Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #48

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

The Island of El Dorado, Snowdonia Deluxe Master Set, Dawn of the Zeds.  

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 20 minut/gracz

Mechaniki: Action / Movement Programming, Area Control / Area Influence, Dice Rolling, Modular Board, Roll / Spin and Move, Tile Placement, Trading, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 5 sierpnia 2018 roku

Gra „The Island of El Dorado” została już raz ufundowana w 2017 roku przez ponad 4500 wspierających. Po wydaniu uzyskała liczne pozytywne opinie i wiele osób chciało mieć swoją własną kopię. Dzisiaj mamy ku temu okazję – wydawnictwo zdecydowało się na dodruk oraz wydanie dodatku.

Na wyspie El Dorado wcielisz się w odważnego odkrywcę, który stara się odkryć i kontrolować cztery świątynie znajdujące się na niej. Podczas każdej rozgrywki odkrywać będziemy nowy, pełen wyzwań krajobraz, który będzie wymagać od nas dostosowania strategii. Musisz dobrze zarządzać zasobami i walczyć z innymi odkrywcami, aby jako pierwszy objąć panowanie nad świątyniami!

Jak wygląda rozgrywka w „The Island of El Dorado”? Runda rozpoczyna się prostym wyborem, który wpłynie na wybraną strategię. Do wyboru mamy jedną lub dwie kości, które posłużą nam do przesuwania naszych odkrywców. Pozostałe kości wskażą nam liczbę surowców, którą zbierzemy w czasie tej tury.  Typ zbieranych surowców zależy od położenia odkrywców, farm i mieszkańców wiosek. Używając wyniku na kości, którą wybraliśmy do przemieszczania się, odkrywamy coraz to nowe tereny, na których znaleźć możemy nowe zasoby, źródła wody, jaskinie bądź też świątynie. Dzięki surowcom możesz tworzyć wioski, budować forty, domki wiejskie oraz ustawiać świątynie na przeznaczonych do tego heksach. Pamiętajmy, że raz postawiona świątynia już nie zniknie, a kontrola nad nią powoduje wzrost siły naszych odkrywców. Jaskinie natomiast są najgroźniejszą częścią wyspy, jednak przyniosą nam one najcenniejsze surowce. Jeżeli zaś przeciwnik stanie Ci na drodze, czas na walkę! Twoi farmerzy mogą stanąć u Twojego boku jako wojownicy!

W pudełku od gry użyto bardzo lubianego, przeze mnie, mechanizmu – magnetycznego zamykania. Dobrze wykonana wypraska, wiele drewnianych elementów i stonowane kolory heksów pomogą nam szybko przenieść się na wyspę El Dorado.

Podstawowa wersja gry to koszt 59 dolarów. Koszt samego dodatku to 29 dolarów. Podstawka wraz z dodatkiem kosztować będzie 85 dolarów. Przesyłka wyniesie 6 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Snowdonia Deluxe Master Set

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 30-90 minut

Mechaniki:  Card Drafting, Hand Management, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 26 lipca 2018 roku

Szczyt Snowdonii wznosi się przed Tobą, a we mgle ledwo widać jej wierzchołek. Najwyższy szczyt, Snowdon, ma 1,085 metrów. Jest rok 1894, kiedy dwie firmy – Snowdon Mountain Tramroad i Hotels Company Limited postanawiają wybudować gałąź linii kolejowej prowadzącej z Lianberis aż na sam szczyt. Ciężko uwierzyć w to, że jest to w ogóle możliwe!

„Snowdonia” jest grą opartą na współzawodnictwie z mechanizmem worker-placement, opowiadająca o budowie linii kolejowych w Walii i (dzięki licznym scenariuszom) dookoła świata. Gra zaczęła powstawać w 2012 roku, a teraz ma szansę zasilić kolekcje zarówno planszówkowych wyjadaczy, jak i nowych fanów. „Snowdonia Deluxe Master Set” jest limitowaną wersją wypuszczoną na serwisie Kickstarter. Oznacza to, że będzie ona dostępna głównie przez zamówienia dokonane za pomocą platformy, jednak niewielka część egzemplarzy będzie dostępna w sprzedaży na eventach planszówkowych.

W „Snowdonia” gracze reprezentują brygady zatrudniające siłę roboczą do konstrukcji Snowdon Mountain Railway. Przed Tobą kucie w skale, układanie torów oraz budowanie wiaduktów i stacji. Podstawowe produkty otrzymywać będziesz ze Stock Yard’u. Możesz także otrzymać specjalne bonusy, które przyniosą korzyści za zrealizowanie przedstawionych na nich kontraktów.

„Snowdonia” jest grą z prostymi zasadami, którą pokrótce można streścić w sześciu krokach:

  1. Umieść pracowników na drodze lub wybranej przez siebie stacji
  2. Zacznij kopać aby utworzyć ścieżkę lub stację
  3. Układaj tory kolejowe i wznoś różnorakie struktury
  4. Użyj możliwości swoich silników oraz dostępnych kontraktów
  5. Zbierz nowe surowce i rozpatrz wychodzące wydarzenia
  6. Sprawdź nadchodzącą pogodę aby przygotować się do następnej tury

Czy gotów jesteś wnieść większy wkład niż inni gracze do rozwoju Snowdon Mountain Railway?

Cena gry to 88$. Koszty wysyłki to 28 $.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 90-120 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Campaign / Battle Card Driven, Chit-Pull System, Co-operative Play, Dice Rolling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 27 lipca 2018 roku

Pewien rodzaj trucizny zamienia zwyczajnych ludzi w bezwzględnych zombie zabójców. Nie jest dokładnie poznana droga, jaką szerzy się choroba, ale jedno jest pewne – nie ma dla nikogo litości. Armia martwiaków nazywana jest Zeds, a nazwa ta powstała jako skrót z lokalnych wiadomości od tytułu reportażu „Zombie epidemic disease”. Naszą rolą jest zatrzymać Zeds i przeczekać najgorsze aż organizacje humanitarne dotrą z pomocą, mimo że może to zająć nawet kilka tygodni. Z niewielką szansą na przetrwanie i wizją okropnej śmierci musisz zorganizować obronę miasta Farmingdale i otaczających go wiosek.

Jest to gra kooperacyjna przeznaczona dla 1 do 5 graczy, której czas rozgrywki opiewa na 90-120 minut. Twoi bohaterowie muszą obronić Farmingdale i ochronić przyległe wioski przed wkroczeniem armii umarłych. Bohaterowie są wspierani przez obywateli i niewielką pomoc z zewnątrz.

Dla graczy, którzy znają już to uniwersum, do odkrycia będzie wiele nowych rzeczy, a nowi gracze mogą poznać apokaliptyczny świat w mieście Farmingdale.

Dodatkowo zakupić możemy zestaw trzech dodatków, które pomogą Ci w walce z hordą Zeds! Dodruk dodatków zawiera już wszystko, co potrzebne do wejścia w świat Zeds – z tego powodu nie ma żadnych celów do odblokowania.

Pierwszy dodatek zawiera 4 nowe charaktery ( 3 bohaterów i 1 heroicznego obywatela), którzy gotowi są przeć do przodu aby pokonać Zeds.

Drugi dodatek zawiera 13 nowych kart wybuchów oraz nowe karty losu, poszerzając tym samym grę o motyw narracyjny. Zeds uczą się poruszania w nowy i niespodziewany sposób, zyskując tym samym przewagę w łapaniu nieświadomych niebezpieczeństwa obywateli miasta. Dodatkowo, znajdziemy nowego bohatera – „Bouncing” Betty Bolivar, który znany jest z ogromnych zdolności bitewnych.

Trzeci dodatek wprowadza dwa nowe systemy gry. W pierwszym uchodźcy są bardziej pomocni niż kiedykolwiek, przynosząc plotki bezcenne w trakcie bitwy. Wszystkie te pogłoski dodają naszym bohaterom specjalne zdolności. Drugi system wprowadza węzeł kolei, umożliwiając bohaterom nowy sposób transportu i rozszerza grę o unikatowy system bitewny.

Koszt gry podstawowej to 69 $. Za 79 $ możemy wybrać grę podstawową wraz z trzema dodatkami. Koszty wysyłki wyniosą od 8 do 24 $.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *