Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #73

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Aeon’s End: The New Age, Exploration, Pathogenesis.


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki:  60 minut

Mechaniki: Card Drafting, Cooperative Play, Deck / Pool Building, Hand Management, Variable Phase Order, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2019 roku

Koniec kampanii: 15 marca 2019 roku

Cena gry: od 69$

Koszt wysyłki: 25$

Świat Aeon’s End rozszerza się o kolejną pozycję. Tym razem w nasze ręce trafi samodzielny dodatek, który wprowadzi do gry tryb ekspedycji. Będzie on oparty na tym, co znacie i kochacie w tym tytule, jednak tym razem, w przeciwieństwie do wersji legacy, w grę będzie można grać wielokrotnie. Oczywiście wszystko ma swoją cenę i nowe przygody nie będą miały tak głębokiej fabuły, jak te jednorazowe.

Wszystkie elementy gry będą w pełni kompatybilne z pozostałymi częściami, a ich liczba wygląda naprawdę nieźle. Nowy zestaw kart to kolejni magowie, nemezis, a także klejnoty, relikty i zaklęcia, które wykorzystacie w tej, jak i w innych przygodach. Jako że pozycja zyskała wielu fanów na całym świecie, to już teraz możecie zgarnąć całkiem pokaźną liczbę dodatkowej zawartości z odblokowanych celów kampanii. Miłośnicy serii na pewno nie przejdą obok tego obojętnie!

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 60-150 minut

Mechaniki:  Deck / Pool Building, Point to Point Movement, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2019 roku

Koniec kampanii: 14 marca 2019 roku

Cena gry: od 50 $

Koszt wysyłki: 6 $

Exploration to polska produkcja, która dość niespodziewanie pojawiła się na Kickstarterze. Gra osadzona została w tematach kosmicznych, wykorzystując zarówno znane mechaniki budowania talii czy kontroli terenu, jak i nowość w postaci ruchu po orbicie. Gracze przejmą kontrolę nad korporacjami, które będą brały udział w nowym wyścigu kosmicznym. Wyślecie zatem Wasze statki kolonizacyjne i misje naukowe w niezbadane tereny. Postaracie się także udoskonalać projekty i rozwijać technologię dla coraz lepszej efektywności. Oczywiście drobny sabotaż u konkurencji nie zaszkodzi.

Gra prezentuje się naprawdę dobrze, szczególnie jeśli zdecydujecie się wesprzeć wersję z miniaturkami okrętów kosmicznych. Jeśli wolicie oszczędzić jednak trochę grosza, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić egzemplarz niezawierający tych gadżetów.

Gra ukaże się w języku angielskim, jednak wydawnictwo zobowiązało się do tłumaczenia plików przy odpowiedniej liczbie wspierających z innych krajów.  

Link do gry na Kickstarterze


PATHOGENESIS

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30-60 minut

Mechaniki: Card Drafting, Cooperative Play, Deck / Pool Building

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2019 roku

Koniec kampanii: 14 marca 2019 roku

Cena gry: od 44 $

Koszt wysyłki: 8 $

Kolejna kampania, której polecamy się przyjrzeć to nowa wersja gry Pathogenesis. Podstawowe pudełko zostało nieco zmodyfikowane, będzie to więc świetna okazji dla wszystkich, którzy nie zdążyli z zakupem. Co więcej, do rąk graczy trafi także dodatek, który rozszerzy wachlarz naszych możliwości.

W grze wcielimy się w patogenne bakterie, które będą starały się wygrać bezwzględną walkę z układem odpornościowym gospodarza. Sukces zapewni nam odpowiednio zbudowana talia. W wersji 2.0 wprowadzono pewne poprawki w mechanizmie układu immunologicznego, co ma uatrakcyjnić rozgrywkę.

Oczywiście nie w tak dużym stopniu, jak dodatek wprowadzający do gry czwarty układ w wirtualnym ciele — układ moczowo-płciowy. Dzięki temu poznamy patogeny, cechy i czynniki wirulencji właściwe dla tego obszaru. Będziemy mogli też sprawdzić nowy mechanizm uszkodzeń ubocznych.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *