Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #18

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Dragon Canyon, SORCERER, Side Effects, Mountaineers i inne.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Dragon Canyon

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 30-45 minut

Mechaniki: Dice Rolling, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 28 listopada 2017 roku

Dragon Canyon to lekka i szybka gra potyczek, trików i pułapek dla 1-5 graczy. Wyślij swoich bohaterów, aby zbierali dla ciebie zasoby: drewno, pożywienie, kamień i kości by następnie wymienić je na budynki. Skorzystaj również z mocy smoka, by zniweczyć plany przeciwników.

Dragon Canyon jest bardzo ciekawym tytułem, który posiada wysoki wskaźnik negatywnej interakcji. Możemy tutaj przeszkadzać innym graczom na naprawdę różne sposoby. Celem w grze jest zebranie jak największej liczby kart budynków, które tworzą zestawy. Im więcej kart danego typu, tym więcej punktów na koniec gry. Gracze otrzymują również punkty za wygrane walki z innymi graczami. Osoba, która wygrała najwięcej walk otrzymuje bonusowe punkty. Wygrywa gracz z największą ich liczbą.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o grze i naszych wrażeniach zapraszamy do recenzji:

Recenzja gry -kliknij tutaj

Cena gry to 25 euro, natomiast koszt przesyłki wynosi 9 euro.

Link do narzędzia na Kickstarterze


SORCERER

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30 – 90 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Card Drafting, Deck / Pool Building, Dice Rolling, Press Your Luck

Spodziewany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2018 roku

Koniec kampanii: 8 grudzień 2017 roku

Sorcerer to gra twórców jednej z najlepszych gier dwuosobowych – Star Realms, której recenzję znajdziecie na naszym blogu. Tym razem autorzy przenoszą nas do świata dark fantasy, w którym przyjdzie nam stworzyć własnego czarnoksiężnika. Reprezentować go będzie talia kart, którą utworzymy z tali postaci, rodowodu i domeny. Każdy rodzaj daje nam wybór spośród 4 talii. Dzięki takiemu rozwiązaniu w grze będziemy mogli stworzyć aż 64 różnych bohaterów. 

W każdej turze, gracze wykonują naprzemiennie jedną z dostępnych akcji: dobranie karty, rzucenie zaklęcia, zbieranie energii lub zagranie sługi do jednego z trzech pól walki w wiktoriańskim Londynie. Słudzy natomiast mogą atakować przeciwników zadając im obrażenia lub ich niszczyć. Mogą także przejąć pole walki. Właśnie kontrola nad nimi będzie naszym celem. Osoba kontrolująca dwa z nich wygrywa.

Cena podstawowej wersji gry to 45 dolarów.

Koszt wysyłki wynosi  14$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Side Effects

Liczba graczy: 2-8

Czas rozgrywki: 10-30 minut

Mechaniki: Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2018 roku

Koniec kampanii: 7 grudzień 2017 roku

Side Effects to szybka gra karciana, w której naszym zadaniem będzie przezwyciężenie problemów własnej psychiki. Na początku gry każdy zawodnik otrzyma 4 mentalne problemy z którymi będzie się zmagał. Do ich pokonania użyje kart z ręki – 4 początkowych oraz 2 dobieranych co turę. Z ich pomocą będzie mógł się uleczyć i przybliżyć do wygranej. Jednak leki których użyje mogą mieć efekty uboczne i sprawić, że będzie bardziej podatny na inne schorzenia. Gracz który pierwszy się wykuruje – wygrywa.

Gra ma bardzo ciekawą tematykę, krótki czas rozgrywki i prezentuje się bardzo dobrze od strony graficznej. Ilustracje są proste, jednak nie można odmówić im uroku. Również wykonanie gry wydaje się być bardzo solidne.

Cena podstawowej wersji gry to 20 dolarów. Koszty dostawy 10 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Czas gry: 30-180 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Modular Board, Pattern Building, Point to Point Movement, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 8 grudzień 2017 roku

Mountaineers to trójwymiarowa gra planszowa dla 1 – 6 graczy. Jest to gra strategiczna, która postawi przed nami wiele interesujących wyborów. Najbardziej widowiskowym elementem jest 45 cm makieta góry, na którą będziemy się wspinać. Oprócz tego w pudełku znajdziemy wiele żetonów i kart. Całość gry robi imponujące wrażenie. 

Na starcie wybierzemy swoją postać, otrzymamy 4 karty szlaku i zaczniemy naszą wspinaczkę u stóp góry. Celem gry nie jest osiągnięcie szczytu, a zdobycie jak największej liczby punktów. W tym celu będziemy starali się osiągać kolejne miejsca na naszej górze, które odpowiadać będą posiadanym szlakom. W trakcie gry dobierać będziemy karty wydarzeń, które mogą mieć różne działanie, np. pozwolą nam na wykonanie specjalnych akcji, czy zmienią panujące na szczycie warunki pogodowe. Będziemy musieli również dbać o to aby posiadać odpowiednią liczbę zapasów potrzebnych podczas wspinaczki. 

Koszt wersji standardowej to 49 dolary, wersji deluxe 75 dolarów.

Koszt dostawy: 10 dolarów

Link do gry na Kickstarterze


Projekty, które kończą się w ciągu najbliższych dni a o których wspominaliśmy Wam w poprzednich odcinkach Diceland obserwuje Kickastartera!

Projektem, który osiągnął najwyższy procentowy próg jest gra Monster Lands. Wsparło ją 2253 osoby osiągając 759,78% zakładanego celu.  Grę tę możemy wesprzeć do 15 listopada do godziny 21:30 czasu środkowoeuropejskiego.

„Monster Lands” to gra typu euro, w której staniemy się przywódcami jednego z klanów broniących królestwa, którego ziemie najeżdżane są przez bezlitosne potwory. Ostatnim bezpiecznym miejscem pozostała już tylko cytadela. Jednak czas odbić zajęte tereny i zdobyć chwałę dla naszego klanu.

Jeżeli myślisz o wsparciu tego projektu zapoznaj się z artykułem :  https://dicelandblog.pl/diceland-obserwuje-kickstarter-16/


Speakeasy Blues wsparły 374 osoby osiągając tym samym 374% zakładanego celu. Grę można wesprzeć do 17 listopada 2017 do 5:59 czasu środkowoeuropejskiego.

Speakeasy Blues to nowa propozycja od twórców „Sagrady”. Tym razem autorzy przeniosą nas do Nowego Yorku szalonych lat 20.  Naszym zadaniem będzie stworzenie najlepszego tajnego baru w mieście w czasach prohibicji.

Jeżeli zaciekawił się ten projekt przeczytaj https://dicelandblog.pl/diceland-obserwuje-kickstarter-17/


Projekt, który osiągnął 365,84% zakładanego celu to przygodowa gra planszowa o nazwie Okko Chronicles. Wsparło ją 1373 osoby a jeżeli chcemy do nich dołączyć mamy czas do 16 listopada do godziny 20:01 czasu środkowoeuropejskiego.

Okko Chronicles to miniaturowa gra przygodowa osadzona świecie fantasy feudalnej Japonii. Polem gry będzie Palace of Mists znany z serii komiksów „Okko”. Większość graczy wcieli się w łowców demonów, którzy muszą zdemaskować ukrywających się w pałacu piekielnych rezydentów. „Oni” są zaś kontrolowani przez jednego z grających i dążą do osiągnięcia swoich ukrytych celów nie dając się zdemaskować.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam https://dicelandblog.pl/diceland-obserwuje-kickstarter-17/


Projekt Badlands: Outpost of Humanity kończy się 17 listopada o godzinie 18:02 czasu środkowoeuropejskiego. Dotychczasowo zainwestowało w niego 535 wspierających osiągając 234,61% zakładanego celu.

Gra w klimacie postapokaliptycznym gdzie wcielimy się w jedną z grup ocalałych, która będzie chciała za wszelką cenę zapewnić sobie przetrwanie w nowym, niegościnnym świecie. Aby to zrobić musimy zdobyć 100% wpływu w Badlands. To, jak tego dokonamy, zależy wyłącznie od nas.

Zapraszam do zapoznania się z większa ilością szczegółów  https://dicelandblog.pl/diceland-obserwuje-kickstarter-16/


Projektem, który procentowo osiągnął najmniej z przedstawionych wam gier jest gra Zoomaka.  Mimo wszystko 133,06% osiągniętego celu i wsparcie ze strony 131 osób jest i tak dobrym osiągnięciem. Gra nietypowa bo zaprojektowana z materiałów z recyklingu i o budowaniu zoo.

Jeżeli masz ochotę wesprzeć ten ekologiczny projekt zapraszam https://dicelandblog.pl/diceland-obserwuje-kickstarter-17/


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

2 thoughts on “Diceland obserwuje Kickstarter #18

  • A sądzisz, że Mountaineers będą kiedyś wydani w Polsce? Tematyka gry jest super, ale wolałabym wersję polską niż angielską.

    Odpowiedz
    • Coraz więcej jest wydawanych gier z zagranicy. Jeśli tylko gra będzie się cieszyła odpowiednią popularnością za granicami, to myślę że jest na to duża szansa.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *