Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #38

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

The City of Kings, Vadoran Gardens, Miskatonic University: The Restricted Collection, Kitchen Rush, GROWL.

Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

The City of Kings

 Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 45-180 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Co-operative Play, Modular Board, Role Playing, Storytelling, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2019 roku

Koniec kampanii: 17 maja 2018 roku

Świat tętnił życiem – żyli tutaj nie tylko umiejący latać Vadora, ale także żyjące w głębinach Krasnoludy. Było to jednak przed przybyciem Vesh. Przetrwało tylko jedno miasto – najstarsze na świecie i jedyne, które daje nam szansę przetrwania…

„The City of Kings” to gra kooperacyjna przeznaczona dla 1-4 graczy, w której wcielamy się w jednego z sześciu ocalałych liderów. Ich zadaniem jest eksplorowanie niebezpiecznego świata, handel zdobytymi zasobami i walka z wrogami. Możemy specjalizować się w leczeniu, kierowaniu robotnikami, atakowaniu czy obronie. Każdy z bohaterów zarządza przypisanymi do niego pracownikami.

Do wyboru mamy jedną z siedmiu opowieści, którą chcemy rozegrać. Podstawą „The City of Kings” jest skomplikowana łamigłówka z niekończącymi się bitwami. Musimy wspólnie obmyślić jak najlepszy plan, aby pokonać każdego, kto stanie nam na drodze.

Podczas kampanii będziemy mogli także rozszerzyć swoją kolekcję o inną pozycję osadzoną w tym samym uniwersum. Jest to jednak zupełnie inna gra. „Vadoran Gardens” stawi przed nami wyzwanie utworzenia ogrodu, który przyniesie nam jak najwięcej korzyści. Cel osiągniemy dzięki zagrywaniu kart z ręki. Każda runda wprowadzi pewne ograniczenia co do rodzaju kart, które możemy zagrać, lub sposobu ich dokładania. W grze otrzymamy punkty za długość ścieżek danego koloru, jakie uda nam się utworzyć oraz zadania, które przy tej okazji uda nam się wykonać.

Te ostatnie będą różne dla każdego rodzaju ścieżki i w każdej partii mogą być inne. Bardzo ciekawie wygląda system dobierania nowych kart. Otóż na stole zawsze przedstawione mamy wybory dostępne w obecnej rundzie oraz pulę wchodzącą do gry w następnym zagraniu. Możemy więc starać się planować z lekkim wyprzedzeniem. Szczególnie że to, z którego pola dobierzemy kartę, zadecyduje również o naszej kolejności w przyszłości. Mechanizm wydaje się prosty i intuicyjny, ale dodaje grze odrobinę złożoności. Niemniej tytuł ten zaliczać się będzie raczej do przyjemnych pozycji rodzinnych.

Obie propozycje mogą urzec wyglądem. Co prawda obie prezentują odmienny styl, jednak gustów jest wiele. Jeśli mechanika dorówna do tego poziomu, gracze otrzymają naprawdę solidny produkt.

Koszt „The City of Kings” to 59 funtów. Za „Vadoran Gardens” zapłacimy zaś 17 funtów. Koszty wysyłki mieszczą się w granicach 5-13 funtów.

Link do gry na Kickstarterze


Miskatonic University: The Restricted Collection

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 30-45 minut

Mechaniki: Hand Management, Press Your Luck, Set Collection, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 8 maja 2018 roku

Ta gra to misja. Niezwykle niebezpieczna misja. Dr Henry Armitage, główny bibliotekarz, potrzebuje Twojej pomocy w przeszukiwaniu Zastrzeżonej Kolekcji w poszukiwaniu wiedzy wśród ksiąg czarów i odzyskaniu fragmentów specjalnej pieczęci.

Gra składać się będzie z pięciu rund. Każda z nich trwać będzie aż do momentu, gdy wszyscy opuszczą bibliotekę. Zrobią to dobrowolnie lub zostaną wydaleni. Każda runda dzielić się będzie na tury graczy, w których będą oni dobierać karty biblioteki, układając je na swojej macie awersem do góry. Dostępne w grze są 3 rodzaje kart: części pieczęci, fragmenty księgi zaklęć i karty absolwentów.

Zebranie trzech fragmentów z dwóch pierwszych rodzajów kart pozwoli nam na zdobycie wiedzy. Jeśli uda nam się niestety dobrać duplikat którejś z posiadanych już kart, zostaniemy wyrzuceni z biblioteki. Możemy temu zapobiec, wykorzystując karty obrony, które po użyciu przestają być aktywne. Do ich ponownego działania konieczne będzie zebranie czterech absolwentów.

Pozycja ta wydaje się łatwą i przyjemną „karcianką”, w której musimy mieć sporo szczęścia i umiejętnie zarządzać ryzykiem. Elegancka oprawa graficzna dodatkowo umili nasz czas podczas partii. Być może Reiner Knizia przygotował coś więcej i gra miło nas zaskoczy. O tym przekonamy się niebawem.

Cena gry to 25$ Euro. Koszt wysyłki nie jest znany.

Link do kampanii na Kickstarterze


Kitchen Rush

 Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30-45 minut

Mechaniki: Co-operative Play, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 7 maja 2018 roku

Właśnie odziedziczyłeś starą restaurację i musisz przekształcić ją w dobrze prosperujący biznes! Zatrudniaj pracowników, zamawiaj odpowiednie składniki i przygotuj się do obsługi klientów wchodzących do Twojej restauracji. Sukces zależy wyłącznie od jakości posiłków i wydajności, z jaką będą pracować pracownicy kuchni.

Gra przeznaczona jest dla 1 do 4 graczy, którzy rozgrywają cztery rundy, a na każdą z nich mają 4 minuty. Zabawa, śmiech i pośpiech, który towarzyszyć nam będzie przy stole, przyniesie wiele godzin szalonej rozgrywki!

„Kitchen Rush” to innowacyjna gra kooperacyjna w czasie rzeczywistym, która symuluje ekscytujące środowisko kuchenne, pracujące, zazwyczaj na wysokich obrotach. Czyni to dzięki wykorzystaniu klepsydr, jako naszych pracowników. Każda czynność będzie zatem wymagać poświęcenia odpowiednio dużej ilości czasu. Klepsydr używamy do przyjmowania zamówień od klientów, przygotowywania potraw, serwowania ich na czas, kupowania potrzebnych artykułów spożywczych, czyszczenia talerzy itp.

W każdej rundzie musimy zarobić wystarczającą ilość pieniędzy, aby opłacić pensje, wydatki i ulepszenia. Nie zapominajmy o zysku, który powinniśmy czerpać z obsługi klientów. Pamiętajmy też, że wysyłając pracowników do danego miejsca, musimy liczyć się z tym, że zostanie tam do czasu przesypania się piasku w klepsydrze. Rozważne zarządzanie zasobami ludzkimi jest więc kluczem do sukcesu!

Opisana gra nie jest świeżynką i doczekała się już wielu pochlebnych opinii. W związku z tym autorzy zdecydowali się na wydanie dodatku „Piece of Cake”, który do naszej restauracji wprowadza to, co łasuchy lubią najbardziej, czyli desery. Otrzymamy nowe zamówienia, składniki, planszę i wiele więcej. Rozszerzenie wzbogaci podstawową wersję gry i zapewni nowe wyzwania tym, którzy po mistrzowsku zarządzają już własną restauracją.

Cena dodatku 29$. Za komplet zapłacimy 78$. Wysyłka wyniesie 5-18$.

Link do gry na Kickstarterze


GROWL

Liczba graczy: 4-10

Czas rozgrywki: 10-15 minut

Mechaniki: Hand Management, Player Elimination, Role Playing, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 11 maja 2018 roku

Wilkołaki gryzą wieśniaków, ci szturchają się widłami, wszyscy zdradzają wszystkich w tej niesamowitej grze karcianej.

W rozgrywce może wziąć udział od 4 do 10 osób (przy zakupie powiększonej wersji), które zapewniają, że są zwykłymi wieśniakami. Jednak jeden z nich to Wilk Zero, czyli pierwotny wilkołak. Jego jedyną misją jest przemienić wszystkich w podobne mu istoty.

Każdy z graczy otrzyma startowy zestaw kart. Następnie otworzony zostanie stos, do którego włożone zostaną 3 karty nocy. W swojej turze gracz decydował będzie, do kogo powędruje pierwsza karta z talii. Jest ona widoczna dla wszystkich uczestników, a więc wybór może zasugerować nam, kim jest dana postać. Gdy nastanie zmierzch, gracze przekażą jedną kartę swoim sąsiadom. Otrzymane karty zostaną potasowane, tak aby nikt nie miał pewności, od kogo otrzymał niemiły podarunek.

Jeżeli osoba, będąca człowiekiem, zbierze trzy karty ugryzień, bezpowrotnie przemieni się w potwora. W przypadku, gdy nasi współgracze tyle samo razy dźgną nas widłami, niestety pożegnamy się z życiem. Możemy otrzymać również karty, chroniące nas przed jednym i drugim losem. Jeśli po trzeciej nocy wszyscy uczestnicy okażą się wilkołakami osiągną zwycięstwo. W przeciwnym razie sukces ogłoszą pozostali przy życiu mieszkańcy wioski.

Gra wydaje się banalna, jednak może dostarczyć sporo śmiechu. Być może jest to tytuł, który przyjmie się na niejednym spotkaniu ze znajomymi.

Cena wersji dla 4-7 graczy to koszt 16$, za pakiet rozszerzający rozgrywkę do 10 osób zapłacimy 24$. Wysyłka wyniesie około 11$.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

One thought on “Diceland obserwuje Kickstarter #38

  • @GROWL
    $24.00 pledge
    $0.00 shipping (Poland)
    przy wersji 24$ wysyłka jest darmowa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *