Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #33

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Dinosaur Island, Architects of the West Kingdom, Shogun Big Box and Fresco Big Box, Daring Contest.

Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Dinosaur Island

 Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 90-120 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Dice Rolling, Set Collection, Tile Placement, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 21 kwietnia 2018 roku

W grze „Dinosaur Island” gracze będą gromadzić DNA, badać sekwencje wymarłych gatunków dinozaurów a następnie starać się ułożyć fragmenty we właściwej kolejności, aby przywrócić do życia te prehistoryczne stworzenia. Wszyscy gracze będą rywalizować o to, aby wybudować najbardziej ekscytujący dino-park, a następnie solidnie wykonywać swoją pracę, żeby przyciągnąć (i utrzymać przy życiu!) jak największą liczbę odwiedzających w każdym sezonie.

Wolisz stworzyć grupę Velociraptorów? Na pewno spodobają się potencjalnym użytkownikom, ale lepiej dla ich bezpieczeństwa zrobić wystarczająco dużą zagrodę. Możesz także wynająć doświadczoną załogę ochroniarską, ale czy wystarczy ona do ochrony gości? Jeżeli Velociraptory uciekną z zagrody, zaczną jeść gości, a wszyscy wiemy, jak to się skończy. Możesz grać bezpiecznie i wyhodować kilka roślinożerców, ale wtedy nie będziesz miał najbardziej ekscytującego parku na świecie. Więc może kupisz kolejkę górską lub dwie, aby przyciągnąć gości do swojego parku w staroświecki sposób?

„Dinosaur Island” jest grą, która osiągnęła duży sukces zeszłej wiosny na platformie kickstarter. Gra bardzo szybko wyprzedała się ze sklepów, a na rynku wtórnym osiągała niespodziewane ceny. Po namowach fanów wydawnictwo zdecydowało się wydać ponownie „Dinosaur Island” w wersji kolekcjonerskiej na platformie Kickstarter. Gra zdobyła wiele wyróżnień i nagród docenianych w świecie gier planszowych.

Jednak ta kampania to coś więcej niż powrót podstawowej wersji gry. Przez cały rok z uwagą wysłuchiwano wszelkich pomysłów na ulepszenie gry, czego efektem będzie wydanie dodatku „Dinosaur Island: Totally Liquid”. Będzie on rozwijał mechanikę i dawał graczom dodatkowe możliwości. Dodano również możliwość gry dla piątego gracza.

To jeszcze nie koniec, gdyż wydawnictwo postanowiło także stworzyć dwuosobowy sequel macierzystej produkcji pt. „Duelosaur Island”. Gra nie będzie przekopiowanym systemem dostosowany do dwuosobowej rozgrywki, ale wykorzysta nieco odmiennych mechanik. Najciekawszy wydaje się być draft kości. Pierwszy gracz rzuci wszystkimi kostkami, a następnie przydzieli każdej z nich inne bonusy. Jednak to przeciwnik jako pierwszy dokona wyboru. Czy przydzielimy lepsze bonusy tym kostkom, które nas nie interesują? Czy jednak zaryzykujemy i postaramy się ulepszyć jak najbardziej pożądane przez nas kości?

Jedna kampania, a tyle możliwości. Każda z propozycji wydaje się być niezmiernie ciekawa i ciężko będzie się powstrzymać przed zakupem pełnego zestawu.

Koszt gry podstawowej to 85$. Dodatek do niej to wydatek 45$. Za grę dwuosobową zapłacimy zaś 35$. Kompletny zestaw będzie nas natomiast kosztował 150$. Koszty wysyłki nie jest jeszcze znany.

Link do gry na Kickstarterze


Architects of the West Kingdom

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 60-80 minut

Mechaniki: Card Drafting, Set Collection, Variable Player Powers, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 5 kwietnia 2018 roku

W grze „Architects of the West Kingdom” wcielimy się w rolę królewskich architektów z okresu karolińskiego. Będziemy z sobą rywalizować, aby zaimponować królowi i utrzymać swój szlachetny status. Naszą rolą będzie zabudowa nowo zdobytych terenów.

Zbieranie surowców, zatrudnianie praktykantów i nadzorowanie pracy siły roboczej to tylko niektóre z naszych zadań. Pamiętaj jednak, że konkurujesz z najlepszymi, którzy nie cofną się przed nieczystymi zagraniami. Zostaniesz uczciwy, czy jednak przejdziesz na złą stronę mocy, wykorzystując znajomości ze złodziejami i sprzedawcami spod ciemnej gwiazdy?

Gra kończy się po postawieniu określonej liczby konstrukcji, a ocena naszej uczciwości następuje dopiero na koniec. Kilka podstępnych transakcji może ułatwić nam życie, ale czy nie przesadzisz na tyle, że nie będziesz w stanie wyjść z kłopotów?

„Architects of the West Kingdom” jest pierwszą częścią trylogii, która ma zostać wydana przez wydawnictwo Garphill Games. Gra zostanie wydana w języku angielskim, opcją jest także wybranie języka hiszpańskiego lub włoskiego. Mimo, wydawać by się mogło, poważnej tematyki ilustracje w grze utrzymane są w luźnym klimacie.

Zamawiając wersję na Kickstarterze, otrzymamy pudło wypchane po brzegi. Co ciekawe – w kampanii nie ma dostępnych stretch goals – wszystko co ma znaleźć się w pudle jest dostępne od pierwszego dnia. Zamiast tego twórcy za darmo dodają wszystkie promki, które miały być dodatkowo płatne.

Cena gry to 46 Euro.

Link do kampanii na Kickstarterze


Shogun Big Box and Fresco Big Box

Liczba graczy: 3-5/2-4

Czas rozgrywki: 120-150/60 minut

Mechaniki w „Shogun”: Action / Movement Programming, Area Control / Area Influence, Area Movement, Auction/Bidding, Simultaneous Action Selection, Variable Phase Order

Mechaniki w „Fresco”: Action / Movement Programming, Set Collection, Simultaneous Action Selection, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 27 marca 2018 roku

Kto z nas nie zna gry Shogun lub Fresco? Obecnie na rynku polskim niedostępne, a chcąc nabyć je z rynku wtórnego musimy słono zapłacić. Wersje kickstarterowe będą limitowane, więc może czas zastanowić się nad zamówieniem własnej kopii?

Każda z gier wydana zostanie w wersji big box, co oznacza że zawierać będą grę podstawową, wszystkie wydane dotychczas dodatki, zarówno te pełnowartościowe jak i mini-wersje.

Wersja „Shogun big box” zawiera Grę podstawową wraz z dodatkiem „Dwór Tenno” oraz kilkoma mniejszymi rozszerzeniami. Dodatkowo większość komponentów, do tej pory wykonanych z tektury zastąpią drewniane znaczniki.

Przypomnijmy, że w grze wcielamy się w dowódców wojsk XVI wiecznej Japonii, a naszym celem jest zapewnienie dominacji własnym rodom. Możemy tego dokonać zajmując jak najwięcej ziem i dbając o rozwój naszej cywilizacji. Tym, co wyróżnia grę Shogun, jest oryginalny mechanizm rozstrzygania bitew. Wykorzystujemy do tego celu wieżę bitewną, do której wrzucamy drewniane kostki walczących armii.

Wersja „Fresco big box” zachęca nas do kupna dodatkową planszą z nowymi freskami. Gracze mogą zdecydować, który fresk chcą malować podczas rozgrywki. „Fresco” jest grą familijną, w której wcielimy się w mistrza malarstwa, któremu zlecono odnowić freski na suficie katedry. Jak zapewne się domyślasz nie jesteś jedynym, który dostał to zlecenie.

W tej kampanii możemy także zamówić grę „Kingdom builder: big box”, która na naszym rynku jest cały czas dostępna i to w bardzo przystępnych cenach. Jest to odświeżona wersja tej dostępnej nadal w sklepach. Celem krótkiego przypomnienia: w rozgrywce tworzymy własne królestwa, w których musimy zadbać o ich rozwój aby na koniec zebrać żniwa w postaci złota. Rozgrywka toczy się na modularnej planszy, która pokryta jest siatką sześciokątnych pól.

Ceny gier to odpowiednio 65/50/65 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Daring Contest

Liczba graczy: 4-8

Czas rozgrywki: 30 minut

Mechaniki: Acting, Hand Management, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 12 kwietnia 2018 roku

Wprowadzenie do kampanii na platformie Kickstarter zaczyna się od intrygującego stwierdzenia: „ Niektórzy mówią, że najlepsi przyjaciele to ludzie którym zawsze możemy ufać… my nie ufamy.Daring Contest (3)

Gra została stworzona aby przetestować nasze ograniczenia i… nasze przyjaźnie! Gra nie wymaga od uczestników wychodzenia na dwór, krzywdzenia siebie i bycia zabawnym (to mamy zapewnione przez karty). Jednak możemy spodziewać się interakcji między uczestnikami, wydawania przerażających odgłosów, jakich jeszcze nie słyszeliśmy a także… zmywania naczyń!Daring Contest (2)

Każdy z graczy otrzyma 5 kart z różnymi zadaniami. W każdej rundzie inny uczestnik zostaje sędzią i … gra się zaczyna! Jest to pozycja imprezowa, więc śmiechu będzie zapewne co niemiara. Grafiki na kartach utrzymane są w bajkowym, zwierzęcym klimacie, który zapewne nie wszystkim się spodoba. Jest to całkiem intrygująca propozycja.Daring Contest (1)

Cen gry to 25$.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *