Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #10

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: King’s Forge: Gold, The Networks: Executives, The Doomtown: Reloaded: There Comes a Reckoning, Zero Gravity, Wander: „The Cult of Barnacle Bay” i inne.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

King’s Forge: Gold

King’s Forge: Gold jest 4 dodatkiem do gry King’s Forge. Nadchodzi złota era królestwa. Jego rozwój i eksploracja nowych terenów pozwoliła odkryć złoża złota i zwiększyła dobrobyt mieszkańców. Co za tym idzie mają oni większe wymagania w stosunku do nabywanych przedmiotów. Rozszerzenie ma rozwijać elementy podstawowej wersji gry i zawierać ciekawe rozwiązania dla graczy na różnym poziomie zaawansowania. Wraz z grą otrzymamy 12 złotych kości, 49 nowych kart oraz dodatkowe zasady i scenariusze.

Link do gry na Kickstarterze


The Networks: Executives to duży dodatek do gry The Networks, w której kierujemy własną stacją telewizyjną. Rozszerzenie zawiera trzy elementy: karty zarządu, karty „sezonu 0” i karty magnatów. Najważniejszym elementem jest 12 kart zarządu, z których każda w znaczący sposób zmienia sposób w jaki będziemy grać, dając nam zestaw różnych zdolności i zobowiązań. Karty „sezonu 0” wprowadzają nowy sposób na rozpoczęcie gry. Teraz gracze będą przeprowadzali draft spośród kart „sezonu 0”, dzięki czemu zestaw początkowy może zmieniać się przed każdą grą. Karty magnatów pozwolą graczom na realizację długoterminowych planów. Wszystkie te nowości zwiększają głębie i regrywalność podstawowej wersji gry.

Link do gry na Kickstarterze


The Doomtown: Reloaded: There Comes a Reckoning

The Doomtown: Reloaded: There Comes a Reckoning zawiera 96 nowych kart do gry Doomtown: Reloaded Expandable Card Game. Nowe karty wspierają wszystkie 6 frakcji występujących w grze oraz wprowadzają nową klasę kart – legendy. Gdyby ktoś z was chciał sprawdzić o co chodzi w tej karciance, na stronie wydawcy dostępne są talie demo oraz zasady do samodzielnego wydruku – link tutaj.

Link do gry na Kickstarterze


Zero Gravity to gra figurkowa, w której będziemy toczyć bitwy na arenie w formacie capture the flag. Co bardzo ciekawe, nasza plansza będzie trójwymiarowa, a figurki, których jest ponad 80, są magnetyczne. Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób, a każdy z graczy dowodzić będzie 14 osobowym zespołem. Gra prezentuje się znakomicie, zobaczcie sami.

Link do gry na Kickstarterze


Wander: „The Cult of Barnacle Bay”

Wander: „The Cult of Barnacle Bay” to kooperacyjny dungeon crawler, w którym wcielimy się w bohaterów gildii wędrowców. Podczas swojej kampanii trafią oni do niegdyś spokojnej wioski Barnacle Bay, aby pokonać gnieżdżące się tam zło. Gra zawiera piękne figurki, których autorem jest  Patrick Keith.

Link do gry na Kickstarterze


Werebeasts

Werebeasts to ciekawie zapowiadająca się gra imprezowa. Przeznaczona dla 5-10 graczy, z czasem rozgrywki do 15 minut. Naszym zadaniem będzie zebranie jak największej ilości bestii zgodnych z naszym ukrytym celem. Każdy gracz posiadał będzie dwa cele, które współdzielić będzie ze swoim sąsiadem po lewej i po prawej stronie. Karty zdobywamy poprzez branie udziału w licytacjach.

Jednak najciekawszym elementem gry są wzajemne „oskarżenia”. Jako wolną akcję w swojej turze możemy zaryzykować i oskarżyć innego gracza o zbieranie konkretnego stwora. Jeśli mamy rację gracz ten odpada z rozgrywki, a my możemy zagarnąć zebrane przez niego karty lub majątek. Jeśli się pomyliliśmy dzieje się to samo, jednak w odwrotną stronę. Czas rozgrywki jest krótki, dlatego też wyeliminowani gracze nie powinni się długo nudzić.

Link do gry na Kickstarterze


Supervillain to gra, w której będziemy starać się objąć panowanie nad galaktyką jako najlepszy ze złoczyńców. Ta karciana gra strategiczna dla 2-4 graczy obudzi naszą ciemniejszą stronę i pozwoli na triumfalny złowieszczy śmiech, jeśli to my okażemy się najgorsi.

Link do gry na Kickstarterze


Outlaws: Last Man Standing

Outlaws: Last Man Standing jest grą dla dwóch graczy,których zadaniem będzie wygrać wybory. W tej intensywnej grze, trwającej jedynie 15 minut, gracze będą wykorzystywać każdą możliwość aby zdobyć poparcie i zasiąść w Białym Domu. Nieważne jak bardzo niehonorowy będzie to sposób. Grę możecie przetestować na portalu Board Game Arena, gdzie właśnie została zaimplementowana.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *