Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #44

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Heroes of Land, Air & Sea: Pestilence, Tudor, Vast: The Mysterious Manor, Escape the Dark Castle: The Legend Grows.  

Liczba graczy: 1-7

Czas rozgrywki: 120- 180 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Area Control / Area Influence, Take That, Variable Player Powers, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: kwiecień 2019 roku

Koniec kampanii: 26 czerwca 2018 roku

„Heroes of Land, Air & Sea” to gra 4X, która stara się przenieść na planszę doznania, jakich doświadczamy podczas gry w komputerowe RTS-y. Mamy możliwość toczenia walk w wielu konfiguracjach i to aż w siedem osób! 

Na początku gracze wybiorą jedną z wielu ras, którą będą starali się zawładnąć stworzonym przez autora światem. Na polu bitwy zmierzą się między innymi elfy, krasnoludy czy nieumarli. W grze będzie się liczyć nie tylko siła militarna, ale i robocza. Odpowiednie zarządzanie zasobami może okazać się kluczowe. Podobnie jak właściwy wybór wykonywanych akcji. Oczywiście nie zabraknie epickich potyczek, które pozwolą poszerzać nam nasze królestwo. Gra oferuje nam naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Odzwierciedla go również moment końca gry. Swoją ostatnią turę przyjdzie nam rozpocząć po wypełnieniu jednego z czterech warunków, z których każdy odpowiada jednemu z „iksów”.

Obecna kampania ma na celu ufundowanie kolejnego dodatku, wprowadzającego między innymi dwie nowe frakcje, karty zaklęć i żetony eksploracji. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększy się regrywalność tytułu.

Gra wygląda fenomenalnie i zachęca niezbyt skomplikowanymi zasadami, dając przy tym sporo możliwości. Również dotychczasowe pozytywne opinie graczy zachęcają nas do zainteresowania i rozważenia wsparcia gry. Wydaje się, że przeszkodą może być dość wysoka cena tytułu.   

Koszt zakupu dodatku to 30$. Osoby rozważające rozpoczęcie przygody z grą mogą zdecydować się na zakup wersji podstawowej lub kompletnego zestawu za odpowiednio 84 i 169$. Koszty wysyłki to dodatkowe 20-30$.

Link do gry na Kickstarterze


Tudor

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 90-120 minut

Mechaniki: Set Collection, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 18 czerwca 2018 roku

W grze „Tudor” wcielimy się w rolę lordów walczących o prestiż i wpływy na dworze Henryka VIII. Ten barwny okres w historii Anglii został wykorzystany tym razem do stworzenia tytułu opierającego się na mechanice worker – placement. 

W trakcie tury będziemy ustawiać naszych dworzan w kolejce do jednego z trzech pokoi, w których mogą oni liczyć na audiencję. Każde z pomieszczeń pozwala na wykonanie innego zestawu akcji. Jednak liczba miejsc w każdym z nich jest ograniczona! Co więcej, jeśli w danym miejscu nie pojawi się żaden z lordów, żadna akcja nie będzie mogła być wykonana. W kolejnych rundach nowi chętni będą wypychać z lokacji swoich poprzedników.

Wykorzystanie akcji będzie nam potrzebne do generowania zasobów dyplomatycznych, koniecznych do manewrowania naszymi dworzanami w sali tronowej i zbierania żetonów Dworu dających prestiż. Jeżeli uda nam się wspiąć na szczyt zyskamy pierścień pozycji, który umieszczony na dość nietypowej zasłonce,przedstawiającej dłoń. Zgromadzona biżuteria odblokuje nam specjalne umiejętności. Musimy pamiętać, że to, co raz udało nam się zyskać, możemy również stracić.

Gra oferuje nam rozgrywki według różnych scenariuszy, z których każdy wprowadza do zasad coś unikalnego. W połączeniu, z równie różnorodnymi możliwościami punktowania, daje nam to całkiem pokaźne możliwości, jeśli chodzi o regrywalność.

Ciekawy i dość popularny w przemyśle rozrywkowym temat został wsparty interesującą mechaniką, czerpiącą z klasycznych rozwiązań. Grafika starająca się oddać klimat epoki stanowi wartość dopełniającą. Zapowiada się naprawdę ciekawa gra euro od Academy Games.

Cena gry to 60 $. Koszt wysyłki wynosi 15$.

Link do gry na Kickstarterze


Vast: The Mysterious Manor

 Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Grid Movement, Hand Management, Modular Board, Tile Placement, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2019 roku

Koniec kampanii: 27 czerwca 2018 roku

„Vast: The Mysterious Manor” zabierze nas w podróż do nawiedzonego domu. Gracze wcielą się w jedną z unikalnych ról: pobożnego Paladyna, morderczych Szkieletów, przerażającego Pająka, czarującego czarodzieja, lub w sam Dwór. Dzięki różnym konfiguracjom bohaterów, modułowej planszy oraz scenariuszom pozwalającym łączyć elementy obu gier ze świata Vast, zarówno nowi, jak i starzy gracze będą mogli przeżyć nowe ekscytujące przygody.

Każdy z bohaterów ma wyjątkowe umiejętności oraz możliwe do wykonania akcje. Posiadają oni również indywidualny cel, który pozwoli im odnieść zwycięstwo. Jako Paladyn będziemy musieli zgładzić Pająka. Ten zaś powinien postarać się uciec z nawiedzonego dworu. Sprzyjać mu będą szkielety, starające się pokonać Paladyna. Sam dwór chce uwięzić przybyszów, którzy mogą również zostać omamieni przez czarodzieja. Przyznacie, że ta mieszanka brzmi intrygująco!

Poprzednia odsłona tej skrajnie asymetrycznej gry doczekała się wielu zwolenników oraz rozszerzenia. Teraz twórcy chcą zapewnić wszystkim fanom dodatkowe emocje i jeszcze więcej przygody. Do wspierających trafi również dodatek „Vast: The Creepy Corridors”, wzbogacający rozgrywkę o kolejne postacie. Trwająca kampania będzie również okazją do rozpoczęcia swojej znajomości z tym tytułem. Będą oni mieli również możliwość zakupu całego pakietu gier z tej serii. Oferta jest limitowana, więc zdecydowani powinni się spieszyć. 

Koszt gry to 75$. Koszty wysyłki wyniosą 15$.

Link do gry na Kickstarterze


Escape the Dark Castle: The Legend Grows…

 Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 20-45 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Dice Rolling, Paper-and-Pencil, Press Your Luck, Role Playing, Storytelling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 2 lipca 2018 roku

Ponownie na platformie Kickstarter zawita pozycja “Escape the Dark Castle”. Tym razem osoby, które zaznajomione są już z pozycją, mają możliwość zakupu 2 nowych dodatków. Ci, którzy nie znają tego tytułu, mogą zakupić podstawę z 1 dodatkiem, ufundowaną na Kickstarterze w 2017 roku.

“Escape the Dark Castle” jest prostą, przygodową grą skupioną na klimacie, opowiadaniu historii i współpracy graczy. Wytłumaczenie zasad zajmuje chwilę, runda trwa około 30 minut, a dzięki konstrukcji rozgrywki żadna gra nie będzie taka sama. Gracze wcielają się w więźniów i muszą współpracować, aby pokonać pułapki, przeszkody i wyzwania. Są one prezentowane na pięknie ilustrowanych kartach. Gra przybiera formę bajkowej przygody, w której gracze podejmują decyzję – jakich kart i kości użyć, aby poradzić sobie z postawionym przed nimi wyzwaniem.

Celem gry jest pokonanie wyzwań na każdym piętrze zamku, aby ostatecznie pokonać najgroźniejszego potwora. Wygraną zapewni nam jedynie utrzymanie wszystkich współgraczy przy życiu! Jeżeli zginie choć jeden, gra natychmiast się kończy.

Dodatek 2 – “Scourge of the Undead Queen”

Wdrapując się na niekończący się zamek torturowanych dusz, Nieumarła Królowa wzywa do służby trupy, szkielety i duchy głębin. Jeśli więzień wpadnie w ręce niewyczerpanych armii, wszystko, co go czeka, to wieczna służba jako nieumarły.

Ten dodatek wprowadza nowe mechaniky do gry – towarzyszy. Postacie te mogą pojawiać się w ciągu rozgrywki i dołączać do drużyny więźniów. Każdy z nich ma unikalną cechę charakteru i specjalną zdolność. Są oni potężnymi sojusznikami, jednak ich działalność jest krótkotrwała, a więc musimy ostrożnie wybierać, z którymi przyjdzie nam współpracować.

Dodatek 3 – “Blight of the Plague Lord”

W najbardziej ciasnych i krętych korytarzach; pod sklepieniami najwyższych wież; w cuchnącym powietrzu wciągniętym w twoje spanikowane płuca – tam go odnajdziesz. On bowiem jest Panem Plagi, skupieniem wszechogarniającego zła.

Dodatek wprowadza do gry nową mechanikę – Plagę. Pojawia się nowy rodzaj zagrożenia, z którym trzeba walczyć. Gdy gracze eksplorują zamkowe korytarze, mogą teraz spotkać Nosicieli, zarażonych dżumą szaleńców, rozprzestrzeniających chorobę. Pewne interakcje z Nosicielami mogą powodować, że więźniowie zarażą się, rozprzestrzenią, a nawet całkowicie ulegną szaleństwu. Dodaje to nowy wymiar i wagę decyzji, które przynoszą dodatkowe ryzyko i nagrody w grze.

Cena jednego dodatku to 12 Funtów.  Koszt przesyłki wynosi 25 Funtów. 

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *