Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #66

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Cultistorm, King’s Forge: Masterworks, Tainted Grail: The Fall of Avalon.

Liczba graczy: 3-5 (1-6) graczy

Czas rozgrywki:  90-120 minut

Mechaniki: Cooperative Play, Deck/Pool Building, Dice Rolling, Hand Management, Role Playing, Set Collection, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2019 roku

Koniec kampanii: 15 stycznia 2019 roku

Cena gry: 139$

Koszt wysyłki: brak informacji

Cultistorm to bez wątpienia bardzo interesujący projekt. Gra wykorzystuje dobrze znany temat powieści H.P. Lovecraft’a, jednak podejście twórców wydaje się przemyślane i bardzo kompleksowe. Tytuł ten jest kooperacją dla 3-5 graczy (dodatki pozwolą na rozgrywki od 1-6 osób), w której wcielimy się w rolę badaczy, próbujących powstrzymać powrót przedwiecznych. Aby osiągnąć swój cel, będziemy musieli pokonać przedstawicieli pięciu kultów i zamknąć przypisane do nich bramy. Partia toczyć się będzie do momentu, w którym wykonamy zadanie, lub też polegniemy na jeden z wielu możliwych sposobów (jednemu z przedwiecznych uda się wkroczyć do naszego świata, któryś z naszych badaczy popadnie w obłęd, bądź też na stole pojawi się zbyt wielu kultystów).

Rozgrywka toczyć się będzie przez szereg rund podzielonych na kilka faz. W każdej rundzie, jako pierwsi swój ruch wykonają kultyści. Dopiero później nasi badacze będą mogli przygotować się do akcji i stawić czoła wrogowi. Walka rozstrzygana będzie za pomocą kart. Każdy kultysta zawiera na swojej karcie symbole potrzebne do pokonania go. Każdy z graczy dysponować będzie na swojej ręce kartami, które mogą zapewnić mu wymagane symbole, gdyby jednak nie miał ich wystarczającej liczby, pomocną dłoń mają szansę wyciągnąć do niego inni uczestnicy zabawy. Po pokonaniu przeciwnika otrzymamy wskazaną na jego karcie nagrodę. Poczynione przez nas akcje pozwolą nam się również rozwinąć i nabyć umiejętności potrzebnych do zamknięcia bram.

Grę zaopatrzono w ponad 400 skryptów, które pozwolą na głębsze odczuwanie sytuacji zaistniałych w grze. Dla zwiększenia poziomu zaangażowania graczy, w kreowany przez twórców świat, wydawcy postanowili stworzyć również zbiór krótkich opowiadań, odnoszących się do wydarzeń, postaci i miejsc występujących w grze! Na tym jednak nie koniec, gdyż do rąk graczy trafi również muzyka skomponowana na potrzeby rozgrywki. Czy można zrobić więcej, aby przenieś umysły graczy do świata, w którym toczy się zażarta walka o przetrwanie?

Projekt zawiera również liczne rozszerzenia, które wzbogacą podstawową wersję gry. Będziemy więc mieli możliwość rozegrania kampanii, rozpoczęcia solowej przygody, czy walki jeden kontra pozostali. Miłym akcentem jest szansa na wydanie gry w języku polskim. Co prawda potrzeba do tego aż 1500 wspierających z naszego kraju, jednak może i tak liczna grupa zainteresuje się tym pomysłem. Gdyby nie udało się tego osiągnąć, twórcy przewidzieli niższe progi: 1000 wspierających dla przetłumaczenia skryptów i zbioru opowiadań oraz 500 wspierających, aby udostępnić przetłumaczone pliki gry w wersji elektronicznej. Jeśli gra i jej temat Was interesują, jest o co walczyć.

Kampania nie zawiera żadnych dodatkowych elementów dostępnych do zakupu. Twórcy chcieliby całą dodatkową zawartość gry dołączyć jako cele po osiągnięciu odpowiednich progów. Gdyby jednak do tego nie doszło, po zakończonej kampanii, wspierający otrzymają możliwość zakupu przewidzianych wcześniej dodatkowych elementów.

Link do gry na Kickstarterze


King’s Forge: Masterworks

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 60 minut

Mechaniki: Deck/Pool Building, Dice Rolling, Pattern Building

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2019 roku

Koniec kampanii: 14 grudnia 2018 roku

Cena gry: 25$

Koszt wysyłki: brak informacji

King’s Forge to gra, w której gracze wcielą się w wybitnych rzemieślników. Naszym celem będzie zyskanie uznania króla i zostanie jego ulubionym rzemieślnikiem. Aby to osiągnąć, musimy wykonać przedmioty znajdujące się na jego liście życzeń.

Gra opiera się na kościach, które symbolizować będą dostępne materiały. Każdy przedmiot wymagał będzie zużycia kości o konkretnym kolorze i wartości. Oprócz tego wykorzystując te elementy, będziemy mogli pozyskiwać kolejne kości oraz modyfikować wartości na innych.

Gra doczekała się kilku dodatków, a obecna kampania pozwala na zakup ostatniego rozszerzenia w serii. Gracze otrzymają nowe rodzaje kości. Dwie z nich są dwukolorowe i odpowiadają dwóm rodzajom materiałów. Trzecia zastępuje dowolny materiał, czwarta zaś nie do końca przewidywalny bonus. Oprócz tego w pudełku znajdziecie sporo kart wzbogacających rozgrywkę, w tym 22 nowe karty przedmiotów.

Oczywiście podczas trwania kampanii będziecie mogli zamówić również wersję podstawową gry z najnowszym bądź wszystkimi dodatkami.

Link do gry na Kickstarterze


 

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Area Movement, Cooperative Play, Deck / Pool Building, Modular Board, Press Your Luck, Role Playing, Storytelling

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 28 grudnia 2018 roku

Cena gry: od 70£

Koszt wysyłki: 7-10 £/11-14£

Na koniec nie mogło zabraknąć najnowszej kampanii wydawnictwa Awaken Realms. Ledwie się rozpoczęła, a już osiągnęła kolejny wielki sukces! Gratulujemy!

Tainted Grail: The Fall of Avalon przeniesie na mroczną wyspę Avalone, w której przyjdzie nam bronić świata przed upadkiem. Zapewniający bezpieczeństwo Menhir nieuchronnie zbliża się do swego kresu. Jedyną nadzieją pozostaje odkrycie tajemnicy posągów, a co za tym idzie zapewnienie bezpieczeństwa własnej wiosce i całej krainie. Niestety czas nas goni, a słabnące działanie naszego obrońcy utrudnia nam działanie. Oczywiście gracze wcielą się w heroiczne postaci, które wspólnie zdecydują się podjąć tego niezwykle trudnego zadania.

Gra została osadzona w świecie powstałym na podstawie legend arturiańskich oraz celtyckiej mitologii. Dzięki rozbudowanej historii i dużej ilości skryptów, w ręce graczy trafia bogaty i barwny świat, w którym każda decyzja może okazać się niezwykle ważna. Co ciekawe, nie od razu musimy przekonać się o jej pozytywnym lub negatywnym wpływie. Uruchomiony mechanizm może ujawnić się w przyszłości w najmniej oczekiwanym momencie. Wiele rozwiązań dla pojedynczych sytuacji oraz niejedna droga, jaką potoczyć się może historia sprawią, że z przyjemnością wrócimy do już rozegranych epizodów.

W trakcie rozgrywki będziemy eksplorować nowe zakątki wyspy, rozwijać naszych bohaterów, walczyć lub też osiągać obrane cele w sposób pokojowy. Nieprzerwanie jednak poznawać będziemy kolejne tajemnice i historie skrywane w każdym zakamarku tego niebezpiecznego lądu.

Gra urzeka wykonaniem, aczkolwiek nie tylko z uwagi na sporą liczbę pięknie wykonanych figurek, do czego przyzwyczaił nas już ten wydawca. Na duże słowa uznania zasługuje również oprawa graficzna pozycji, która przyciągnie wzrok każdego. Podczas kampanii twórcy dają nam możliwość zakupu pakietu podstawowego oraz zestawu z dodatkiem. Olbrzymi sukces już na starcie sprawia, że zawartość pudełka znacząco się wzbogaciła, a to zapewne tylko początek. Koniecznie przyjrzyjcie się tej grze, być może to właśnie okazja dla Was!

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *