Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #9

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Mint Delivery, The Island of El Dorado, Horizons, Stephenson’s Rocket, Champions of Hara i inne.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Mint Delivery

Mint Delivery to kieszonkowa gra o prostych zasadach, w której będziemy musieli dostarczyć cukierki według złożonego zamówienia. To małe pudełko może nas mile zaskoczyć

Link do gry na Kickstarterze


The Island of El Dorado to strategiczna gra, w której będziemy odkrywać nowe zakątki wyspy, wykorzystywać znajdujące się na niej surowce oraz walczyć z innymi rasami, aby przejąć kontrolę nad czterema świątyniami. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, a rozgrywka potrwa 20 minut na każdego z gracza.

Link do gry na Kickstarterze


Horizons

W Horizons jesteś częścią gatunku który stawia swoje pierwsze kroki w nowej galaktyce. Odnajdź nowe gwiazdy, eksploruj światy, kolekcjonuj różnorakie zasoby i chroń sojuszników aby rozwijać najbardziej obiecujące królestwo! Horizons jest to gra dla 2-5 graczy z czasem na każdego gracza ok 15 minut. Szybki czas rozgrywki może być niewątpliwie ogromną zaletą tej gry. Czy jesteś gotowy na zostanie odkrywcą i równocześnie zarządcą?

Link do gry na Kickstarterze


Stephenson’s Rocket czyli powrót klasycznej gry planszowej. W 1999 Dr Reiner Knizia zaprojektował grę o pociągach. Teraz, z nowymi ilustracjami Ian’a O’Toole, nastąpi jej wielki powrót! W grze gracze wcielą się w jednego z angielskich lordów kolejowych w 1830 r. Rozsądne inwestycje w nowe linie kolejowe, transport pasażerów czy ulepszanie lokalnego przemysłu, pozwoli nam na zostanie najbardziej wpływowym baronem we wczesnym rozwoju kolei.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, a czas rozgrywki zajmuje 60-90 minut. Upiększona wersja dawnej gry, która w przeszłości znajdowała się w topie 950 najlepszych gier na BGG ma szansę na wznowienie – tym razem w nowej szacie graficznej!

Link do gry na Kickstarterze


Champions of Hara

Champions of Hara – pod korzeniami, drogą prowadzącą w warstwy tego co było i jeszcze głębiej w ciemność … otwiera się niebo. Pod przykrywą wszystkiego, w głębi duszy odnajdziesz Hara. Zajrzyj weń gdy będziesz zmęczony, wystraszony czy głodny. Zawołaj, a Hara cię odnajdzie…

Champions of Hara to przygodowa gra planszowa dla 1-4 graczy (wersja podstawowa), którzy biorą udział w wyścigu o uratowanie umierającego świata. Gra oferuje dwie opcje rozgrywki: jedną zajmującą około 30 minut na gracza, w której gracze walczą z potworami, zamykają rozpadliny i eksplorują 6 stref w obrębie Hara. Drugą opcją jest rywalizacja między graczami podczas pojedynków w stylu arena combat. Gra przeznaczona jest dla 2-6 osób (z dodatkiem) i zajmuje 90-180 minut.

Link do gry na Kickstarterze


Emergence Dark Ops

Emergence Dark Ops to samodzielny sequel gry Emergence. W grze będziemy stawać do walki przeciw innym graczom podczas zmagań w formacie royal battle. Będziemy pozyskiwać dane aby ulepszać swoje umiejętności lub od razu zdobywać punkty zwycięstwa. Każdy z graczy będzie miał również swój ukryty cel. Gra przeznaczona będzie dla 2-6 graczy, rozgrywka potrwa 30-90 minut.

Link do gry na Kickstarterze


Castles & Dragons Board Game to gra projektanta Marcina Malinowskiego, przeznaczona dla 2-4 graczy. Jest to gra strategiczna z silnie zaznaczonymi ekonomicznymi aspektami.

Zaczynasz jako lord jednej dziedziny i starasz się pokonywać resztę świata poprzez skorzystanie z twoich umarłych armii lub jednoczenia królestw w celu tworzenia kraju. Możesz zawierać pakty z innymi lordami by droga do korony była szybsza i łatwiejsza aby potem zrywać je i niszczyć oponentów poprzez wysyłanie szpiegów do ich krain. Instrukcja będzie napisana w 3 językach: angielskim, polskim i włoskim. Pięknie wyglądające figurki, plansza i ilustracje pudła niezmiernie zachęcają do wsparcia gry polskiego twórcy.

Link do gry na Kickstarterze


Ink Monsters

Ink Monsters to gra przeznaczona dla 2-6 graczy od lat sześciu zajmująca 20-30 minut, w której używasz kart aby wpływać na położenie pióra. Obejmij kontrolę nad magicznym piórem i rysuj najsłodsze potwory by przywołać je do życia! Kolekcjonuj stwory by w każdej rundzie używać ich specjalnych zdolności,  co nie pozostanie bez wpływu na Twój końcowy wynik.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *