Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #27

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:
Agents of Mayhem: Pride of Babylon, Prehistory, Arkon, Laruna: Age of Kingdoms.


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Agents of Mayhem: Pride of Babylon

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 30-90 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Grid Movement, Modular Board, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 27 luty 2018 roku

„Agents of Mayhem: Pride of Babylon” to nowa propozycja od wydawnictwa Academy Games przenosząca nas w świat znany z gry video „Agents of Mayhem”. W tej taktycznej, zespołowej grze konfrontacyjnej przyjdzie nam wcielić się w super złoczyńców, którzy przejęli kontrolę nad światem zrzeszonych w organizacji o nazwie „Legion” lub w grupę antybohaterów, zwanych „Mayhem”, korzystających z każdej sposobności, aby ich powstrzymać. 

Co ciekawe i spotykane coraz częściej, nasz świat nie ograniczy się jedynie do dwóch wymiarów. W grze wykorzystano modularną planszę 3D, która da nam wiele możliwości. Możemy zająć wyższa pozycję, aby uzyskać bonus i zaatakować z większą siłą przeciwników znajdujących się na niższych poziomach lub schować się za ścianą w celu uniknięcia ataku. Jeszcze ciekawiej brzmi fakt, że nasze ataki czy inne celowe działanie może doprowadzić do zniszczenia elementów zbudowanego świata. Być może po jednej z wywołanych przez nas eksplozji zawali się część budynku i pogrzebie naszych wrogów.

Każda z postaci będzie posiadać unikalne statystyki oraz zdolności. Dodatkowo przed każdą partią będziemy mogli dobrać karty zbrojowni i gadżetów, różnicujące nasze postaci jeszcze bardziej. Jednak to nie koniec. W każdej rozgrywce wypełniać będziemy misję, stanowiącą część wielowątkowej fabuły. Nasze poczynania odcisną piętno na przyszłych wydarzeniach. To jak pokierujemy rozwojem akcji, zdecyduje o tym, jakie gadżety czy umiejętności uaktywnimy w kolejnych rundach. Twórcy zapewniają również, że gracze nie odczują najmniejszych przestojów w grze, a akcja płynnie rozwijać się będzie aż do samego końca.

Graficznie tytuł prezentuje się znakomicie zarówno jego tekturowe elementy, jak i figurki naszych bohaterów.

Cena gry to 90$. Koszt wysyłki to 18$.

Link do gry na Kickstarterze


Prehistory

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Modular Board, Set Collection, Tile Placement, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2018 roku

Koniec kampanii: 8 marca 2018 roku

„Prehistory” to gra strategiczna osadzona w dalekiej przeszłości. Naszym zadaniem będzie stworzenie jak najsilniejszego plemienia. Niestety okolica wokół naszego obozu nie zapewni nam już przetrwania. Musimy więc iść dalej w poszukiwaniu nowego domu.

Gra prezentuje się bardzo ciekawie i już samo pudełko zachęca do wsparcia projektu. W środku możemy liczyć na naprawdę dużą liczbę elementów.

Rozgrywkę podzielono na 4 fazy, odpowiadające porom roku. Zima jest w zasadzie momentem przygotowawczym do kolejnej tury. Na początku wiosny, każdy z graczy otrzyma przynależne mu zasoby, które następnie będzie mógł przekazać jako dary, aby uzyskać możliwość wykonywania akcji na planszy głównej. Co interesujące, podczas lata, te same zasoby będą mogły do nas powrócić jako znaczniki specjalnych akcji. Wykonamy je podczas najcieplejszej pory roku. Oprócz odpowiednich zasobów, konieczne będzie także posiadanie znacznika specjalnej akcji w odpowiednim kolorze. Jesień to z kolei czas, w którym nasi ludzie eksplorują świat. Możemy szukać nowych terytoriów, zakładać obozy, czy powiększać populację. Wszystko to odbędzie się na modułowej mapie.

Przyznacie, że gra zapowiada się na całkiem porządne i bogate euro. Być może nawet poczujemy lekki powiew świeżości?

Koszt gry to 50 Euro oraz 10 Euro kosztów wysyłki. Miłym udogodnieniem jest możliwość odbioru swojej kopii na tegorocznych targach w Essen, bez dodatkowych opłat.

Link do gry na Kickstarterze


Arkon

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 10-30 minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 4 marca 2018 roku

„Arkon” pozwoli nam wcielić się rolę tajemniczego outsidera, który od dawna twierdzi, że jest legendarnym mistykiem. Do świata Wildlands wkraczamy w okresie wielkich niepokojów i podziałów. To jak wykorzystany swoje zdolności zależy tylko od nas. Pomożemy zjednoczyć się klanom, czy wykorzystamy sytuację aby uzyskać dominację.

Jest to szybka, strategiczna gra karciana zawierająca jedynie 52 karty do gry. Naszym zadaniem będzie przejęcie kontroli nad klanami. Możemy ją zdobyć poprzez mechanizm licytacji, lub zagrywając posiadane karty jako akcje, dzięki czemu przejmiemy klany kontrolowane przez innych graczy. Rdzeniem gry jest możliwość wykorzystania każdej karty na różne sposoby. Sztuką będzie odpowiednie ich wykorzystanie we właściwym czasie.

Grafika w grze tchnie w nią zapewne nieco klimatu. Dodając do tego kompaktowe rozmiary i krótką dynamiczną rozgrywkę, możemy otrzymać naprawdę ciekawy produkt.

Cena gry to 20$. Koszt wysyłki – 10$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Laruna: Age of Kingdoms

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 120-240 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Dice Rolling, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2019 roku

Koniec kampanii: 2 marca 2018 roku

„Laruna: Age of Kingdoms” to gra 4x z dużą dozą interakcji, wykorzystująca temat high-fantasy. W tytule tym wcielimy się w rolę potężnego maga, który panuje nad jednym z królestw Laruna. Naszym zadaniem będzie odpowiednie zarządzanie zasobami, rekrutacja armii oraz rzucanie zaklęć, a to wszystko w celu zyskania przychylności młodych bogów. To nasza jedyna nadzieja na odkupienie.

Gra oferuje nam 6 asymetrycznych królestw rządzonych przez taką samą liczbę władców, zdecydowanie różniących się od siebie właściwościami. Każda monarchia posiada także odmienne podstawy ekonomiczne, czy inne jednostki możliwe do rekrutacji. Oprócz tego tytuł ten oferuje nam wiele dróg do zwycięstwa. Rozwój ekonomiczny, ekspansja terytorialna, handel lub wojna mogą doprowadzić nas do upragnionego celu.

Jednym z fundamentów ma być także duża dawka interakcji. Oficjalne umowy handlowe, sojusze militarne, punkty zwycięstwa za współpracę oraz zdradę. Wszystko to spowoduje, że gra nie będzie odbywać się jedynie na planszy. To czy będziemy szli z kompanami ramie w ramię, czy wbijemy im nóż w plecy, zależeć będzie tylko od nas.

Graficzne opracowanie elementów gry pozwoli nam zatopić się w świecie Laruna i poczuć się potężnym władcą jednego z pozostałych królestw. Wielbiciele figurek także powinni być usatysfakcjonowani. Razem z pudełkiem otrzymają 71 takich elementów. Wszystkie prezentują się naprawdę ładnie.

Cena gry to 85$. Wraz z dostępnymi dodatkami koszt ten wzrośnie do 150$.

Przesyłka do krajów UE to koszt 20$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *