Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #35

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Dreamscape, Unbroken, Sweet Mess, HEXplore It: The Forests of Adrimon.

Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Dreamscape

 Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Action Point Allowance System, Pattern Building, Point to Point Movement, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2019 roku

Koniec kampanii: 19 kwietnia 2018 roku

„Dreamscape” to niepowtarzalna gra o tworzeniu marzeń. W grze wcielamy się w marzyciela zbierającego odłamki snów w tajemniczych miejscach, takich jak Legowisko Mechanicznego Golema. Odnajdując owe miejsca, spacerując krętymi ścieżkami, wspinając się po górach i przechodząc pod wodospadami dążymy do spełnienia naszego marzenia.

Gra „Dreamscape” rozgrywana jest w pięciu rundach składających się z dwóch faz. W fazie podróży wędrujemy po świecie snów. Odwiedzając nowe miejsca powinniśmy próbować wykorzystać ich kluczową funkcję. W tej fazie zbieramy także punkty akcji, których używać będziemy do pozyskiwania odłamków snów. Musimy jednak uważać na Koszmar, który czai się w pobliżu aby zaatakować nasze sny!

Druga to faza tworzenia, w której budujemy swoje wyobrażenie, używając zebranych odłamków snów. Dodatkowe punkty możemy uzyskać realizując krajobrazy znajdujące się na naszych, indywidualnych celach.

Okładka „Dreamscape” intryguje, a komponenty zachwycają pastelowymi kolorami i ślicznymi grafikami. „Dreamscape” oferuje rozgrywkę, której nie można porównać z żadną inną grą. Posiada unikalną kombinację planowania trasy, zbierania zasobów i ostatecznie budowania własnego małego świata marzeń.

Koszt gry to 45 Euro. Koszty wysyłki wynoszą 17-19 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Unbroken

Liczba graczy: 1

Czas rozgrywki: 20-30 minut

Mechaniki: Dice Rolling, Press Your Luck, Role Playing

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 25 kwietnia 2018 roku

„Unbroken” to gra przeznaczona tylko dla jednego gracza. Nieczęsto spotykane rozwiązanie, jednak już teraz gra okazała się sukcesem, a to dopiero początek kampanii! Ilustracje utrzymane są w klimacie fantasy. Gra na stole jest w zasadzie zestawem kart, które prezentują się wyjątkowo przejrzyście. 

„Unbroken” to opowieść o nierozważnej wyprawie, którą jako jedyny przeżyłeś. Akcja toczy się na wrogim terytorium, a Twoja postać jest osłabiona i ranna. Musisz postarać się przetrwać – odnaleźć w sobie wewnętrzną moc by przeżyć.

Ze złomu znajdującego się dookoła Ciebie możesz tworzyć broń, a dzięki niej stawiać czoło potworom w drodze powrotnej. Do dyspozycji masz kilka opcji walki: użyć brutalnej siły, wymknąć się dzięki zastosowaniu sztuczki lub sprytnie wykorzystać nabyte umiejętności.

Dzięki możliwości wcielenia się w cztery, całkiem odmienne od siebie postaci oraz możliwość spotkania przeróżnych potworów, każda rozgrywka będzie unikatowa. Gra daje nam również możliwość rozwoju naszego bohatera, dzięki doświadczeniu jakie zebrał on w poprzednich rozgrywkach.

Dostosuj swoją postać do zmieniającego się otoczenia i mądrze wykorzystaj swoje ograniczone zasoby. Pamiętaj, że tylko najsprytniejsi i najbardziej odporni wyjdą z tego żywi!

Cena gry to 22$. Za wysyłkę przyjdzie nam dopłacić kolejne 4$.

Link do kampanii na Kickstarterze


HEXplore It: The Forests of Adrimon

Liczba graczy: 1-7

Czas rozgrywki: 60-180 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Dice Rolling, Grid Movement, Modular Board, Press Your Luck, Role Playing, Storytelling, Tile Placement, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2019 roku

Koniec kampanii: 24 kwietnia 2018 roku

Lasy były niegdyś zamieszkiwane przez elfy – dawnych gospodarzy przyrody i obrońców sfery fey. Prawie sto lat temu odeszli oni jednak, porzucając swoje dziewicze miasta. Powoli osiedla zostały ponownie zaludnione przez inne rasy, a kultura ostatecznie powróciła do swoich korzeni.

Teraz jednak ludzie z lasu klękają przed jedną enigmatyczną czarownicą o imieniu Adrimon. Wszyscy, którzy wchodzą, powoli ulegają jej potędze, ostatecznie stając się bezmyślnymi niewolnikami związanymi z jej wolą. Pracują niestrudzenie nad automatami Magi, ogromnymi konstrukcjami podsycanymi przez dusze, które utworzyła.

W przeszłości pojawiali się bohaterowie, którzy próbowali stawić jej czoła, jednak ich misja nie powiodła się, zawiedli. Pozostały po nich jednak potężne relikty, które mogą pomóc pokonać wiedźmę. Niestety zostały one rozerwane na kawałki i rozproszone po całym kraju. Szeptano, że jedynym sposobem pokonania Adrimony jest odnalezienie tych fragmentów relikwii i połączenie ich w całość.

Każdy gracz tworzy własnego bohatera, łącząc dwie opcje postaci: rolę i rasę. Rolę określa zawód, a rasą jest twój gatunek. Ta kombinacja napędza mocne i słabe strony bohatera oraz określa jego specjalne zdolności. W „HEXplore It: The Forests of Adrimon” gracze współpracują, aby zebrać Fragmenty Relikwii i Karty Przyspieszenia, przy okazji udoskonalając siłę swojego bohatera. Jednocześnie unikając rosnącej mocy Adrimony.

Wybierz własną ścieżkę i odkrywaj modułową mapę, która zmienia się przy każdym partii. Kolejne rozgrywki dają nam nowe możliwości, przedstawiają inne okoliczności i zdarzenia, niektóre kontrolowane przez graczy, a inne występujące zupełnie przypadkowo.

Ceny podstawowej wersji gry to 59$. Wysyłka wyniesie 20$.

Link do gry na Kickstarterze


Sweet Mess

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45-90 minut

Mechaniki: Deck / Pool Building, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 20 kwietnia 2018 roku

Czekałeś na ten moment, a on właśnie nadchodzi! Masz szansę zabłysnąć w konkursie wypieków i zachwycić swojego mistrza! W „Sweet Mess” twoją rolą jest dokładne dobranie składników, użycie ich we właściwy sposób aby swoim deserem pokonać przeciwników. To będzie słodki bałagan!sweet mess 1

„Sweet Mess” to gra przeznaczona dla 2-4 graczy, która wykorzystuje unikatowy mechanizm wydatkowania zasobów oraz innowacyjny mechanizm ich rozmieszczania, w którym zasoby działają jak pracownicy. Zabawna i szybka rozgrywka zachęci nowych graczy do wypróbowania gry, dając jednocześnie doświadczonym graczom satysfakcjonujące opcje. Gra utrzymana jest w słodkim, landrynkowym klimacie, z dużą liczbą ilustracji wprowadzających odpowiedni klimat. Gra zawiera mini-dodatek „Recipe Race”. Jest to szybka gra zręcznościowa, w której zdobywanie składników zależne jest od szybkości Twoich dłoni. Bądź pierwszy, który zbierze odpowiednie składniki i ułoży je zgodnie z recepturą.Sweet mess 2

Ceny gry to 49$. Wysyłka wyniesie od 4-12 $.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *