Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #8

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Vikings Gone Wild – Masters of Elements Expansion, Now Boarding, The King’s Guild, ALEXANDRIA, The Red Dragon Inn: Battle for Greyport – Pirates! i inne.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Vikings Gone Wild – Masters of Elements Expansion

Dodatek do gry Vikings Gone Wild, w którym będziemy budować nasze wioski oraz walczyć, aby zaimponować Bogom. Do naszych plemion dołączą także Mistrzowie Żywiołów, którzy będą w każdej rundzie generować dla nas żetony elementów. Pozwolą one na wykorzystanie mocy kolejnej nowości, czyli artefaktów oraz zdolności nowych jednostek. Na początku gry każdy z graczy otrzyma także kartę Boga, który również będzie pozwalał na wykorzystanie swoich unikalnych umiejętności podczas gry. W podstawowej wersji dodatku otrzymujemy 4 bogów, jednak nie wiele brakuje abyśmy w wersji KS mogli cieszyć się kolejnymi 4 postaciami. Podczas kampanii wspierającej możemy również zakupić podstawową wersję gry.

Link do gry na Kickstarterze


Now Boarding to kooperacyjna gra w czasie rzeczywistym, w której będziemy prowadzić własne linie lotniczne.

Link do gry na Kickstarterze


The King’s Guild

Gra strategiczna, w której zdobędziesz potężne przedmioty, będziesz rekrutował bohaterów, postarasz się odnaleźć skarb i rozszerzyć swoje królestwo, a wszystko po to, by poprowadzić swoją gildię do świetności.

The King’s Guild to gra dla 2-5 graczy, trwająca 60-90 minut. Będziemy się wcielać w przywódców gildii, którzy rywalizować będą z innymi o tytuł królewskiej gildii. W tym celu musimy mądrze zarządzać ograniczoną ilością surowców, umiejętnie rekrutować bohaterów i ulepszać naszą gildię, bacznie obserwując co robią nasi konkurenci. Czy to właśnie nam rada przyzna upragniony tytuł?

Link do gry na Kickstarterze


ALEXANDRIA

Wiedza gromadzona przez tysiące lat jest teraz zagrożona! Ocal skarby Wielkiej Biblioteki w tej asymetrycznej i niekonwencjonalnej grze dla 2-4 osób.

Alexandria to niekonwencjonalna gra euro z asymetryczną rozgrywką i zmniejszającym się obszarem rozgrywki, która trwa 45-60 minut. Części biblioteki są powoli zajmowane przez ogień, podczas gdy bohaterowie szukają znajdujących się w niej skarbów. Każda z czterech postaci w grze ma inny powód i motywację, aby w danym momencie być w bibliotece. Postaci będą posiadały różne umiejętności.

Link do gry na Kickstarterze


The Red Dragon Inn: Battle for Greyport – Pirates!

Jest to dodatek do kooperacyjnej gry deckbuildingowej The Red Dragon Inn: Battle for Greyport. Wraz z pudełkiem otrzymamy 4 nowe postaci oraz startowe talie, po jednej dla każdej z nich.  Rozszerzenie zawierać będzie także nowe potwory, mechaniki i scenariusze.

Link do gry na Kickstarterze


Pavlov’s House – The Battle For Stalingrad

W grze Pavlov’s House będziemy dowodzić dzielnymi żołnierzami, którzy bronili jednego z najważniejszych punktów podczas bitwy o Stalingrad podczas II Wojny Światowej. Do naszej dyspozycji będzie oddany wariant solo, w którym będziemy kontrolować zarówno obrońców jak i liderów 62-giej Armii Sowieckiej. W trybie kooperacji, każdy z graczy będzie kontrolował jedną z części strony sowieckiej w walce przeciw armii niemieckiej. Będziemy mogli stanąć również po dwóch stronach barykady i samodzielnie poprowadzić Niemców do wygranej. A może historia pozostanie niezmieniona?

Link do gry na Kickstarterze


SteamRollers

W SteamRollers jesteś przedsiębiorcą kolejowym budującym sieć torów i tworzącym własną flotę pociągów, w celu zabezpieczenia umów dostaw towarów przed przeciwnikami. Jest to szybka gra dla 1-5 osób, wykorzystująca w swojej mechanice kości.

Link do gry na Kickstarterze


Cooking Rumble

Przewiduj ruchy przeciwników, aby ukończyć przepis jako pierwszy i wygrać kulinarne zmagania. Gra easy to learn, hard to master dla osób w każdym wieku.

Link do gry na Kickstarterze

3 thoughts on “Diceland obserwuje Kickstarter #8

    • Twój poprzedni komentarz został uznany przez system jako Spam ze względu na dużą ilość referali. Przyjrzałem go i faktycznie system miał rację. Dodatkowo pojawiły się tam linki do gier, o których już mieliśmy w poprzednich odcinkach. Prosiłbym jednak o zachowanie porządku.

      Odpowiedz
      • OK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *