Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #71

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Frontier Wars, Vindication, Gardens of Babylon, Valor & Villainy: Minions of Mordak.


Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki:  30-120 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Campaign / Battle Card Driven, Modular Board, Simulation, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 14 lutego 2019 roku

Cena gry: od 56$

Koszt wysyłki: 15$

Kiedy silniki ryczą, piloci przygotowują się do wejścia na pokład samolotów. Rzędy uzbrojonych maszyn ogłuszają hukiem. Czy jesteś gotowy poprowadzić Frontier War?

W grze możemy obrać dowództwo nad Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Niemcami lub ZSSR, reprezentowanych przez 100 miniaturek, które odnajdziemy w pudle.

Gra oferuje wrażenia podobne do komputerowych strategii RTS, w których zdobywasz terytoria przez podboje, budujesz nowe konstrukcje, które pozwolą Ci udoskonalać armię oraz zarządzasz zasobami, aby osiągnąć zwycięstwo.

W dodatku do Frontier War znajdziemy frakcje Japonii i Francji (czyli kolejne 50 miniaturek) i możliwość gry dla 5 do 6 graczy. Każda z jednostek (piechota, artyleria czy czołgi) mają swoje specjalne zdolności, a dostępne w grze karty pozwolą nam na atak, obronę lub zastosowanie taktyki wobec wroga. Scenariusze poprowadzą nas przez meandry gry, w których wygrany nie jest oczywisty…

Link do gry na Kickstarterze


Vindication

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 45-150 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Modular Board, Role Playing, Variable Phase Order,

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 14 lutego 2019 roku

Cena gry: od 29 $

Koszt wysyłki: od 18 $

Wyrzucony za burtę, by żyć w nędzy, zostajesz porzucony na pewną śmierć w lodowatym morzu. Przed zniknięciem w czeluściach wody, wyrzucasz na brzeg runy, dzięki którym odrodzisz się jako podróżnik. Gdy otworzysz oczy i ujrzysz swój cudaczny, nowy dom, odkryjesz, że coś lepszego i silniejszego obudziło się wewnątrz Ciebie. Pamiętaj, aby mądrze zarządzać swoimi osobistymi atrybutami, by zdobywać poparcie towarzyszy, przejmować kontrolę nad terytoriami lub walczyć z przerażającymi potworami. Zrób to, aby odzyskać utracony honor w poprzednim wcieleniu, przez życie w zdradzie i chciwości.

Gra Vindication jest połączeniem kilku znanych i lubianych mechanik. Znajdziemy w niej możliwość strategicznego planowania, budowanie talii, zarządzanie zasobami, area control, modularną planszę i zróżnicowane umiejętności bohaterów. W kampanii możemy nabyć zarówno podstawkę, jak i dodatek.

Link do gry na Kickstarterze


Gardens of Babylon

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 60 minut

Mechaniki: Hand Management, Modular Board, Point to Point Movement, Take That, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2019 roku

Koniec kampanii: 15 lutego 2019 roku

Cena gry: od 35 $

Koszt wysyłki: 12-15 $

Gardens of Babylon jest strategiczną grą euro opartą na dokładaniu kafli, zarządzaniu pracownikami oraz unikalną mechaniką fortuny: kaskadą. Król Nebuchadnezzar II powiedział: „zbudujcie mi najwspanialsze ogrody na świecie”. Wcielamy się zatem w przywódców gildii, którzy żądni są zaspokojenia potrzeb władcy. Gra ma charakteryzować się prostymi zasadami, które nie wykluczają ciężkości strategii, interakcją wśród graczy oraz wysoką regrywalnością. Jak zatem wygląda rozgrywka? Zaczynamy od dokładania kafli na wzór zigguartu (budowla schodkowana trójstopniowo, zwężająca się ku górze). Następnie po zbudowanych ścieżkach poruszamy się naszymi ogrodnikami. Naszym celem jest zasianie plew na dostępnych kaflach, aby mogły one kaskadowo rozsiewać się w dół, zastępując plony przeciwników naszymi. Im wyżej na zigguarcie, tym cenniejsze są nasze plony. Gra kończy się w momencie ukończenia Zigguartu. Gracz z największą liczbą punktów zwycięża.

Link do gry na Kickstarterze


Valor & Villainy: Minions of Mordak

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 90-150 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Dice Rolling, Grid Movement, Hand Management, Modular Board, Partnerships, Role Playing, Variable Phase Order, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2020 roku

Koniec kampanii: 16 lutego 2019 roku

Cena gry: 39 $

Koszt wysyłki: 14 $

Valor & Villainy jest grą planszową RPG, w której możesz siać spustoszenie na świecie jako Czarnoksiężnik Mordak lub stworzyć grupę bohaterów, aby udaremnić jego nikczemne plany. Bohaterowie rozpoczynają poszukiwania starożytnych świątyń, które mogą zrujnować magię Czarodzieja. W tym samym czasie Czarnoksiężnik robi wszystko, co w jego mocy, aby pokonać bohaterów i zdobyć kosmiczną moc. Jak w części gier RPG, tak samo tutaj mamy możliwość rozwijać swojego bohatera i łączyć siły, aby stawić czoła złu. Postacie będą okraszone miniaturkami, a wykonanie utrzymane jest w iście bajkowych kolorach.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *