Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #28

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:
Page Quest: Season 1, CO2: Second Chance, Argonauts: 2nd Edition, FINCA.


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Page Quest: Season 1

Liczba graczy: 1

Czas rozgrywki: 15 minut

Mechaniki: Dice Rolling, Point to Point Movement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Czerwiec/lipiec 2018 roku

Koniec kampanii: 28 luty 2018 roku

Kampania rodzimego wydawnictwa Board & Dice. W trakcie jej trwania będziemy mieli możliwość zakupienia wydrukowanej wersji gry „A4 Quest” oraz cyfrowej edycji „Page Quest: Mythical Artifacts”.

Recenzja A4 Quest w naszym serwisie – tutaj

Pierwsza z gier jest już znana szerszej publiczności w wersji PnP. Tym razem otrzymamy wydrukowany produkt, zawierający 2 nowe scenariusze. W grze wcielimy się w bohatera odkrywającego nowe lokacje i walczącego z napotkanymi tam monstrami. Podczas podróży musimy wypełnić określone zadania oraz pozostać przy życiu. Kompaktowe rozmiary i krótki czas rozgrywki pozwalają nam zagrać wszędzie.

„Page Quest: Mythical Artifacts” zachowa zalety poprzedniczki, jednak będzie oferować zupełnie inną przygodę. Twórcy pragną zapewnić nam minimum 6 miesięcy zabawy. W tym czasie, co miesiąc będziemy otrzymywać maila, z nową przygodą do odbycia. Dodatkowo autorzy wzbogacą nas o historię naszej postaci pomiędzy poszczególnymi epizodami. Wpływ na naszą rozgrywkę mają mieć również decyzje, które podejmiemy wcześniej. 

Sezon pierwszy przeniesie nas do lat 90-tych. Odbędziemy podróż dookoła świata, podczas której przeczeszemy jaskinie i świątynie w poszukiwaniu artefaktów. Wyprawa ta nie będzie jednak „bułką z masłem”. Po drodze czeka nas wiele przeciwności i trudnych wyborów. Nagrodą będzie jednak odkrycie tajemnic przeszłości.

Projekt zapowiada się intrygująco i może skusić wielu fanów solowych potyczek, choć odblokowany już cel pozwoli także na dwuosobową rozgrywkę.

Cena pojedynczej gry to 15$. Zestaw obu pozycji to koszt 22$. Wysyłka „A4 Quest” wyniesie 5$.

Link do gry na Kickstarterze


CO2: Second Chance

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Card Drafting, Co-operative Play, Tile Placement, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 28 luty 2018 roku

Czy są tu jacyś fani twórczości Vitala Lacerdy? Jeśli tak, to aktualnie na Kickstarterze trwa wręcz stworzona dla was kampania. Gra „CO2” powraca z pewnymi modyfikacjami i całkiem nowym trybem kooperacyjnym.

Zacznijmy może od klasycznego wariantu, w którym każdy prowadzi swoją firmę energetyczną. Musimy odpowiadać na apele rządu i dążyć do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Będzie wymagało to od nas wielu badań, pieniędzy i surowców. Gra jest nieco odświeżona graficznie, zmieniono także ikonografię. To co powinno ucieszyć wszystkich graczy to poprawiona instrukcja, z większą liczbą przykładów, mających rozwiać wszelkie niejasności. Jednak to nie koniec! Poprawiono balans gry, dodano nową talię wydarzeń, usprawniono mechanizmy, dzięki czemu gra będzie trwałą krócej. Wzrosła również jakość zawartych komponentów. Naprawdę całkiem spory lifting! Czy udany? Możecie sami ocenić przynajmniej stronę wizualną transformacji. Dla nas zmiany wydają się być „na plus”, jednak to co najistotniejsze niestety pozostaje niewidoczne.

Czymś zupełnie nowym jest wariant kooperacyjny, w którym gracze wspólnie stawią czoła zanieczyszczeniom i powodowanym przez nie katastrofom. Im szybciej poradzimy sobie z problemami tym lepiej. Jednak oprócz wspólnych celów, jawnych dla wszystkich, konieczne będzie spełnienie również personalnych wytycznych. Ich wykonanie będzie również warunkiem zwycięstwa. Zabieg ten ma przeciwdziałać syndromowi lidera. Pomysł wydaje się całkiem ciekawy.

Dzięki wspierającym każdy egzemplarz będzie wzbogacony o dodatek wprowadzający wariant solo oraz rozszerzenie zawierające globalne wydarzenia. Na horyzoncie pojawia się już także dodatek Arktyka.

Koszt gry to 65 Euro. Koszty wysyłki będą wynosić od 17 – 25 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Argonauts: 2nd Edition

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 60 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Hand Management, Point to Point Movement, Simultaneous Action Selection, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 27 marca 2018 roku

Dołącz do Jazona i jego Argonautów podczas mitycznej wyprawy po złote runo. Jest to drugie wydanie tej gry kooperacyjnej, tym razem w wersji deluxe. Wyruszcie w nieznane i powróćcie szczęśliwie z nagrodą, nie tracąc przy tym statku, ani zbyt wielu członków załogi.

Wraz z grą otrzymamy poprawioną instrukcję oraz odświeżoną grafikę na kartach. Wersja deluxe da nam również możliwość gry wraz z mini dodatkiem „Gniew Bogów”. Osoby lubiące figurki otrzymają natomiast trójwymiarowe przedstawienie domu żeglarzy – Argo.

Cena gry to 39$. Koszt wysyłki – 10$.

Link do kampanii na Kickstarterze


FINCA

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45 minut

Mechaniki: Commodity Speculation, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 14 marca 2018 roku

W grze „Finca” wcielimy się w rolników na Majorce, których celem będzie zebranie jak największej liczby owoców tropikalnych rosnących na wyspie. Następnie będziemy je dostarczać na lokalny rynek, który to jednak jest mocno wybredny i ciągle zmienia swoje oczekiwania. Udane dostawy będą skutkować otrzymaniem punktów, które przybliżą nas do zwycięstwa.

Gra nie należy do najmłodszych, gdyż swoją premierę miała już w 2009 roku. To średniej ciężkości Euro, z dozą interakcji, dzięki mechanizmowi rondla wykorzystanemu do kreowania potrzeb lokalnej społeczności.  Gra plasuje się na 523 miejscu w rankingu BGG, z notą 7,1. Jeśli nie mieliście wcześniej możliwości zakupu tej pozycji, teraz macie okazje.

Cena gry to 33 Euro.

Link do kampanii na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *