Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #67

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Forage, Chai, Valda.


Liczba graczy: 2-4 graczy

Czas rozgrywki:  15-120 minut

Mechaniki: Roll / Spin and Move, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2019 roku

Koniec kampanii: 6 stycznia 2019 roku

Cena gry: 70-92$

Koszt wysyłki: 30 Euro

Forage jest grą dla 2 do 4 graczy, której temat osadzony jest w świecie pszczół. Rozwijaj swoje ule przez zbieranie nektaru, pyłków oraz dbanie o zwiększanie populacji ula. Czyhać na Ciebie będą szkodniki, niedźwiedzie i sąsiadujące ule.

Odkryj tajemniczy świat pszczół w grze, która dokładnie naśladuje sposób działania pszczelich kolonii. Naucz się jak wygląda pracowity dzień tych owadów. Gra oferuje trzy możliwości rozgrywek: dla dzieci, standardową i rozszerzoną. W Forage możemy zagrać w wariant kooperacyjny, jak i konkurencyjny – wybór należy wyłącznie do Ciebie!

W grze do rozegrania będziemy mieć trzy fazy. Pierwsza to Fill Your Brood Box, która polega na zdobyciu wystarczającej ilości pszczół, nektaru i pyłku, by w ulu zaczęło być gwarno od nowego pokolenia pszczółek! Druga faza, czyli Store Nectar in the Super, pozwala graczom skakać po planszetkach wypełniając cele. Trzecia, Rob Other Hives, jest dostępna w rozgrywce zaawansowanej. W niej będziemy kraść nektar od przeciwników, do momentu aż któryś z graczy zakończy grę.

Gra zdecydowanie przykuwa wzrok. Figurki pszczółek, drewniane hexy… Podsumowując, całość prezentuje się naprawdę dobrze!

Link do gry na Kickstarterze


Chai

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 20-60 minut

Mechaniki: Card Drafting, Set Collection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2019 roku

Koniec kampanii: 7 stycznia 2019 roku

Cena gry: 50-59$

Koszt wysyłki: 18$

W grze Chai wcielisz się w handlowca herbatą, który będzie szukał idealnego połączenia składników do stworzenia perfekcyjnego naparu. Wyspecjalizuj się w herbacie rooibos, zielonej, czarnej, oolong lub białej.

Kupuj składniki, które zadowolą najbardziej wybrednych smakoszy! Na początku będziesz musiał odwiedzić market, aby zaopatrzyć się w takie składniki jak jaśmin, cytryna, imbir czy lawenda. Wizyta w spiżarni pozwoli Ci zgromadzić takie składniki jak miód, mleko czy cukier.

W dalszej części gry będziemy mieć możliwość zarezerwowania naszego klienta i użycia dostępnych zdolności. Po zrealizowaniu zamówienia nie zapomnij o swojej nagrodzie!

Ta niewielka planszówka oferuje nam także wersję kooperacyjną oraz tryb solo. Instrukcja dostępna będzie w 7 językach, w tym również w naszym rodzimym.

Link do gry na Kickstarterze


Valda

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 60-150 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Area Control / Area Influence, Card Drafting, Dice Rolling, Hex-and-Counter, Partnerships, Stock Holding, Take That, Variable Player Powers, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: kwiecień 2019 roku

Koniec kampanii: 6 stycznia 2019 roku

Cena gry: 49-79 Euro

Koszt wysyłki: 15 Euro

Valda to gra strategiczna, w której wcielimy się w wodza wikingów. Do naszych zadań będzie pozyskiwanie zasobów dla naszych ludzi, rzucanie potężnych zaklęć oraz budowa monumentalnych świątyń.

Historia, wokół której obraca się tematyka gry, raczej nie zaskakuje. Otóż działania Lokiego sprawiły, że młot Thora ogłuszył Tyra, boga strzegącego świętego drzewa Yggdrasil, łączącego świat ludzi i bogów. To wymarzona okazja dla najśmielszych wikingów, aby osiągnąć nieosiągalne. Konkurencja będzie zażarta, a i bogowie odegrają swoją rolę.

W grze Valda każdy z graczy będzie przechodził pięć faz w swojej turze. Jako wódz wikingów rzucasz kostką, by zbierać rzadkie zasoby dla swojego plemienia. Następnie eksplorujesz świat, draftując i zagrywając karty oraz wykonując akcje. Bardzo ważne jest także wznoszenie świątyń na terenie działania różnych bogów, aby uzyskać boską moc i rzucać coraz potężniejsze zaklęcia.

Ale uwaga, wrogowie mogą zaatakować cię bronią bogów. Chroń się i mądrze korzystaj z zasobów i tarcz. Walcz i buduj z honorem, aby otrzymać łaskę bogów. Którego z nich? To zależy od Twojego stylu gry. Lubisz ofensywne wypady, więc Surtur to Twój gość! Lubisz mieć wiele opcji, by finalnie skorzystać z ostatecznego combo, pomoże Ci w tym Freya. Miejsce przy stole w pałacu Asgardu to Twój jedyny cel. Wszystkie nasze posunięcia mogą przysporzyć nam zwolenników. Osoba, która na koniec gry będzie mieć ich najwięcej, okaże się godna zasiadania między bogami.

Gra prezentuje się bardzo dobrze pod względem graficznym, a to już część sukcesu. Mechanika wydaje się łączyć bardzo wiele rozwiązań, które raczej nas nie zaskoczą, jednak udane zazębienie ich ze sobą może stworzyć ciekawy efekt końcowy. Tego właśnie jesteśmy ciekawi, wiec z niecierpliwością oczekiwać będziemy pierwszych wrażeń graczy. Premiera już w kwietniu.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *