Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #42

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Posthuman Saga, Villagers, Sprawlopolis, Nickelodeon’s Splat Attack!.

Posthuman Saga

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30 -120 minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Deck / Pool Building, Dice Rolling, Modular Board, Pattern Building, Press Your Luck, Role Playing, Storytelling, Tile Placement, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 15 czerwca 2018 roku

“Posthuman Saga” to samodzielna gra o przetrwaniu w nieprzyjaznym świecie. W Posthuman Saga wcielasz się w jednego z ostatnich ludzi, którym udało się przetrwać. Świat w którym natura przejmuje kontrolę nad planetą, a nasze zmutowane potomstwo pracuje nad naszym unicestwieniem.

Nie dalej jak rok temu wszystko, czego pragnąłeś, to odnalezienie Fortecy, ostatniego ludzkiego bastionu w regionie opanowanym przez mutantów. Dziś zostałeś wysłany poza bezpieczne mury, w podróż do niezbadanych zakątków. Wcielasz się w doświadczonego członka milicji Fortecy, wysłanego poza obręb obronny, by zbadać i, miejmy nadzieję, połączyć się z placówkami, z którymi Forteca utraciła kontakt. Jednocześnie twoim zadaniem jest szukać po drodze łatwych do przeszukania miejsc. Musisz pokonywać zrujnowany teren i uważać na mutantów wędrujących po zniszczonych rezydencjach i lasach.

“Posthuman Saga” to taktyczna przygoda oparta na współzawodnictwie, osadzona w postapokaliptycznym świecie Posthumana dla 1 do 4 graczy. Łączy w sobie mechanikę euro z drobiazgową historią, aby stworzyć doświadczenie, które rzuci wyzwanie twoim umiejętnościom, jednocześnie zanurzając cię w pełnym doświadczeń postapokaliptycznym świecie.

Gra, moim zdaniem, prezentuje się wyjątkowo dobrze. Już sam rzut oka na planszę i kolory użyte w grze sprawiają, że mamy wrażenie przeniesienia się w ciężki, wojskowy klimat, gdzie pierwsze co nam przechodzi przez głowę to słowo: przetrwanie. Twórcy świetnie przelali atmosferę panującą w grze na jej elementy.

W kampanii możemy zakupić wersję podstawową gry, wersję deluxe oraz dodatek, który wprowadza nowe mechaniki oraz drogi do zwycięstwa. Oczywiście znajdziemy w nim także nowe postaci, misje, karty wydarzeń i wiele innych.

Koszt gry to 59$. Za wysyłkę zapłacimy 17$.

Link do gry na Kickstarterze


Villagers

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 30-60 minut

Mechaniki: Card Drafting, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: luty 2019 roku

Koniec kampanii: 13 czerwca 2018 roku

“Villagers” to gra, w której będziemy budować swój silniczek z kart pozyskanych podczas draftu. Tytuł ten przeznaczony jest nawet dla 5 graczy oraz zawiera tryb solo. Wydarzenia rozgrywają się na odległym lądzie, któremu nieobce są choroby zakaźne. “Czarna śmierć” spowodowała ogromne straty wśród ludności. Ci, którzy przeżyli, walczą o godne życie, z nadzieją spoglądając w przyszłość i wspólnie chcąc tworzyć nowe społeczeństwo.

Każdy z graczy odpowiedzialny jest za budowanie nowej wioski i udoskonalanie jej. Możemy zapraszać do swojej wioski ludzi, którzy chcą w niej żyć, a ich zdolności pozwolą nam zwiększyć produkcję żywności oraz ułatwią rozwój budynków. W fazie dobierania gracze biorą karty mieszkańców wioski, równe liczbie żywności wyprodukowanej przez ich wioskę. Następnie odbywa się faza budowy, w której wykonujemy akcje, zagrywając karty z ręki graczy.

Karty zagrywane są w stosach, zaczynając od podstawowych kart produkujących surowce, takich jak drwal lub górnik. Mogą one wspierać dwa stosy powiązanych branż. Te firmy generują dochód, który jest konwertowany na monety za każdym razem, gdy nastanie dzień targowy. Pod koniec trzeciego dnia targowego wyniki są sumowane. Specjalne karty mieszkańców umożliwiają sprytną grę strategiczną, a niektórzy z obywateli produkują narzędzia i sprzęt, którego potrzebują inni. W ten sposób możemy czerpać zyski z tego, co budują przeciwnicy.

W trybie solo, samotna wioska musi stawić czoło krętactwom wpływowej hrabiny.

W trakcie kampanii do odblokowania jest wiele celów podzielonych na ulepszenia podstawowej gry oraz dodatku. Jakikolwiek odblokowany cel wysyłany będzie do wspierających, razem z grą podstawową. Dodatek będzie można również zakupić po zakończeniu kampanii.

Grę otrzymacie już za 22 funty. Przesyłka to koszt dodatkowych 4 funtów.

Link do kampanii na Kickstarterze


Sprawlopolis

 Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 15-20 minut

Mechaniki:Area Control / Area Influence, Co-operative Play, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 26 maja 2018 roku

Sprawlopolis to ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią sobie ciekawe gry kieszonkowe. W grze wcielimy się w zespół budowniczych, których zadaniem będzie stworzyć wspaniałe miasto. Możemy też stawić czoła temu wyzwaniu w pojedynkę.

W każdej turze gracze będą mogli zagrać kartę z ręki, rozbudowując miasto tak, aby uzyskać, jak najwięcej punktów. System ich zdobywania określą trzy karty, które po obróceniu na początku rozgrywki powiedzą nam zarówno o tym, za co zostaniemy nagrodzeni, jak i ile punktów będziemy musieli zdobyć, aby cieszyć się ze zwycięstwa. Pomimo wykorzystania jedynie 18 kart, żadna gra nie będzie taka sama.

Nasze zadanie będzie sprowadzać się do jak najefektywniejszego zagospodarowania kart i znajdujących się na nich 4 rodzajach terenów miejskich: parków, rezydencji, dzielnic przemysłowych i handlowych. Musimy również pamiętać, że z uwagi na wysoki koszt budowy, drogi będą nas kosztować dodatkowy ujemny punkt na koniec gry. Rozgrywka zakończy się w momencie wyłożenia na stół wszystkich kart. 

Pomysł autora wydaje się banalnie prosty, jednak może się okazać ciekawą łamigłówką. Zdecydowanymi atutami są też kieszonkowe rozmiary, a przy tym duża różnorodność kolejnych partii. Kampania kończy się już niedługo, więc czasu na zastanowienie nie pozostało wiele.

Cena gry to 10$.

Link do gry na Kickstarterze


Nickelodeon’s Splat Attack!

 Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: –

Mechaniki:Dice Rolling, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 8 czerwca 2018 roku

Ciekawostką na kickstarterze jest gra oparta na znanych wszystkim kreskówkach z lat 90-tych, które mogliśmy oglądać na kanale Nickelodeon.

“Nickelodeon’s Splat Attack!” to szybka i szalona gra planszowa, której tematem jest walka jedzeniem dla 2 do 4 graczy, zaprojektowana przez Jonathana Yinga. W grze spotkamy dobrze znane nam postaci z kreskówek. Podczas rozgrywki gracze zarządzają zespołem składającym się z czterech bohaterów, w ręce trzymając karty z jedzeniem. Wzmacniać swoją drużynę można za pomocą Cool Points.

Czym one są? To punkty, które można ukraść z kart postaci przeciwników, gdy zostaną przez nas trafione jedzeniem. Dodatkowo Cool Points możemy znaleźć w kluczowych lokalizacjach gry. Zdobyte żetony ustawiamy na wolnych miejscach swoich bohaterów. Strategią jest zarządzanie nimi jak najlepiej, ponieważ gdy wypełnimy puste miejsca danej postaci, spowodujemy jej usunięcie z gry.

I właśnie o to w tym chodzi! Osoba, która wypchnie swojego bohatera z gry, dostaje złote Cool Points. Gdy ich zabraknie, gra dobiega końca a osoba, która ma ich najwięcej, zwycięża.

Temat, jak i same grafiki nie są zbyt poważne. Przywodzą na myśl nasze dzieciństwo, gdy cieszyły nas nawet tak infantylne zabawy, jak rzucenie w kogoś jedzeniem (no może nie wszystkich z nas). Odblokowane cele powodują, że gra zyskuje uroku dzięki figurkom poszczególnych postaci. Jeżeli ktoś jest fanem kreskówek, zapewne rozważy zakup tej pozycji.

Cena gry to 70$.  Koszt wysyłki od 7 do 14 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *