Diceland obserwuje Kickstarter #19

kickstarter 1 Diceland obserwuje Kickstarter #19

Nowości na Kickstarterze: D-Day Dice: 2nd Edition, Space Race – Interkosmos, STUFFED, Evil High Priest.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

D-Day Dice: 2nd Edition

%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Dice Rolling, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 5 grudnia 2017 roku

W grze D-Day Dice staniemy naprzeciw wyzwaniom, jakie musieli pokonać żołnierze sił alianckich podczas lądowania sprzymierzonych wojsk na plażach Francji. Wcielimy się w żołnierzy, którzy tuż po desancie znaleźli się pod ostrzałem niemieckich karabinów maszynowych. Pomimo, że nasze siły zostały mocno rozbite musimy przezwyciężyć strach, starać się zebrać do kupy pozostałych żołnierzy oraz sprzęt i wykonać powierzone nam zadanie.

Jest to druga edycja wielokrotnie nagradzanej gry kooperacyjnej w klimacie II wojny światowej. Mechanika gry opiera się na kościach, dzięki którym będziemy zwiększać liczebność swojego oddziału, zbierać przydatne przedmioty i zdobywać kolejne skrawki plaży przybliżając się do celu.%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Gra prezentuje się naprawdę dobrze, grafiki pasują idealnie do klimatu gry. Mimo iż gra opiera się o rzuty kośćmi, to nie jest całkowicie losowa, gdyż będziemy mieć możliwość manipulowania nimi. Tytuł ten jest warty uwagi nie tylko miłośników wojennych klimatów, ale także wszystkich lubiących gry kooperacyjne/solo, które pozwalają nam przenieść się w inne miejsce i czas.

Cena gry to 35 funtów (60 funtów wraz z dodatkiem War Stories), natomiast koszt przesyłki powinien wynieść od 5 do 10 funtów.

Link do gry na Kickstarterze


Space Race – Interkosmos

%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30 – 60 minut

Mechaniki: Card Drafting, Hand Management, Simulation, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: lipiec 2018 roku

Koniec kampanii: 7 grudzień 2017 roku

Space Race to gra karciana, w której staniemy na czele jednej z agencji kosmicznych doprowadzając ją do świetności. W grze będziemy budować jak najefektywniejszy silniczek, który pozwoli nam osiągnąć zwycięstwo. Jednak mechanizm dobierania kart odróżnia nieco tę pozycję od innych mi znanych. Otóż karty zagrywane z ręki nie będą trafiać bezpośrednio do naszej agencji. Musimy umieścić je najpierw zakryte w strefie wszechświata, następnie zostaną one odkryte i staną się dostępne dla wszystkich graczy. Aby je pozyskać zagrywamy karty kontroli, które przedstawiają jaki z 4 typów kart będziemy mogli pozyskać. W przypadku gdy przeciwnicy zagrają karty o większej wartości i na stole nie pozostanie żadna karta z pożądanego przez nas typu, będziemy mogli wybrać inny dostępny.%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Dodatkowo karty kontroli będą także umożliwiały aktywację zdolności kart, które już zasiliły naszą agencję.%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Ciekawa mechanika w połączeniu z intrygującą grafiką oraz interesującym klimatem sprawia, że zdecydowanie jest to pozycja warta naszej uwagi.

Rozpoczęta kampania dotyczy dodatku do gry Interkosmos, który wprowadza kolejną agencję (Chiny), a co za tym idzie możliwość gry w 5 osobowym składzie. Autorzy gry udostępniają nam również możliwość rozgrywania scenariuszy, które nieco zmienią sposób rozgrywki i przybliżą historyczny klimat kosmicznego wyścigu w XX wieku. W grze pojawi  się również nowy sposób punktowania poprzez karty osiągnięć. Dodając do tego nowe zdolności kart i mechanizmy, gra zyska jeszcze więcej regrywalności.%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Cena dodatku to 19 euro, jeśli chcielibyśmy kupić również grę podstawową, przyjdzie nam uszczuplić swój portfel o 54 euro.

Koszt wysyłki wliczony jest w cenę pakietów.

Link do kampanii na Kickstarterze


STUFFED

%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 20-30 minut

Mechaniki: Dice Rolling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 13 grudzień 2017 roku

Stuffed to szybka gra karciana wykorzystująca w swej mechanice kości. Naszym zadaniem będzie zebranie odpowiedniej drużyny, dzięki czemu spełnimy cel misji. dodatkowym warunkiem jej wykonania będzie zebranie odpowiedniej kombinacji symboli.

%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Gra opiera się na rzutach kośćmi. Wyrzucone symbole będziemy starali się wykorzystać aby wykonać dostępne akcje. Za 4 takie same symbole dobierzemy kartę przewagi. Za trzy jednakowe symbole będziemy mogli pozyskać monety, a wykorzystując dwie z nich również pozyskamy kartę przewagi. Uzyskując odpowiednią kombinację na kościach będziemy mogli również poszerzyć naszą drużynę o kolejnych towarzyszy. Mogą to być lojalni kompani, którzy pozostaną z nami na stałe lub najemnicy zdolni do przejścia na stronę przeciwnika. Członkowie naszej drużyny oraz wybrany przez nas bohater będą mieli zdolności, które uruchamiane zostają przez wykorzystanie kości z odpowiednim symbolem. Dzięki temu będziemy mogli m.in. zmieniać wyniki na kościach, czy uzyskiwać dodatkowe symbole do potrzebnego zestawu. Gra jest prosta, szybka i prezentuje się naprawdę ładnie.

%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Cena podstawowej wersji gry to 23 dolary. Koszty dostawy 8-12 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Czas gry: 40-90 minut

Mechaniki: Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 12 grudzień 2017 roku

Evil High Priest to kolejna gra osadzona w świecie stworzonym przez H.P. Lovecraft-a. Tym razem wcielimy się w kapłanów, którzy wraz z pomocą swoich kultystów, chcą uwolnić swojego potwornego pana. W tym celu będą musieli odprawić pradawny rytuał i usunąć znaki starszych bogów, które blokują powrót przedwiecznego. Gra kończy się gdy wszystkie pieczęcie zostaną zdjęte, a przedwieczny powróci. Kapłan, który w największym stopniu przyczynił się do powrotu potwora zostanie okrzyknięty najwyższym kapłanem. 

Gra jest typowym worker placement-em, w którym poprzez wysyłanie swojego kapłana i kultystów pozyskujemy zasoby i wykonujemy akcje pozwalające nam na zdobywanie punktów i przybliżanie nas do wygranej. Ciekawym elementem jest fakt, że o końcu gry decydują gracze, w zależności od tempa postępu na planszy kultu.

Jest to pozycja mocno rozbudowana. Wraz z grą otrzymamy kilka plansz na których będziemy mogli wykonywać różnego rodzaju akcje. Część z nich dostępna będzie jedynie dla naszego kapłana, inne mogą być wykonywane również przez pomocników. Liczne żetony, karty i wspomniane wyżej plansze powinny wypełnić pudełko po brzegi. Dodatkowo będziemy mogli dokupić zestawy figurek z naszymi kultystami i kapłanami zastępujące stylizowane meeple z podstawowej wersji gry oraz szereg innych dodatków upiększających grę. Oprócz podstawowej wersji gry dostępne są również dwa dodatki zapewniające przede wszystkim dodatkowe plansze kultów, a co za tym idzie, zwiększą różnorodność kolejnych partii. Grafiki w grze nadają jej odpowiedniego mrocznego klimatu.%name Diceland obserwuje Kickstarter #19

Koszt wersji standardowej to 49 dolary. Zakup gry podstawowej wraz z dwoma dodatkami to koszt 79 dolarów.

Koszt dostawy: 25 lub 30 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

Dodaj komentarz