Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #58

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Key Flow, Heroes of Tenefyr, Brains, Project L .

Liczba graczy: 2-6 graczy

Czas rozgrywki: 45-75 minut

Mechaniki: Card Drafting, Route/Network Building, Set Collection, Simultaneous Action Selection, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 12 październik 2018 roku

Cena gry: 40 funtów

Koszt wysyłki: wysyłka tylko USA, Australia, Nowa Zelandia, Kanada

Key Flow jest nową grą karcianą, ostatnią z serii gier „Key” bazującą na znanej większości grze Keyflower. Jest to szybka gra karciana. w której rozgrywamy cztery sezony (rundy) pozwalając graczom na rozwijanie swojej unikatowej wioski. Dążyć do tego będziemy przez wznoszenie budynków, pozyskiwanie zwierząt, zasobów oraz wiele innych.
W każdym sezonie gracze rozdają określoną liczbę kart. Następnie, na zasadzie draftu, wybierają jedną, a resztę przekazują sąsiadowi. Punktowanie następuje zawsze na koniec zimy.
Punkty zbierane są z kart wiosek w różnoraki sposób, np. przez usprawnianie budowli lub zbieranie złota. Oczywiście jak się zapewne domyślacie, gracz z największą liczbą punktów zwycięża.

Co prawda kampania na Kickstarterze nie obejmuje wysyłki do Europy, jednak już teraz gracze ze starego kontynentu mogą szykować portfele i podziwiać kolejną grę z serii. Za dystrybucje na naszej ziemi odpowiadać będzie wydawnictwo HUCH! Czekamy z niecierpliwością.

Link do gry na Kickstarterze


Heroes of Tenefyr

Liczba graczy: 1-4 graczy

Czas rozgrywki: 60 minut

Mechaniki:  Cooperative Play, Deck / Pool Building, Press Your Luck, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 24 października 2018 roku

Cena gry: 17 euro

Koszt wysyłki: 14$/12 euro

Heroes of Tenefyr jest grą kooperacyjną dla 1 do 4 graczy, opartą na zasadzie push your luck i odmiennym podejściem do deck-building’u. Każdy z graczy rozpoczyna grę z talią składającą się z podstawowych kart oraz jednej, unikalnej zdolności wybranego bohatera. Podczas gry gracze wspólnie penetrują lochy oraz walczą z pojawiającymi się na ich drodze potworami. Walka natomiast jest kombinacją mechaniki push your luck. Jak odbywa się to dokładniej?

1. Wspólnie wybieracie loch. Dostępnych jest 10 lochów, od poziomu 1 do poziomu 5. Każdy z nich zawiera cztery losowo dobrane potwory.
2. Walczcie z potworami. Ich siła zależna jest od ilości osób zasiadających do rozgrywki. Wspólnie ustalacie sposób w jaki możecie go pokonać.
3. Pociągnijcie 3 karty na początku swojej tury. Jeżeli nie przypadną Wam one do gustu, możesz odrzucić 3 karty z ręki i dobrać kolejne, tak często jak chcesz.
4. Rozpatrz efekt swoich kart, a ze współgraczami wybierz najlepszy układ, który pokona wroga.

 

5. Gdy pokonasz wroga, obróć jego kartę o 180 stopni. Zdobyty łup przekaż graczowi, który zadał ostateczny cios.

Głównym sposobem zdobywania nowych kart jest pokonywanie wrogów, ale także odblokowanie całego lochu, dzięki czemu możesz jeszcze lepiej skomponować swoją talię. W momencie gdy wyczerpiesz swoją talię, prowadzony przez Ciebie bohater będzie zmęczony, co spowoduje zatrzymanie grupy w celu odpoczynku i ponownej możliwości zbudowania talii. Pamiętaj jednak, że każdy odpoczynek wiąże się z ryzykiem ataku ze strony wroga.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 5-10 minut

Mechaniki:  Deck / Pool Building, Hand Management, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2019 roku

Koniec kampanii: 18 października 2018 roku

Cena gry: od 15$

Koszt wysyłki: brak informacji

Brains to gra, w której budujemy cmentarz dla 2-5 zombie. Samodzielna kontynuacja hitowych gier Scuttle! i Ninjitsu!. Co lepsze, jest możliwość mieszania z sobą tych serii i grania w nie wszystkie naraz. Gra jest naprawdę szybka, ponieważ czas rozgrywki to 5 do 10 minut.


Na początku gry każdy gracz otrzyma losową kartę, aby móc rozpocząć budowę swojego cmentarzyska. Odrzucając kartę z ręki lub swojej kolekcji, przekładamy ją na szczyt naszego cmentarza. Te karty mogą wchodzić w interakcję z grą na kilka różnych sposobów:
– karty z ikoną nagrobku wprowadzają swój efekt w momencie gdy są na samym szczycie. Pozwalają Ci one otrzymywać bonusowe akcje, dodatkowe punkty, specjalne moce a także ochronę przed przeciwnikami;
– karty z ikoną trumny mają natychmiastową zdolność, która uruchamia się od razu po dołożeniu jej na cmentarzysko. Zapewniają Ci dodatkowe akcje, niszczenie skarbów przeciwnika, a także mogą zapobiec wygranej przez inne zombie.
System gry jest banalny: dobierasz dwie karty, zagrywasz jedną z nich albo ją ukrywasz. Ostatnia z możliwości jest nową opcją, dzięki której możesz ukryć kartę na wierzchu swojej talii.

W kampanii można także zakupić dodatek Burial!, który wzbogaci grę o 14 nowych kart dodając rozgrywce głębi. Karty położone na szczycie cmentarza będą teraz chronić Twoje skarby, w akcji będzie możliwość dobrania 4 kart, a także małej kradzieży z talii przeciwników.

Dodatkowo do każdego zamówienia dodawany będzie mini-dodatek: Treasure Hunters Expansions, który może być użyty we wszystkich grach z serii.

 

Gra, mimo pastelowych kolorów, przedstawia grafiki które zapewne nie każdemu przypadną do gustu. Jednak już teraz ma spore grono osób wspierających, więc życzymy aby była tak dobra jak jej karciani poprzednicy.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 20-40 minut

Mechaniki:  Action Point Allowance System, Card Drafting, Pattern Building, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 18 października 2018 roku

Cena gry: 35 euro, natomiast za wersję de-luxe 49 euro

Koszt wysyłki: 10-15 euro

W grze dopasowujesz kawałki puzzli do przypisanego Ci wzoru. Startujesz tylko z jednym, podstawowym elementem, aby krok po kroku kompletować coraz trudniejsze układanki. Kilka prostych i eleganckich zasad utrzyma myślenie na wysokich obrotach, a aby pokonać przeciwników, musisz układać puzzle warte największą liczbę punktów.


Wszystkie elementy są starannie zaprojektowane z naciskiem na wrażenie dotykowe i łatwość operowania nimi w czasie rozgrywki. Akrylowe elementy idealnie pasują do wgłębień w trójwymiarowych płytkach, a kolory zostały pomyślane tak, aby nie można było oderwać wzroku od zrobionych z nich kompozycji.
Pamiętaj o starannym dobieraniu elementów do Twojej układanki, aby w pełni zrealizować założoną strategię.


W trakcie swojej tury możesz wykonać jeden z następujących ruchów: dobrać kolejny element układanki, ulepszyć posiadany już element, pobrać układankę, ułożyć brakujący element na planszy. Dostępna jest także akcja dla mistrzów: można dołożyć kilka elementów naraz jeżeli od razu zapełnią Twoją planszetkę.


Brzmi jak znana nam wszystkim gra Tetris, prawda? Na jej podstawie twórcy tworzyli Project L, nic więc dziwnego że to nasze pierwsze skojarzenia. Gra wygląda naprawdę estetycznie, a dla smakoszy gier logicznych zapewne będzie nie lada gratką.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *