Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #41

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Lincoln, Enchanters: Overlords, Skull Tales: Full Sail!, Penny Lane.

Lincoln

Liczba graczy: 2

Czas rozgrywki: 90 -120 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Hand Management, Point to Point Movement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 25 maja 2018 roku

Martin Wallace to autor niejednej świetnej gry i zapewne sporo z Was kojarzy tego autora. Tym razem dzięki jego produkcji będziemy mogli stoczyć zażarty bój, przenosząc się do Stanów Zjednoczonych w okresie wojny secesyjnej. Oto co o tej grze chciał wam przekazać Adrian w 'Planszowym Expresie”:

„Lincoln to niezwykle dynamiczna gra strategiczna przeznaczona tylko i wyłącznie dla dwóch osób. Jej autorem jest bardzo popularny projektant gier planszowych – Martin Wallace. Opiera się ona w głównej mierze na kartach. Akcja gry osadzona została podczas Amerykańskiej Wojny Domowej.

Podczas rozgrywki będziemy poruszali się po planszy, przejmowali kolejne terytoria oraz karty. Nie znajdziecie tutaj żadnych kostek. Dwie strony konfliktu, czyli Unia i Konfederaci posiadają swoje indywidualne talie, które odzwierciedlają ich siły i słabości. Osoba grająca Unią musi zmierzyć się z upływającym czasem i wygrać grę, zanim trzykrotnie przewinie swoją talię. Punkty zdobywać będziemy dzięki przejmowaniu zajętych przez Konfederatów lokacji, jak również dzięki blokadom morskim. Natomiast celem Konfederatów jest utrzymanie się i udaremnienie zwycięstwa przeciwnika.”

Temat i opis gry brzmi bardzo zachęcająco. Podobnie jak jej szata graficzna. Osobiście miałem okazję zagrać w inną dwuosobową pozycję tego autora, a mianowicie w „A Few Acres of Snow”. Mimo iż gra ma już swoje lata, bardzo podobał mi się sposób konfrontacji zaproponowany przez autora oraz jej karciana mechanika. Niestety mój najwierniejszy partner mocno się do nie zraził. Być może uda się ponownie spróbować twórczości tego projektanta i tym razem gra spodoba się obu stronom. Szczególnie że dzięki wydawnictwu Phalanx będziemy mogli się cieszyć polskim wydaniem tego tytułu!

Koszt gry to 28 Funtów. Za wysyłkę zapłacimy około 4 Funtów.

Link do gry na Kickstarterze


Enchanters: Overlords

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30-60 minut

Mechaniki: Card Drafting, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 25 maja 2018 roku

Przyznam szczerze, że nie sądziłem, iż „Zaklinacze” odniosą taki sukces. Jednak czas pokazuje, że jest to dobra i lubiana przez graczy pozycja. Cieszy zatem, że autor nadal ma pomysły jak rozwijać swój projekt. Tym razem możemy otrzymać naprawdę pokaźne rozszerzenie, które jest również samodzielną grą. Kilka zdań o tej pozycji mogliście przeczytać już w naszym sobotnim odcinku „Planszowego Expresu”:

„Enchanters: Overlords to niezależny dodatek do znakomitej rodzimej gry, która w Polsce ukazała się pod nazwą Zaklinacze. Dodatek ten wnosi do gry jeszcze więcej dobrego, ale przede wszystkim nikczemnych Zwierzchników, 6 zupełnie nowych talii, a pudełko pomieści zarówno podstawową wersję gry, jak i dodatek. Zwierzchnicy, czyli nikczemni władcy Podziemia sami poprowadzą inwazję na Twoją wioskę. Konsekwencje ich obecności mogą być dla nas groźne, dlatego też dla tych, którzy wykażą się nie lada odwagą i staną z nimi oko w oko, czekają wspaniałe nagrody.”

Gra prezentuje się bardzo dobrze od strony graficznej. To zdecydowanie mocna strona tej serii. Jeśli nie słyszeliście o poprzednich odsłonach gry, zapraszam do przeczytania naszych recenzji, w których Adrian opisuje ten tytuł uwzględniając jego mocne i słabsze strony:

Zaklinacze – gra podstawowa

Zaklinacze – dodatek Śmierć w Szlamie

Grę otrzymacie już za 30$. Wydawnictwo daje również szansę zakupu starszych części gry. Przesyłka na terenie naszego kraju jest darmowa.

Link do kampanii na Kickstarterze


Skull Tales: Full Sail!

 Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 60-150 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Campaign / Battle Card Driven, Co-operative Play, Dice Rolling, Grid Movement, Modular Board, Role Playing

Spodziewany czas realizacji zamówienia: kwiecień 2019 roku

Koniec kampanii: 1 czerwca 2018 roku

Skull Tales: Full Sail! to pół-kooperacyjna gra przygodowa dla 1-5 graczy. Wcielimy się w niej w piratów grasujących na Karaibach poszukujących bogactwa i chwały. Możemy zdecydować się na odbycie pojedynczej podróży lub dać się wciągnąć w pełną wrażeń kampanię. W grze występują trzy fazy.

W fazie podróży będziemy częścią załogi „The Southern Lady” żeglując po niebezpiecznych wodach Karaibów w poszukiwaniu cennych skarbów. Podczas swojego pobytu na łodzi przyjdzie nam wykonywać różne czynności. Możemy sterować okrętem, sprzątać, czy też walczyć z morskimi stworzeniami. Naszym celem będzie jednak zdobycie poparcia załogi i przejęcie roli kapitana podczas buntu.

Podczas fazy Przygody odkryjemy tajemnicze wyspy, niebezpieczne jaskinie, opuszczone świątynie i ograbimy kolonialne wioski. Natrafimy na zdradzieckie czerwone płaszcze i ich oficerów, a także skrzyżujemy miecze ze szkieletami konkwistadorów, jednocześnie próbując uniknąć klątwy mumii Majów. Niesamowite skarby i legendarne artefakty, których nikt nigdy nie widział, czekają właśnie na Ciebie!

W końcu będziemy mieli okazję odpocząć i wykorzystać swoje łupy podczas Fazy Portu. Po przybyciu na Tortugę będziemy mogli odwiedzić kantynę, posłuchać plotek i opowiedzieć wspaniałe historie o swoich dokonaniach, które zamienią nas w legendarnych piratów. Możemy także odwiedzić rezydencję Madame Claude i być traktowani jak szlachcice. Być może udamy się na targ, by kupić miecz, który przyda nam się podczas następnej przygody. Oczywiście dobrym pomysłem będzie sprzedaż kontrabandy w dokach. Ulice Tortugi mogą być niebezpieczne i nigdy nie wiadomo, jakie niespodzianki mogą tam na nas czekać. I najważniejsze! Nie możemy spóźnić się na statek, gdyż w przeciwnym razie stracimy prestiż!

Gra zapowiada się intrygująco. Jej wykonanie i klimat rozbudzają wyobraźnię. W końcu kto chociaż przez moment nie chciał zostać legendarnym piratem, którego odwadze nic nie mogło dorównać! Wydaje się, że możemy liczyć na wiele godzin dobrej zabawy.

Cena gry to 106$. Za przesyłkę dopłacimy 15$.

Link do gry na Kickstarterze


Penny Lane

 Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30-60 minut

Mechaniki: Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2019 roku

Koniec kampanii: 25 maja 2018 roku

Penny Lane to gra dla 2-4 graczy, w której musimy wybudować jak najlepiej prosperującą aleję miasta. Możesz budować rezydencje, sklepy, czy najróżniejsze atrakcje przyciągające uwagę. Musisz także zatrudniać obywateli, aby generować dochody na swojej ulicy. Penny Lane posiada również mechanikę tableau-building, w którym gracze mogą uzyskać punkty bonusowe lub gotówkę, odpowiednio dopasowując kolejne budowle.

Każda runda składa się z fazy akcji, po której następuje faza utrzymania. W pierwszej fazie gracze będą wykonywali zaplanowane działania, aż do momentu, w którym spasują. Aby wykonać akcję, będą oni musieli dobrać jedną z dostępnych kart, a następnie opłacić koszt jej umieszczenia w pensach. Dodana karta aktywuje swój efekt, dzięki czemu będziemy mogli kupować nowe budowle, zatrudniać pracowników, re-aranżować naszą  ulicę, czy zostać nowym burmistrzem (pierwszym graczem). 

Odpowiednio utworzony ciąg budynków będzie nam dawał dodatkowy dochód w fazie utrzymania, jak również punkty na koniec gry. Rozgrywka dobiega końca, gdy jeden z graczy zgromadzi na swojej ulicy minimum 10 punktów zwycięstwa. 

Gra wydaje się być klasycznie prosta mechanicznie, jednak czasami  takie tytuły lubią zaskakiwać. Na plus zaliczyć należy niecodzienny temat i miłe dla oka wykonanie.

Cena gry to 22$.  

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

One thought on “Diceland obserwuje Kickstarter #41

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *