Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #19

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: D-Day Dice: 2nd Edition, Space Race – Interkosmos, STUFFED, Evil High Priest.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

D-Day Dice: 2nd Edition

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Dice Rolling, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 5 grudnia 2017 roku

W grze D-Day Dice staniemy naprzeciw wyzwaniom, jakie musieli pokonać żołnierze sił alianckich podczas lądowania sprzymierzonych wojsk na plażach Francji. Wcielimy się w żołnierzy, którzy tuż po desancie znaleźli się pod ostrzałem niemieckich karabinów maszynowych. Pomimo, że nasze siły zostały mocno rozbite musimy przezwyciężyć strach, starać się zebrać do kupy pozostałych żołnierzy oraz sprzęt i wykonać powierzone nam zadanie.

Jest to druga edycja wielokrotnie nagradzanej gry kooperacyjnej w klimacie II wojny światowej. Mechanika gry opiera się na kościach, dzięki którym będziemy zwiększać liczebność swojego oddziału, zbierać przydatne przedmioty i zdobywać kolejne skrawki plaży przybliżając się do celu.

Gra prezentuje się naprawdę dobrze, grafiki pasują idealnie do klimatu gry. Mimo iż gra opiera się o rzuty kośćmi, to nie jest całkowicie losowa, gdyż będziemy mieć możliwość manipulowania nimi. Tytuł ten jest warty uwagi nie tylko miłośników wojennych klimatów, ale także wszystkich lubiących gry kooperacyjne/solo, które pozwalają nam przenieść się w inne miejsce i czas.

Cena gry to 35 funtów (60 funtów wraz z dodatkiem War Stories), natomiast koszt przesyłki powinien wynieść od 5 do 10 funtów.

Link do gry na Kickstarterze


Space Race – Interkosmos

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30 – 60 minut

Mechaniki: Card Drafting, Hand Management, Simulation, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: lipiec 2018 roku

Koniec kampanii: 7 grudzień 2017 roku

Space Race to gra karciana, w której staniemy na czele jednej z agencji kosmicznych doprowadzając ją do świetności. W grze będziemy budować jak najefektywniejszy silniczek, który pozwoli nam osiągnąć zwycięstwo. Jednak mechanizm dobierania kart odróżnia nieco tę pozycję od innych mi znanych. Otóż karty zagrywane z ręki nie będą trafiać bezpośrednio do naszej agencji. Musimy umieścić je najpierw zakryte w strefie wszechświata, następnie zostaną one odkryte i staną się dostępne dla wszystkich graczy. Aby je pozyskać zagrywamy karty kontroli, które przedstawiają jaki z 4 typów kart będziemy mogli pozyskać. W przypadku gdy przeciwnicy zagrają karty o większej wartości i na stole nie pozostanie żadna karta z pożądanego przez nas typu, będziemy mogli wybrać inny dostępny.

Dodatkowo karty kontroli będą także umożliwiały aktywację zdolności kart, które już zasiliły naszą agencję.

Ciekawa mechanika w połączeniu z intrygującą grafiką oraz interesującym klimatem sprawia, że zdecydowanie jest to pozycja warta naszej uwagi.

Rozpoczęta kampania dotyczy dodatku do gry Interkosmos, który wprowadza kolejną agencję (Chiny), a co za tym idzie możliwość gry w 5 osobowym składzie. Autorzy gry udostępniają nam również możliwość rozgrywania scenariuszy, które nieco zmienią sposób rozgrywki i przybliżą historyczny klimat kosmicznego wyścigu w XX wieku. W grze pojawi  się również nowy sposób punktowania poprzez karty osiągnięć. Dodając do tego nowe zdolności kart i mechanizmy, gra zyska jeszcze więcej regrywalności.

Cena dodatku to 19 euro, jeśli chcielibyśmy kupić również grę podstawową, przyjdzie nam uszczuplić swój portfel o 54 euro.

Koszt wysyłki wliczony jest w cenę pakietów.

Link do kampanii na Kickstarterze


STUFFED

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 20-30 minut

Mechaniki: Dice Rolling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 13 grudzień 2017 roku

Stuffed to szybka gra karciana wykorzystująca w swej mechanice kości. Naszym zadaniem będzie zebranie odpowiedniej drużyny, dzięki czemu spełnimy cel misji. dodatkowym warunkiem jej wykonania będzie zebranie odpowiedniej kombinacji symboli.

Gra opiera się na rzutach kośćmi. Wyrzucone symbole będziemy starali się wykorzystać aby wykonać dostępne akcje. Za 4 takie same symbole dobierzemy kartę przewagi. Za trzy jednakowe symbole będziemy mogli pozyskać monety, a wykorzystując dwie z nich również pozyskamy kartę przewagi. Uzyskując odpowiednią kombinację na kościach będziemy mogli również poszerzyć naszą drużynę o kolejnych towarzyszy. Mogą to być lojalni kompani, którzy pozostaną z nami na stałe lub najemnicy zdolni do przejścia na stronę przeciwnika. Członkowie naszej drużyny oraz wybrany przez nas bohater będą mieli zdolności, które uruchamiane zostają przez wykorzystanie kości z odpowiednim symbolem. Dzięki temu będziemy mogli m.in. zmieniać wyniki na kościach, czy uzyskiwać dodatkowe symbole do potrzebnego zestawu. Gra jest prosta, szybka i prezentuje się naprawdę ładnie.

Cena podstawowej wersji gry to 23 dolary. Koszty dostawy 8-12 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Czas gry: 40-90 minut

Mechaniki: Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 12 grudzień 2017 roku

Evil High Priest to kolejna gra osadzona w świecie stworzonym przez H.P. Lovecraft-a. Tym razem wcielimy się w kapłanów, którzy wraz z pomocą swoich kultystów, chcą uwolnić swojego potwornego pana. W tym celu będą musieli odprawić pradawny rytuał i usunąć znaki starszych bogów, które blokują powrót przedwiecznego. Gra kończy się gdy wszystkie pieczęcie zostaną zdjęte, a przedwieczny powróci. Kapłan, który w największym stopniu przyczynił się do powrotu potwora zostanie okrzyknięty najwyższym kapłanem. 

Gra jest typowym worker placement-em, w którym poprzez wysyłanie swojego kapłana i kultystów pozyskujemy zasoby i wykonujemy akcje pozwalające nam na zdobywanie punktów i przybliżanie nas do wygranej. Ciekawym elementem jest fakt, że o końcu gry decydują gracze, w zależności od tempa postępu na planszy kultu.

Jest to pozycja mocno rozbudowana. Wraz z grą otrzymamy kilka plansz na których będziemy mogli wykonywać różnego rodzaju akcje. Część z nich dostępna będzie jedynie dla naszego kapłana, inne mogą być wykonywane również przez pomocników. Liczne żetony, karty i wspomniane wyżej plansze powinny wypełnić pudełko po brzegi. Dodatkowo będziemy mogli dokupić zestawy figurek z naszymi kultystami i kapłanami zastępujące stylizowane meeple z podstawowej wersji gry oraz szereg innych dodatków upiększających grę. Oprócz podstawowej wersji gry dostępne są również dwa dodatki zapewniające przede wszystkim dodatkowe plansze kultów, a co za tym idzie, zwiększą różnorodność kolejnych partii. Grafiki w grze nadają jej odpowiedniego mrocznego klimatu.

Koszt wersji standardowej to 49 dolary. Zakup gry podstawowej wraz z dwoma dodatkami to koszt 79 dolarów.

Koszt dostawy: 25 lub 30 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *