Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #68

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: AVGhost Paranormal Investigation, Railways of Portugal, Western Legends: Ante up!, Animal Kingdom.


Liczba graczy: 1-4 graczy

Czas rozgrywki:  90-180 minut

Mechaniki: Cooperative Play, Modular Board

Spodziewany czas realizacji zamówienia: luty 2020 roku

Koniec kampanii: 28 stycznia 2019 roku

Cena gry: od 98$

Koszt wysyłki: 18 Euro

Słyszeliście kiedyś o planszówce rozgrywanej… po ciemku? My też nie, dlatego tym bardziej ciekawi nas pozycja Avghost Paranormal Investigation. W grze będziemy wspólnie przeprowadzać śledztwo w kompletnych ciemnościach. Grę możemy zamówić w aż 4 językach, jednak żaden z nich nie jest naszym rodzimym.

Wcielamy się w śledczych agencji, która przeprowadza dochodzenia i rozwiązuje problemy związane z duchami i zjawiskami paranormalnymi. W grze rozwiązywać będziemy problemy ludzi, którzy poproszą nas o pomoc w oczyszczeniu ich domów z kłopotliwych „współmieszkańców”. Gra zawiera 6 różnych spraw do rozwiązania, które pozwolą nam cieszyć się około 30godzinną rozrywką.

Gra przeznaczona jest do rozłożenia w ciemności, a wspierać nas będzie aplikacja. Dzięki niej otrzymamy niezbędne wskazówki, w tle będzie płynąć tematyczna muzyka oraz usłyszmy dziwne, niewytłumaczalne dźwięki… Autorzy dodali także wersję przy normalnym oświetleniu oraz możliwość zastąpienia aplikacji broszurą śledczych. Gotowi na doświadczenie jedyne w swoim rodzaju?

Link do gry na Kickstarterze


Railways of Portugal

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 90-120 minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Card Drafting, Pick-up and Deliver, Route/Network Building, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 21 stycznia 2019 roku

Cena gry: 33$

Koszt wysyłki: brak informacji

Railways of the World zna na pewno sporo osób, których hobby są gry planszowe. Gra nie jest najmłodsza, gdyż pierwszy raz opublikowano ją jako Railroad Tycoon w 2005 roku. Jest ona bazą dla licznie wydanych dodatków i zawiera plansze, płytki kolejowe, pieniądze, obligacje oraz wszystkie pozostałe przedmioty niezbędne przy seriach Railways of the World. W podstawowej wersji znajduje się plansza przedstawiająca wschodnią część Stanów Zjednoczonych oraz mapa Meksyku.

W tej kampanii macie możliwość nabyć planszę przedstawiającą Portugalię. Z Madery i Azorów większość eksportów trafia na stały ląd. Drogi te są bardzo ważne dla rozwoju turystyki, ale także oferują transport luksusowych dóbr do Europy. Mapa ta przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy. Obowiązują w niej zasady z wersji podstawowej z pewnymi zmianami. Są nimi m.in.:

– wyspy otrzymują więcej dóbr, jednak dostęp do nich jest droższy niż do innych miejsc,

– niewielkie odległości miast na mapie będą prowokować interakcję między graczami,

– w grze znajdziemy karty operacyjne i koncepcje, w tym: subwencje rządowe, akcje Skarbu państwa, pomoc dla państw morskich i partnerstwa publiczno-prywatne.

Dla fanów to obowiązkowa pozycja do kupna. Przy okazji tej kampanii jest możliwość zamówienia wersji podstawowej, a to kusi, szczególnie że od dawna jest na naszym celowniku. Dodatkową zachętą może być autor najnowszego dodatku, którym jest Vital Lacerda.

Link do gry na Kickstarterze


Western Legend Ante up!

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Area Movement, Betting/Wagering, Hand Management, Pick-up and Deliver, Take That, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2019 roku

Koniec kampanii: 24 stycznia 2019 roku

Cena gry: 38 $

Koszt wysyłki: 15 $

Na Kickstarterze ruszyła kampania nowego dodatku do Western Legends. Chcieliśmy przypomnieć, że polskie wydawnictwo Funiverse ogłosiło tegoroczne wydanie gry podstawowej wraz z dwoma dodatkami. Zapożyczając tekst z funpage Funiverse ( https://www.facebook.com/FuniversePL/photos/rpp.424780727993415/576850406119779/?type=3&theater ) parę słów o samej grze: „Western Legends to gra z otwartym światem w typie „piaskownicy” (sandbox) dla 2-6 graczy, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Gracze wcielają się w historyczne postacie z tamtej epoki, starając się na różne sposoby uzyskać status Legendy. Czy będzie to poprzez hazard, pędzenie bydła, poszukiwanie złota, napady na banki, walkę z bandytami, uczestniczenie w opowieściach, zostanie przestępcą lub pilnowanie prawa… zależy od samych graczy. Możliwości jest bardzo dużo.”

W najnowszej kampanii będziemy mogli nabyć anglojęzyczny dodatek „Ante up!” oraz „ Wild Bunch of Extras”. Pamiętajmy, że do cieszenia się z gry musimy mieć zakupioną wersję podstawową, a jeżeli chcecie ją zakupić w języku angielskim to macie taką szansę. Gdy terytoria rozszerzają się na zachód, niezliczona fortuna czeka na tych, którzy chcą zapisać swoje imię w historii. Niektórzy staną się legendami z rewolwerem w ręku, podczas gdy inni będą przemierzać swoją drogę do niesławy. Czarny dym unosi się, gdy zbliża się lokomotywa… W dodatku „Ante up” będziemy rabować, eksplorować wraz z nowymi charakterami oraz skorzystamy z  systemu narracyjnego.

Polecamy każdemu, kto nie boi się wersji anglojęzycznych, a nie zdecydowanym polecamy poczekać na polskie wydanie. Mamy oczywiście nadzieję, że Western Legend świetnie przyjmie się w naszym niewielkim świecie, a Funiverse wyda kolejne dodatki!

Link do gry na Kickstarterze


 

Animal Kingdom

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 45 minut

Mechaniki:  Area Control / Area Influence, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2019 roku

Koniec kampanii: 02 luty 2019 roku

Cena gry: od 8 $

Koszt wysyłki: 15 $

W Animal Kingdom gracze wcielają się w rolę lidera, który chce zapanować nad 5 królestwami.  Karty w ręce reprezentują szlachetne zwierzęta, które ślubowały nam posłuszeństwo. Przez trzy tury naszym zadaniem będzie przyporządkować zwierzęta do różnych terytoriów, aby wpłynąć na swoją pozycję na tych obszarach. Osoba, która zyska tego wpływu najwięcej, jest niekwestionowanym liderem 5 królestw.

Gra jest przesycona ślicznymi grafikami i z powodu kolorów od razu przykuwa wzrok. Zachętą może być fakt wsparcia gry 8 dolarami, co pozwoli nam wydrukować swoją własną wersję. Jest też opcja zakupu pełnowartościowego produktu.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *