Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #64

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Claustrophobia 1643, Atlantis Rising, Pipeline, Oak & Iron, Valda, Awkward Guests, City of the Big Shoulders.

Liczba graczy: 2 graczy

Czas rozgrywki:  45-90 minut

Mechaniki: brak informacji na bgg

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2019 roku

Koniec kampanii: 16 listopada 2018 roku

Cena gry: 79$

Koszt wysyłki: brak informacji

Claustrophobia 1643 to odświeżona i ulepszona wersja klasycznej Claustrophobi, gry o przetrwaniu, która pierwszy raz została opublikowana 9 lat temu.

Gra pozwoli nam rozgrywać bitwy w podziemnych tunelach pod New Jerusalem, ludzkim bastionem wybudowanym w sercu Underworld. Jeden z graczy wcieli się w grupę śmiałych Westerners, podczas gdy inni w pozornie nieskończoną armię demonicznych kreatur.W grze możemy budować własną planszę, w każdym scenariuszu zupełnie odmienną. Bitwy rozgrywają się między 3-5 western wojownikami, a hordą piekielnych stworów. Gra jest bardzo asymetryczna. Demoniczne stwory mają inne właściwości ich aktywacji niż gracze western, którzy dodatkowo muszą walczyć z zadanymi im obrażeniami.Gra zawiera sporą liczbę miniaturek, którymi zachwyceni będą wielbiciele takich pozycji. Co ciekawe, grę będzie można otrzymać już w styczniu 2019 roku. Wydawca zlecił już druk 10 000 sztuk egzemplarzy. Z tego też powodu nie ma w tej kampanii dostępnych stretch goli. Duży sukces na Kickstarterze sugeruje, że gra mimo upływu lat nadal ma swoich fanów, tych nowych jak i starych.

Link do gry na Kickstarterze


Pipeline

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 120 minut

Mechaniki: Route/Network Building, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 04 grudnia 2018 roku

Cena gry: od 49$

Koszt wysyłki: brak informacji

Udoskonalanie ropy naftowej przez długi czas było częścią, kontrolowanego przez rząd, sektora energetycznego. Niestety system wprowadzony przez rząd okazał się nieefektywny, a presja na światowy popyt spowodowała próbę prywatyzacji przemysłu naftowego. Jak się zapewne domyślacie, macie szansę wcielić się w potentata naftowego. Skoncentrujecie się na budowaniu wydajnej sieci rurociągów swojej rafinerii, zatrudniając ekspertów w swoich dziedzinach, którzy skupią się na wyprzedzeniu konkurencji. Będziecie zarządzać logistyką zakupu i sprzedaży ropy naftowej na różnych rynkach, aby zarobić jak największą sumę pieniędzy. Będziecie potrzebować czegoś więcej niż tylko silnych umiejętności ekonomicznych – staranne zaprojektowanie przeplatającej się sieci rurociągów także może zapewnić zwycięstwo!W Pipeline będziecie prowadzić rozwój swojego biznesu na przestrzeni trzech lat. W pierwszym roku będziecie mieli do wykonania 8 rund, w drugim 6, w ostatnim zaś tylko cztery. Każda runda składa się z dwóch faz: fazy pracy i fazy maszyn. Ze względu na tempo rozbudowy swojego silniczka, największy przypływ gotówki odczujemy w ostatnim roku. Na początku drugiego i trzeciego roku przeprowadzamy dodatkowo fazę odświeżania. Za każdą akcję wysyłania pracownika będziemy ponosić przypisany do niej koszt, zaś aby uruchomić wszystkie maszyny opłata będzie stała.Mam nadzieję, że będzie to gratka dla graczy euro. Stylistyka jest minimalistyczna, surowce także, jednak dzięki temu grę możemy nabyć w przystępnej, jak na warunki kickstarterowe, cenie.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-6

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki:  Cooperative Play, Dice Rolling, Press Your Luck, Variable Player Powers, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 01 grudnia 2018 roku

Cena gry: od 59$

Koszt wysyłki: 9$

„Atlantis Rising” jest wciągającą, strategiczną, w pełni kooperacyjną grą worker placement. Wcielamy się w rolę przywódcy Atlantis, a nasi podwładni muszą wybudować kosmiczną bramę, przez którą będziemy mogli poprowadzić swoich ludzi do bezpiecznego miejsca.Starożytni bogowie chcą zniszczyć Atlantis, więc w Waszych rękach jest ocalenie społeczności. Celem jest zebranie odpowiedniej liczby surowców niezbędnych do budowy kosmicznej bramy. Na szczęście Atlantis jest bogata w zasoby. Większość została wydobyta z centrum Atlantis, jednak na jej obrzeżach możemy znaleźć ich spore zapasy. Pamiętajmy, że nawiedzać nas będą sztormy, nowe choroby oraz wszelkiego rodzaju niezliczone nieszczęścia, które mogą utrudnić nam wykonanie zadania. Gra kończy się w momencie wykonania misji lub gdy cała wyspa Atlantis zostanie zalana, uniemożliwiając nam zrealizowanie celu.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 45-60 minut

Mechaniki:  Dice Rolling, Area Movement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 5 grudnia 2018 roku

Cena gry: 69$

Koszt wysyłki: brak informacji

Oparta na flocie, morska gra strategiczna została osadzona w okresie Złotego Wieku Piratów i Żagli. Nasze oczy cieszyć będą miniaturki okrętów wykonanych w skali 1/600.

Gra oparta jest głównie na bitwach morskich. Pozwala graczom odwzorować potyczki pomiędzy eskadrami i małymi flotami uzbrojonych żaglowców. Tytuł został zaprojektowany tak, aby był wierny tematyce i taktyce związanej z tamtym okresem, jednocześnie dostarczając graczom różnorodności dostępnych frakcji.W grze będziemy mogli korzystać z 6 nowych frakcji i ogromnej liczby opcji dostosowanych do eskadr i pojedynczych statków. Rozgrywka składa się z kilku głównych faz: Inicjatywy, Ruchu, Ataku i  Zakończenia. Rozpatrując Inicjatywę gracze wybiorą jedną z dostępnych na ręce kart inicjatyw, w celu wydania rozkazu podległym jednostkom. Planowanie strategiczne jest rdzeniem gry, w związku z tym wybór karty ma ogromne znaczenie. Wpływa ona na inicjatywę i premię w kolejnej fazie gry, nie zaś w obecnej.Podczas Ruchu gracze wprawiają w ruch swoje jednostki. Przed wykonaniem go, mamy możliwość wypróbować umiejętności statków, aby zmienić kurs lub dostosować prędkość do wykonywanego posunięcia. Gdy wszyscy gracze zakończą przenoszenie swoich statków, rozpoczynają fazę Ataku. Naprzemiennie atakują wrogie statki, zaczynając od gracza z inicjatywą. Do wyboru mamy strzelanie z dystansu, częściowy ostrzał lub bliski atak bojowy. Do określenia wyniku bitwy służą nam kości.W fazie końcowej każdy gracz sprawdza liczbę punktów krytycznych, które ich floty otrzymały w wyniku ciężkich obrażeń, uszkodzonych lub przechwyconych statków oraz warunków narzuconych przez scenariusz. Jeśli eskadra uzyska więcej punktów ataku niż pozostałe statki, wygrywa bitwę i gracz je kontrolujący zostaje zwycięzcą.

W kampanii mamy także możliwość zakupu dwóch dodatków. Cena gry podstawowej jest akceptowalna, szczególnie zważywszy na wykonanie i zawartość oferowaną przez producenta.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 60-150 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Area Control / Area Influence, Card Drafting, Dice Rolling, Hex-and-Counter, Partnerships, Stock Holding, Take That, Variable Player Powers,Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: kwiecień 2019 roku

Koniec kampanii: 6 stycznia 2019 roku

Cena gry: 56$

Koszt wysyłki: około 5 euro

„Valda” to rywalizacyjna gra strategiczna, w której wcielamy się w wodza wikingów. Naszym celem jest zbieranie surowców, używanie potężnych zaklęć, budowa świątyń, znajdowanie wyznawców, walka z wrogami oraz wspięcie się na wyżyny boskości.Wydawcy gwarantują, że połączenie wielu technik, ilustracje do gry stworzone przez polskiego ilustratora Mateusza Mizaka oraz możliwość wygranej, nawet przez początkującego gracza, zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.Loki, bóg trickster, spowodował, że w chwili rozproszenia młot Thora padł na Tyra – boga, który strzegł Yggdrasil, drzewa łączącego światy. Strącony Tyr zostawił Yggdrasil niestrzeżony, co stwarza szansę dla śmiertelnych Wikingów, aby wspiąć się na drzewo i stać się bogiem. Jednak tylko Ci, którzy są czczeni i godni, mogą stać się nim naprawdę.Jak wygląda rozgrywka? Jako wódz rzucasz kośćmi, aby zdobyć rzadkie surowce dla swoich ludzi. Następnie możesz przeszukiwać i eksplorować świat przez draft kart i zagrywanie ich w ramach akcji. Nie zapominaj o budowie świątyń, które potrzebne są do osiągania dostępu do potężniejszych czynności. Bądź ostrożny! W każdej chwili możliwy jest atak ze strony wrogów. W trakcie gry musimy także zabiegać o wsparcie naszych wyznawców, bo tylko ten, kto ma ich najwięcej może stać się prawdziwym Bogiem.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-8

Czas rozgrywki: 45-75 minut

Mechaniki:  Card Drafting, Hand Management, Trading

Spodziewany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2019 roku

Koniec kampanii: 7 grudnia 2018 roku

Cena gry: 35$

Koszt wysyłki: 9$

Awkard Guests to gra dedukcyjna przeznaczona dla 2 do 8 graczy z nieograniczoną regrywalnością. Bazuje ona na innowacyjnym Deck Systemie, który pozwala używać prawdziwych zdolności śledczych do rozwiązywania każdego przypadku. W grze nie doświadczymy przestojów, ponieważ równocześnie gra angażuje wszystkich uczestników. Kiedy detektywi odkrywają, krok po kroku, co się stało w Walton Mansion, ich zainteresowanie i zaangażowanie wzrastają. Każda karta w grze Awkward Guests zawiera strzęp informacji, która może pomóc rozwiązać zagadkę morderstwa Mr. Walton. Zawierają one oświadczenia podejrzanych, alibi, raporty policyjne, ustalenia sądowe i wiele innych. Każdy z uczestników jest śledczym, w związku z tym na początku gry, nikt nie ma dostępu do szczegółów sprawy. Użyty w grze Deck System oferuje 3600 różnych rozwiązań morderstwa, a do każdego z nich można dojść przez użycie niezliczonej liczby kombinacji kart.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 120-180 minut

Mechaniki:  Commodity Speculation, Stock Holding, Tile Placement, Variable Player Powers, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 6 grudnia 2018 roku

Cena gry: 79$

Koszt wysyłki: 16$

City of the Big Shoulders jest euro-grą, w której zarządzać będziemy surowcami oraz wysyłaniem pracowników do pracy. Wszystko jest utrzymane w 18-wiecznym stylu ekonomicznego przemysłu. W grze wcielimy się w inwestora i przedsiębiorcę biorącego udział w odbudowie Chicago.Gra składa się z 5 faz. W fazie Stock gracze mają możliwość kupować i sprzedawać akcje, inwestować zarówno w swoje, jak i przedsiębiorstwa przeciwników. Celem gry jest osiągnięcie największego majątku, w jak najkrótszym czasie. W fazie Building będziemy wybierać 3 budynki. Jeden, który chcemy wznieść, drugi do usunięcia, a trzeci do zachowania na przyszłość. Nowo powstałe budynki pozwolą nam wysyłać do nich pracowników i wykonywać zapisane na nich akcje. W fazie Action wysyłamy swoje meeple do dostępnych pól akcji na terenie Chicago. W fazie Operating będziemy otrzymywać surowce, sprzedawać je na Demand Track oraz dystrybuować je do konsumentów. Na koniec gracze będą resetować swoją planszę, przewidywać dostępność zasobów oraz odświeżać Demand Track.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *