Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #78

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Merchants Cove, Struggle of Empires, Sleeping Gods, Successors.


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki:  45-75 minut

Mechaniki: Commodity Speculation, Dice Rolling, Rondel, Tile Placement, Time Track, Variable Player Powers, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Styczeń 2020 roku

Koniec kampanii: 11 września 2019 roku

Cena gry: od 79 $

Koszt wysyłki: 15 $

Kolejna gra Final Frontier Games trafiła na Kickstarter. Wydawnictwo to możecie znać z takich tytułów jak Rise to Nobility czy Coloma. Tym razem twórcy zaproponują nam asymetryczną grę Euro, w której wcielimy się w rolę kupców ze świata fantasy.

Pierwsze co rzuci Wam się w oczy to piękna grafika. Kolejny raz w produkcji tego wydawnictwa za ten element odpowiada Mihajlo Dimitrievski. Po przyjrzeniu się stronie kampanii stwierdzimy również, że wykonanie zapowiada się równie dobrze. Do pełni sukcesu brakuje więc tylko ciekawej mechaniki.

W grze zastosowano mechanizm toru czasu znany choćby z Patchwork-a czy Auztralii. Gracze będą musieli odpowiednio nim zarządzać i skupiać się zarówno na swoim własnym interesie, jak i walce o wpływy na rynku oraz ściągnięciu do siebie odpowiedniej klienteli. 

Asymetria i to dość znacząca pojawia się w sposobie wytwarzania dóbr przez poszczególne postaci. Alchemik będzie doprowadzał do reakcji pomiędzy różnymi substancjami, tworząc wszelkiej maści eliksiry. Kowal wytwarza broń i zbroje, dzięki manipulacji kośćmi prezentującymi jego surowiec oraz utrzymywaniu odpowiedniej temperatury podczas produkcji. Kapitan to typowy wilk morski zbierający pożywienie i przeczesujący dalesze rejony w poszukiwaniu skarbów. Chronomancer będzie zaś manipulował osią czasu i pozyskiwał cenne artefakty, otwierając portale.

Przyznacie, że zapowiada się ciekawie! Co ważne autorzy twierdzą, że znajomość działania każdej postaci i stosowanie pod nią odpowiedniej strategii nie będzie konieczne, dzięki czemu gracze będą mieli większą swobodę poczynań i strategii.

Gra zebrała już sporo funduszy, możecie więc liczyć na sporo dodatkowej zawartości, która zostanie zapakowana w jedno pudełko, stanowiące pierwsze rozszerzenie tytułu.

Twórcy postarali się również o to, aby emocje towarzyszyły wspierającym podczas każdego dnia kampanii. Każdego dnia odkrywany jest kolejny bonus codzienny bonus wzbogacający grę! Możecie więc być pewni, że nawet gdyby licznik stanął w tym momencie, nadal Wasza wersja gry będzie się wzbogacać. 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z kampanią. Nasza ciekawość została poważnie rozbudzona!

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-7

Czas rozgrywki: 180+ minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Area Movement, Auction/Bidding, Dice Rolling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2020 roku

Koniec kampanii: 30 sierpnia 2019 roku

Cena gry: 89 $

Koszt wysyłki: 23$

Kolejna gra Martina Wallace’a doczeka się nowego wcielenia. Tym razem Eagle-Gryphon Games wzięło na warsztat Struggle of Empires. Gra kończy w tym roku 15 lat, a więc to idealna okazja na przygotowanie wersji deluxe.

Gra osadzona została w XVIII wieku, czyli okresie wielkich kolonialnych mocarstw, wojen i rozwoju przemysłu. Wcielimy się w jedno z siedmiu Europejskich mocarstw, które poprowadzimy zarówno militarnie, ekonomicznie, jak i politycznie. 

Rozgrywka podzielona została na trzy główne wojny, z których każda trawa 5-6 rund. Konflikt rozpoczniemy od utworzenia dwóch głównych sojuszy. Następnie gracze w swojej turze wykonywać będą po dwie akcje oraz dowolną liczbę akcji dowolnych. Na zakończenie starć przejdziemy do punktowania, w którym nagrodzeni zostaniemy za kontrolę obszarów na mapie. Mnóstwo możliwości i strategii zwiastuje długą i soczystą rozgrywkę.

Wersja deluxe oprócz poprawy jakości komponentów i nowej szaty graficznej zawierać będzie również nowe warianty gry, na które po czasie wpadł autor. Dodatkowo przeredagowano instrukcję, uwzględniając poprawki i wyjaśnienia, które uzbierano przez te lata. 

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 60 – 840 minut

Mechaniki:  Cooperative Play, Hand Management, Press Your Luck, Storytelling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2020 roku

Koniec kampanii: 30 sierpnia 2019 roku

Cena gry: 70$

Koszt wysyłki: 20.24$

Ryan Laukat to autor, o którym spora część z Was już słyszała. Spod jego ręki wyszły takie gry, jak Górą i Dołem oraz Near and Far, na którego polską premierę czekamy z niecierpliwością. 

Tym razem na Kickstarterze możecie wesprzeć grę kooperacyjną, której cechą charakterystyczną ma być bardzo duży, otwarty świat, w którym każda podjęta decyzja będzie oznaczać trwałe konsekwencje podczas Waszej przygody.

Razem z maksymalnie trzema kompanami przeniesiecie się do 1929 roku, wcielając się w postać kapitana Sofi Odessa oraz jego załogę. Wpłynęli oni na nieznane wody swoim statkiem parowym Mantikorą. Teraz nie pozostaje im nic innego niż ścisła współpraca, aby przetrwać w nieznanym świecie. Będą eksplorować nieznane lądy, poznawać ciekawe postaci i szukać ukrytych totemów, które mogą wskazać im drogę do domu.

Gra zawierać będzie kampanię, której przejście powinno zapewnić Wam około 10-20 godzin zabawy. Rozbudowany świat i znaczący wpływ naszych decyzji na przebieg historii ma też sprawić, że będziemy chcieli rozpocząć wszystko od początku, aby odkryć niezbadane zakamarki gry.

Temat, jak i zapewnienia twórców co do mechanicznej strony gry sprawiają, że może się ona okazać niezwykle ciekawą propozycją. O stronę wizualną nie mamy się co martwić, gdyż tu ponownie jest świetnie. To ostatnie dni kampanii, a więc spieszcie się z decyzją!

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 90+ minut

Mechaniki:  Area Control / Area Influence, Campaign / Battle Card Driven, Dice Rolling, Pick-up and Deliver, Point to Point Movement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2020 roku

Koniec kampanii: 13 września 2019 roku

Cena gry: 65 £

Koszt wysyłki: darmowa

Nasz rodzimy Phalanx nie zwalnia w tym roku ani na moment. Jeszcze niedawno mieliśmy możliwość wsparcia na Kickstarterze Europa Devided czy Freedom, a już możemy podziwiać ich kolejny projekt. Tym razem odświeżą dla nas Successors, czyli wieloosobową grę strategiczną, w której przyjdzie nam pożegnać nasze wielkiego wodza.

Aleksander Wielki odszedł. Równocześnie z jego ostatnim oddechem wśród zebranych generałów dało słyszeć się szepty. Macie racje, gra właśnie się rozpoczęła. Panowanie nad olbrzymim imperium jest na wyciągnięcie ręki.

Successors jest grą strategiczną, w której intensywna i emocjonująca rozgrywka idzie w parze z prostym rdzeniem mechanicznym. W swojej rundzie gracz zagra jedną kartę TYCHE, którą będzie mógł wykorzystać jako punkty operacyjne lub wydarzenie.

Punkty operacyjne wykorzystamy, aby przemieszczać generała, trenować nowe oddziały, czy budować polityczne poparcie w kontrolowanych regionach. W ten sposób będziemy mogli otrzymać punkty zwycięstwa na koniec gry.

Nie mniej ważne będą wydarzenia, które mogą dać nam przewagę w aktualnej sytuacji na planszy lub pozwolą pochwycić członków rodziny Aleksandra Wielkiego (siłą bądź poprzez małżeństwo), co da nam w efekcie punkty legalności, czyli drugi ze sposobów na wygraną.

Oczywiście nie tylko my mamy ambicję zostać następcami Aleksandra. Przyjdzie nam stoczyć nie jedno starcie, w którym wszystko może mieć znaczenie: siła naszej armii, poziom generała oraz obecność sojuszników. Niemniej jednak wyjątkowość gry polega na tym, że perfekcja w walce i kontrola obszarów może nie być najefektywniejszą drogą do zwycięstwa. Równie silna okazać się może sprytna intryga, właściwy ożenek czy umiejętne wykorzystywanie ciała naszego zmarłego władcy.

Nowa edycja to odświeżona grafika, piękne miniaturki oraz usprawnienia, które sprawią, że gra stanie się jeszcze bardziej przystępna. Jeżeli uda się zebrać 150 wspierających z naszego kraju będziemy mogli liczyć na rodzimą wersję językową. Dodatkową zachętą może być darmowa wysyłka na terenie naszego kraju. Sprawdźcie, czy przypadkiem nie macie w planach zawładnąć wielkim imperium Aleksandra!

Link do gry na Kickstarterze

Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *