Diceland obserwuje Kickstarter #25

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Nemesis, HATE, Tiny Epic Zombies, The Red Dragon Inn 7: The Tavern Crew.


Partnerem tej serii jest serii jest sklep z grami planszowymi – Przystań Gier

Przystań Gier


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Nemesis

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 90-180 minut

Mechaniki: Campaign / Battle Card Driven, Co-operative Play, Dice Rolling, Modular Board, Partnerships, Player Elimination

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku/ kwiecień 2019 roku

Koniec kampanii: 7 luty 2018 roku

Nemesis jest grą przygodową typu „survival horror” przeznaczoną dla od 1 do 5 graczy. Gracze wcielają się w rolę członków załogi kosmicznego transportowca „Nemesis”, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię.

Nagle wydarzyło się coś, co na stałe odmieni los tej misji – komputer statku uruchomił procedury awaryjne: zatrzymał „Nemesis” i przywrócił świadomość załodze. Wciąż odurzeni zbyt szybkim wybudzeniem próbujecie dowiedzieć się, co spowodowało ten alarm. Sprawdzacie stan załogi i okazuje się, że biomonitor jednego z członków załogi nie wysyła żadnego sygnału. Sprawdzacie stan statku i odkrywacie, że poza uszkodzonymi silnikami, będziecie musieli jeszcze manualnie ustawić cel podróży. I nie jest to ostatnie z waszych zmartwień…

… bo na pokładzie znajdują się Intruzi.

Dopóki procedura awaryjna jest aktywna, możecie zapomnieć o powrocie do domu.

„Nemesis” jest grą kooperacyjną, której głównymi motywami są blef, zdrada i to, co uwielbia każdy fan gatunku survival horror – przygoda pełna niebezpiecznych spotkań i trudnych decyzji.

Podczas gry wcielimy się w jednego z członków załogi, który posiada własny zestaw umiejętności, talie kart oraz wyposażenie. Naukowiec będzie świetny w pracy z komputerem i badaniem znalezisk, jednak w walce nam nie pomoże. Współpraca będzie konieczna do przetrwania, jednak nikomu nie możemy w pełni zaufać.

Jednym z najważniejszych elementów „Nemesis” jest eksploracja. Każdy pokój zawiera przydatne przedmioty i pozwala wykonać różnorodne akcje, od wykorzystania gaśnicy do odcięcia sobie zainfekowanej tkanki. Dlatego też ważne jest, aby odwiedzić jak najwięcej pokoi. Podczas przemieszczania się możemy jednak narobić hałasu, który przyciągnie nieproszonych gości. Pomieszczenia na statku będą rozmieszczone w sposób losowy, więc podczas nowej rozgrywki nie możemy być pewni co znajdziemy za rogiem.

W grze odczujemy także presję czasu. Im dłużej trwała będzie nasza przygoda, tym trudniejszych intruzów spotkamy. Czas pozwoli im ewoluować. Co istotne, na naszym statku trwa odliczanie do awaryjnego skoku w hiperprzestrzeń. Jeśli do tego czasu nie uda nam się naprawić silników i nie znajdziemy się w swoich kapsułach, czeka nas marny los.

Gra zawierać będzie dużą liczbę pięknie wykonanych figurek. Grafika świetnie odwzorowująca statek kosmiczny również pomoże nam się przenieść w inną rzeczywistość. 

 

 

Cena podstawowej wersji gry to 70 funtów. Wersja kolekcjonerska gry to koszt 100 funtów.

Za wysyłkę zapłacimy 7 funtów.

Link do gry na Kickstarterze


HATE

 

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Dice Rolling, Grid Movement, Tile Placement, Variable Player Powers, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2019 roku

Koniec kampanii: 8 luty 2018 roku

„Hate” to pełna brutalnej przemocy gra osadzona w świecie znanym z graficznej powieści Adriana Smith’a.

Każdy z graczy wcieli się w przywódcę jednego z plemion, którego celem będzie zostanie Tyranem w tej zniszczonej i nieprzyjaznej krainie. Nasze plemię składać się będzie z 11 wojowników, prezentujących odmienne zdolności. Tym na czym będzie na zależeć jest podbój kolejnych regionów i utrzymanie nad nimi kontroli. Nie da się tego uzyskać bez walki. To ona będzie sercem gry. Gracz atakujący będzie wybierał region, o który toczyć się będzie bitwa oraz zdecyduje według jakiego scenariusza będzie ona rozegrana. Każda z 10 propozycji będzie przedstawiać inne pole zmagań oraz odmienne cele dla atakującego i obrońcy, po spełnieniu których osiągną zwycięstwo. Różne będą także nagrody za wygraną. 

W walce będziemy mogli zagrywać karty z indywidualnej talii każdego plemienia, które dadzą dodatkowe bonusy do rozgrywki. Co ciekawe, jeśli nasze jednostki zostaną pokonane, to nie zginą, a zostaną pochwycone przez wroga. Czeka je los gorszy niż prosta śmierć.  Mogą zostać upieczone i przemienione na zasoby lub być torturowane, dzięki czemu przeciwnik podniesie poziom swojej nienawiści.

Gra prezentuje się naprawdę dobrze. Dostaniemy masę świetnie wykonanych figurek, zarówno członków plemion, jak i najemników, których każdy z nas będzie mógł zatrudnić. To one, wraz z brutalnymi zasadami rządzącymi światem, będą tworzyły unikalny klimat. Ten zaś wydaje się być wsparty całkiem niezłą mechaniką, nad którą pracował Eric Lang i zespół odpowiedzialny za sukces serii Zombicide.

Oczywistym wydaje się fakt, że gra przeznaczona jest dla dorosłych graczy. Ważną informacją jest zaś zapewnienie wydawnictwa, że gra rozprowadzana będzie jedynie za pośrednictwem portali crowdfunding-owych.

Koszt gry to 120$. Za wysyłkę przyjdzie nam dopłacić kolejne 20-30 $.

Link do gry na Kickstarterze


Tiny Epic Zombies

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 30 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Co-operative Play, Dice Rolling, Modular Board, Pick-up and Deliver, Press Your Luck, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 9 luty 2018 roku

Kryzys uderzył w Echo Ridge Mall. Tajemnicza epidemia pochłonęła prawie wszystkich żywych… co gorsza ci, którzy nie przeżyli, czołgają się dookoła jako spragnieni ludzkich ciał Zombie! Przeżyło tylko kilku szczęśliwców. Czy jesteś jednym z nich? Czy może jednak jesteś żarłocznym Zombie?! Wybór należy do Ciebie!

Tiny Epic Zombies jest grą trwającą 30 minut, przeznaczoną dla 1 do 5 graczy gdzie do wyboru mamy 5 opcji rozgrywki: kooperacyjną, kooperacyjną przeciwko graczowi wcielającemu się w zombie, konkurencyjną, konkurencyjną przeciwko zombie graczowi oraz tryb solo.

W grze ocaleni są w ciągłym ruchu, zbierając broń, zabijając zombie i osiągając wyznaczone cele. Spełnienie trzech daje nam możliwość zwycięstwa, jednak gdy skupimy się zbytnio na ich realizacji, zombie przekroczą galerię handlową i skończą z Tobą! Jeżeli jesteś zombie Twoim celem jest zabić ocalałych i przejąć kontrolę nad galerią Courtyard.

Grafiki w grze Tiny Epic Zombies prezentują się bardzo dobrze. Szczególnie przyciągają wzrok meeple, które mogą być uzbrojone po zęby w różnego rodzaju broń. Ciekawym dodatkiem są meeple-zombie, które z pewnością dopełniają klimatu. Wspierając grę trzeba się zastanowić nad opcją wersji deluxe, która nie będzie dostępna w sprzedaży detalicznej.

Cena podstawowej wersji gry to 20$, w wariancie deluxe – 25$. Koszt wysyłki to 12$.

Link do kampanii na Kickstarterze


The Red Dragon Inn 7: The Tavern Crew

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30-60 minut

Mechaniki: Betting/Wagering, Hand Management, Player Elimination, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 8 luty 2018 roku

Nareszcie wszyscy bohaterowie pojawili się nocą, więc nadszedł czas by powrócić z kubkiem piwa i sakiewkami wypełnionymi złotem przez poszukiwaczy przygód! Do załogi The Red Dragon Inn dołącza długo wyczekiwana bohaterka Wench!

The Red Dragon Inn 7 jest nową, samodzielną grą i zarówno rozszerzeniem popularnej gry The Red Dragon Inn, przeznaczoną dla 2 do 4 graczy. Wcielać będziemy się w załogę naszej ukochanej tawerny, po tym jak wszyscy poszukiwacze przygód odpłyną z powodu “błogiego” stanu w swoich pokojach lub stajniach. Nie będzie to jednak noc relaksu, bo przed nami noce pełne bijatyk, pijaństwa i hazardu aby dotrzymać tempa innym bohaterom. Grę można łączyć ze wszystkimi dodatkami do tej serii, co pozwoli nam dowolnie mieszać postacie i grać w czwórkę, a nawet większą liczbę graczy.

W tym dodatku wszystkie cele są odblokowane od pierwszego dnia. Mimo to, twórcy zapewniają, że wspierający będą zadowoleni z udoskonaleń, które otrzymają. Niestety wysyłka bez dodatkowych kosztów możliwa jest tylko do Stanów Zjednoczonych i Kanady – zamawiając ją z innych regionów świata musimy się liczyć z nałożeniem na nas podatku.

Cena gry to 40$. Wersja kolekcjonerska będzie nas kosztować 80$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *