacje i inspiracje oraz talię odkryć (44 Karty) zawierającą kolejne etapy doświadczeń, prowadzące nas do nowych odkryć. Za pomocą kart talii bohaterów, będziemy pozyskiwać widoczne na stole karty odkryć, aby następnie móc stworzyć własny wynalazek.

Graficznie gra prezentuje się znakomicie, a proste zasady i czas rozgrywki od 15 do 30 minut sprawia, że jest to pozycja na którą na pewno warto zwrócić uwagę.

Link do gry na Kickstarterze


Dwarven Smithy

Dwarven Smithy to gra, w której wcielamy się w rolę krasnoludzkich kowali. Będziemy zbierać surowce, szkolić praktykantów i wytwarzać przedmioty w naszym warsztacie. Koniec końców liczy się tylko złoto, ten kto ma go najwięcej – wygrywa.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy i trwa od 60-90 minut. Zawiera ona aż 210 kart oraz 100 monet, które w wersji deluxe mogą być wykonane z metalu.

Link do gry na Kickstarterze


W grze Spy Club gracze wcielają się w młodych detektywów aby rozwiązać tajemnicę z sąsiedztwa. Gra zawiera regrywalne kampanie z różnymi wariacjami układanej historii. Do rozwiązania jest 5 spraw łączących się razem w dłuższą opowieść. Po rozstrzygnięciu zagadki dzięki 40-stu nowym modułom i 150-ciu kartom można „resetować” grę i rozgrywać nową kampanię – z inną historią i doświadczeniami w czasie tej rozgrywki – sąsiad kradnie coś ze sklepu z lodami? Co ukradł i dlaczego to zrobił?

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób (30-45 minut/gracz). Podczas jednej gry można odblokować tylko niewielką część całej zawartości w jednej kampanii (tylko 5 z 40 modułów), dzięki czemu można grać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać nową zawartość.

Dzięki tak dużej regrywalności gra wydaje się naprawdę ciekawym i niepowtarzalnym projektem na Kickstarterze!

Link do gry na Kickstarterze


Forest of Fate

To towarzyska gra karciana, gdzie praca grupowa i podejmowane decyzje determinują Wasz los. Wybieraj mądrze, a po udanej rozgrywce możesz wrócić do domu z historią życia.

Każdy z graczy wciela się w 1 z 6 różnych charakterów aby przemierzyć drogę przez las wykorzystując swoje indywidualne zdolności. Na drodze staną bestie, bandyci i naturalne zagrożenia, a to wszystko przedstawione będzie na 36 unikalnych kartach, każdy z szesnastoma zaskakującymi rezultatami. Gra przeznaczona jest dla 2 -6 graczy z czasem rozgrywki od 30 do 60 minut.

Link do gry na Kickstarterze


Jest to gra polegająca na dobieraniu kart i właściwym zarządzaniu nimi, z małym elementem: „weź to!” podbierając sąsiadowi jedną z jego kart. Czy z ograniczonymi zasobami potrafisz zrealizować przed końcem gry więcej zamówień na pizzę niż twój przeciwnik? Potrzebujesz pomocy? Zawsze możesz wezwać menadżera, a nawet szefa! Aby wygrać musisz zagrać odpowiednie karty w optymalnym czasie.

Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy i zajmuje od 10 do 30 minut. Gra zostanie wydana w bardzo klimatyczny sposób – słoiczki z przyprawami, pudełko do pizzy oraz arkusze zamówień na pizzę. Całość zapowiada się naprawdę smakowicie.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

5 thoughts on “Diceland obserwuje Kickstarter #12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *