Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #80

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Unicorn Fever, Time of Legends: Joan of Arc, Time of Legends: Destinies, On the Rocks.


Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki:  60 minut

Mechaniki: Betting and Bluffing

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Lipiec 2020 roku

Koniec kampanii: 15 październik 2019 roku

Cena gry: od 30 euro

Koszt wysyłki: od 12 euro

Kto z nas nie słyszał o grze „Wybuchowa mieszanka”? Z racji, że bardzo ją lubię, wybrałem dla Was grę tego samego autora, utrzymującą zabawny styl poprzedniczki, jednak tym razem osadzoną w świecie jednorożców.

Wszyscy wiedzą, że w momencie pojawienia się tęczy, na jej końcu znajduje się dzbanuszek ze złotem. Wcielimy się we właścicieli jednorożców, które staną w wyścigu o jego zdobycie, po drodze mogąc zarobić niemałą fortunę…

4 wyścigi to czas, podczas którego będziemy obstawiać zakłady, aby zdobyć punkty zwycięstwa i złoto. Aby osiągnąć cel, będziemy podpisywać kontrakty z pozbawionymi skrupułów obywatelami królestwa, zagrywać karty magii, a w razie niepowodzeń prosić o pożyczki elfy. Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa wygrywa.

Po sukcesie „Wybuchowej mieszanki” życzymy tego samego „Unicorn fever”. Szczególnie że wykonanie jest bajkowe i przyciąga wzrok już od pierwszego spojrzenia.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45-90 minut

Mechaniki: Action Points, Area Movement, Dice Rolling, Modular Board, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2020 roku

Koniec kampanii: 16 października 2019 roku

Cena gry: od 129 $

Koszt wysyłki: od 35-135 $

„Time of Legends: Joan of Arc” rozgrywa się w czasie wojny 100letniej, podczas której trwa zaciekła walka o tron Francji. Z wyglądu gra przyciąga, ponieważ znajdziemy w niej bardzo szczegółowe miniatury oraz scenerię 3D, dzięki którym zatopimy się w świat wierzeń, przesądów oraz bohaterstwa rycerzy.

Gra jest połączeniem gry w karty, zarządzania zasobami oraz pozycjami na planszy, które dopiero w odpowiednim połączeniu mogą przynieść nam zwycięstwo. Wachlarz ruchów jest w tej grze nieograniczony, bo tylko od gracza zależy, kiedy wyda zarobione surowce czy zajmie się przesłuchiwaniem świadków bądź eksploracją otoczenia. W grze wcielimy się w różne frakcje, bohaterów (Czarny Książę, Joanna d’Arc i wiele innych), bądź też przybierzemy formę nadprzyrodzonych stworzeń.

Każda gra oparta jest na scenariuszu, w którym określony jest wygląd mapy oraz występujący w nim bohaterowie, a także cele, które musimy wykonać (asymetryczne), aby zdobyć zwycięstwo. Mimo rozbudowanego wyglądu gry, rozegranie większości scenariuszy powinno zająć nam godzinę.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-3

Czas rozgrywki: 90-150 minut

Mechaniki:  Dice Rolling, Role Playing, Storytelling, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2020 roku

Koniec kampanii: 16 października 2019 roku

Cena gry: 49$

Koszt wysyłki: 5-8 euro

Time of Legends: Destinies to gra przygodowa, w której razem z maksymalnie dwójką przyjaciół będziemy odkrywać mroczny świat znany z Time of Legends: Joan of Arc. Dzięki połączeniu z aplikacją, gra nie będzie wymagała uczestnictwa mistrza gry, a wiec wszyscy przy stole będą mogli uczestniczyć w tej wspaniałej historii.

Program ma też pozwolić na lepsze odczuwanie przygody przez uczestników zabawy, a dzięki wykorzystaniu skanowania kodów QR nie będzie konieczności niszczenia czegokolwiek. Jedyne na czym będziemy musieli się skupić to pokonanie innych bohaterów!

Fabuła nie będzie liniowa, przeznaczenie każdego z bohaterów może mieć kilka wersji. Co więcej, interakcja z napotkanymi stworzeniami, postaciami czy rozwiązanie konkretnych sytuacji wymiernie wpłynie na odkrywany świat, który za każdym razem może być inny. W ten sposób otrzymujemy intrygujący Sand Box, do którego będziemy chcieli wracać.

Gra oferować będzie zarówno kilku scenariuszowe kampanie, jak i pojedyncze przygody, aby gracze mogli bawić się tak jak lubią. Kampania na kickstarterze dołącza do podstawowej wersji gry pierwszy dodatek gratis, przy zakupie podstawki. Natomiast wszyscy Ci, którzy przekonają się do prezentowanego systemu, będą mogli od razu wzbogacić się o dwa kolejne rozszerzenia, zapewniając sobie jeszcze więcej zabawy.

Gra prezentuje się znakomicie, zarówno od strony graficznej, jak i wyglądu figurek. Zestawiając to z całkiem przystępną ceną i stosunkowo niedrogą wysyłką do naszego kraju, oferta wydaje się bardziej niż kusząca. Kolejny raz świetna robota Lucky Duck Games!

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45-90 minut

Mechaniki: Card Drafting, Dice Rolling, Push Your Luck, Set Collection, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2020 roku

Koniec kampanii: 26 października 2019 roku

Cena gry: 45$

Koszt wysyłki: 13 $

Gra rozgrywa się w salonie koktajlowym The Rocks, w którym najlepsi barmani szykują koktajle. Przez 3 rundy będziemy wybierać, jakie koktajle chcemy przygotować, a rzucając kością będziemy mogli dobrać tyle samo kulek z torby shakera. Kulki są następnie umieszczane w scentralizowanej powierzchni mieszania, jedna po drugiej, aby ostatecznie wybrać jedną z misek.

Wszystkie składniki zostaną umieszczone na planszy gracza na podstawie kart przepisów. Za każdy ukończony koktajl w czasie gry, gracz otrzyma kartę napiwku. Gracz, który zrealizuje jako pierwszy 3 zamówienia, rozpocznie koniec gry. Wtedy pozostali mają okazję dokończyć swoje koktajle.

Następuje podliczenie punktów za ciężką pracę, a ten który wygra zostaje ogłoszony najlepszym barmanem w mieście.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *