Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #34

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Heroes of Stalingrad, Fire in the Library, Songbirds, Railroad Rivals.

Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Heroes of Stalingrad

 Liczba graczy: 2

Czas rozgrywki: 30-120 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Dice Rolling, Grid Movement, Hand Management, Modular Board, Simulation, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 5 kwietnia 2018 roku

Heroes of Stalingrad to nowa, samodzielna gra wojenna stworzona przez Devil Pig Games. Podobnie jak Heroes of Normandie, wykorzystuje ona system Hero: Tactical Scale i daje nam możliwość wzięcia udziału w jednej z najważniejszych bitew drugiej wojny światowej.

Wybierzmy swojego bohatera oraz wspomagające go jednostki i stańmy do krwawej walki. Areną zmagań będzie tytułowe miasto, które po nalotach Luftwaffe przypomina gruzowisko. Jednak Rosjanie nie zamierzają oddać go bez walki. Ta toczyć się będzie o każde pomieszczenie w zniszczonych budynkach, przechodzące niejednokrotnie z rąk do rąk. Niemcy nazwali tę walkę Rattenkrieg – wojną szczurów.

Jeśli nie graliście w poprzednie gry wykorzystujące ten system, Heroes od Stalingrad pozwoli wam wdrożyć się do niego krok po kroku. Dzięki temu z łatwością zrozumiecie na czym on polega. Osoby znające poprzednie tytuły tego wydawnictwa, będą miały okazję poznać nową armię i jednostki. Wojska radzieckie mają zdecydowanie większe możliwości rekrutacyjne!

Wiele różnych scenariuszy można rozegrać z szerokim wachlarzem terenu, piechoty, jednostek wsparcia i lekkich, a także ciężkich pojazdów do dyspozycji. Większość informacji potrzebnych do gry jest drukowana na kostkach i kafelkach terenu. Nie musisz marnować czasu na przeglądanie podręczników lub arkuszy referencyjnych.

Skomponuj swoją armię za pomocą płytek rekrutacyjnych, które zapewnią ci żołnierzy. Rozmieść ich ze wszystkim, co uznają za potrzebne do wykonania nadchodzącej misji. Posiłki, granaty, ciężka broń, pojazdy… Możesz rzucić do walki kilku bohaterów z unikalnymi cechami oraz dać im dodatkowe bonusy.

Modułowe kafelki i elementy terenu można umieścić w niezliczonej ilości kombinacji odpowiednich do różnych sytuacji. Zniszczone budynki i kratery będą służyć jako osłona lub stanowić idealne miejsce do zasadzki na wroga!

Koszt gry to 65 Euro. Koszty wysyłki wynoszą 24 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Fire in the Library

Liczba graczy: 1-6

Czas rozgrywki: 15-30 minut

Mechaniki: Press Your Luck

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2019 roku

Koniec kampanii: 13 kwietnia 2018 roku

W grze Fire in the Library wcielimy się w rolę bohaterskich bibliotekarzy, którzy ratują książki, unikając ognia, zanim biblioteka się zawali!

Gra ma kompaktowe rozmiary i bardzo proste zasady, które nie powinny sprawić problemu nawet młodszym graczom. Po ustaleniu kolejności, gracze będą po kolei starali się uratować jak najwięcej książek. W tym celu wyciągną z worka po jednej kosteczce. Cztery kolory symbolizują księgi z różnych sekcji naszej biblioteki. Wraz z postępem gry i rozszerzającym się pożarem ich wartość wzrośnie. Jednak jeśli dobierając kostki wyciągniemy ogień, może się to dla nas źle skończyć. Jeśli podczas dobierania taka sytuacja wydarzy się dwukrotnie, to ogień strawi wiedzę, którą chcieliśmy uratować oraz obejmie jeszcze większy obszar biblioteki.

Wraz z postępem rozgrywki jej trudność będzie rosła, podobnie jak wartość ocalonego zbioru. Emocje będą więc narastać z każdą rundą. Wygra oczywiście osoba, której odwaga pozwoliła ocalić najcenniejsze tomy, zanim biblioteka doszczętnie spłonęła. Na szczęście nie jesteśmy całkowicie zależni od losu, gdyż podczas rozgrywki możemy pozyskiwać przedmioty ułatwiające nam wykonanie zadania.

Pomimo prostoty zasad, gra ma szansę wzbudzić spore emocje przy stole. Zdecydujemy się ryzykować, czy jednak zadowolimy się mniejszym acz pewniejszym zyskiem? Zaletą gry zdecydowanie są jej niewielkie rozmiary oraz krótki czas rozgrywki. Dodatkowym bonusem może okazać się możliwość rozgrywania partii solo.

Cena gry to 19$. Za wysyłkę przyjdzie nam dopłacić kolejne 10$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Songbirds

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 20 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: wrzesień 2018 roku

Koniec kampanii: 4 kwietnia 2018 roku

Wraz ze wschodzącym słońcem rozpoczyna się ptasi koncert. W tym magicznym lesie najgłośniejsze ptaki zdobywają najlepsze jagody i miejsca do gniazdowania. Jako duchy lasu wybierzemy swoich faworytów, którym potajemnie będziemy starali się pomagać.

To kolejna prosta, szybka i interesująca gra w dzisiejszym zestawieniu. Będziemy w niej zagrywać karty śpiewających ptaków, aż do wypełnienia całego lasu. Na końcu każdego rzędu i kolumny będzie znajdować się jagoda. Zdobędzie ją ta ptasia rodzina, która w danym rzędzie/kolumnie wykaże się największą siłą głosu. Jeśli doszłoby do remisu wygrywa kolejny w kolei ptak. Ostatnia karta pozostająca nam na ręce określi, któremu z ptaków sprzyjaliśmy. Zebrane przez niego jagody reprezentować będą nasze punkty zwycięstwa.songbird

Gra prezentuje się bardzo ładnie od strony graficznej. Sama rozgrywka, także daje nadzieję na ciekawą i szybką grę. Być może właśnie tego brakuje w Waszej kolekcji!

Ceny gry to 16$.

Link do gry na Kickstarterze


Railroad Rivals

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 30-60 minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Card Drafting, Pick-up and Deliver, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 11 kwietnia 2018 roku

Nie do końca wiem skąd się to wzięło, jednak każda gra wykorzystująca tematykę kolei od razu wzbudza moje zainteresowanie. Muszę przynajmniej ciut bliżej się jej przyjrzeć. Nie inaczej jest w tym przypadku. 

Railroad Rivals to tytuł, w którym rozwijać będziemy własne kolejowe imperium, przemierzając przy tym Stany Zjednoczone. Runda rozpocznie się od licytacji, dzięki której wyznaczony zostanie pierwszy gracz. Będzie on mógł wybrać jeden z dostępnych kafelków miast oraz udziałów. Następnie dołoży kafelek miasta zgodnie z jedną z historycznych linii kolejowych, która do niego dojeżdżała. Możemy również zdecydować się przewieźć towary do sąsiednich miast. Robiąc to zwiększymy wartość akcji firmy użytej do transportu. Zwycięzcą zostanie gracz, który zbierze akcje o największej wartości.

Graficznie gra prezentuje się bardzo ciekawie. Na szczególna uwagę zasługuje nieco droższa wersja gry, w której nasze płytki wykonane zostaną z drewna. Może to stworzyć ciekawy klimat na stole. Kampania jeszcze nie osiągnęła sukcesu. Być może to właśnie Wasze wsparcie okaże się decydujące!

Cena gry to 39$. Wersja z drewnianymi płytkami kosztuje 59$. Na przesyłkę musimy przeznaczyć dodatkowe 14-16$.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *