Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #14

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Tiny Epic Defenders: The Dark War & TED 2nd Edition, DinoGenics, Sunset Over Water, End of the Trail i Ghostel.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Tiny Epic Defenders: The Dark War & TED 2nd Edition

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 30 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Area Control / Area Influence, Campaign / Battle Card Driven, Co-operative Play,Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: lipiec 2018

Koniec kampanii: 19 Październik 2017

Tiny Epic Defenders to gra kooperacyjna osadzona w fantastycznym świecie Aughmoore. Akcja rozgrywa się po wielkiej wojnie, w którą zaangażowani byliśmy w grze Tiny Epic Kingdoms. Naszym zadaniem będzie ochrona stolicy przed hordami nieprzyjaciela i pokonanie jednego z epickich potworów najeżdżającego nasze królestwo. Jeśli nam się to uda, nasza chwała nigdy nie przeminie. Jeśli jednak poniesiemy porażkę, nie będzie nadziei dla naszego świata. 

W każdej rundzie przyjdzie nam stawić czoło wrogom, których karty dobierać będziemy z talii kart danej rundy. Jeśli ich nie powstrzymamy, będą niszczyć krainy naszego królestwa, a następnie zaatakują stolicę. Nasi bohaterowie będą jednak mogli poświęcić swoje zdrowie, aby obronić królestwo przed atakami, odbudowywać niszczone tereny. W swojej turze będziemy mogli również wykorzystać specjalne umiejętności naszych bohaterów, bądź regionów, w których się znajdują. Karty pozwalające na wykonanie akcji graczom są również obecne w talii danej rundy. Nie możemy być więc pewni, kiedy będziemy mogli dokonać naszych heroicznych czynów. Gdy dobierzemy już wszystkie karty przewidziane dla trwającej rundy, talia jest ponownie budowana. Dodajemy do niej również nowych przeciwników z talii kart atakujących nas hord. Na zakończenie przyjdzie nam natomiast stoczyć bój z jednym z epickich potworów. 

Trwająca kampania pozwoli nam na zakup drugiej edycji podstawowej wersji gry, w której znacząco poprawiono szatę graficzną oraz wprowadzone inne drobne poprawki. Ciekawą zmianą jest zastosowanie „Item meeple”, czyli meepli, do których będziemy mogli fizycznie dołączać zdobyte podczas gry przedmioty.

Oprócz podstawowej wersji gry dostępny jest również zakup dodatku „The Dark War”, który wzbogaca rozgrywkę o kolejnych wrogów, bohaterów czy lokacje.

Za $25 bedziemy mogli zakupić podstawową wersję gry, natomiast za $46 otrzymamy wersję podstawową wraz z dodatkiem.

Koszt dostawy w zależności od tego czy kupimy wersję podstawową czy cały zestaw wynosi 12 bądź 20 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Czas gry: 60-120 minut

Mechaniki: Hand Management, Set Collection, Tile Placement, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018

Koniec kampanii: 2 listopada 2017

Czy w dzieciństwie, tak jak ja marzyliście, by zobaczyć choćby jednego z wielkich gadów? Albo przynajmniej odkryć jego szczątki? A może jesteście fanami filmu „Jurassic Park”? Jeśli tak, to ta gra na pewno was zainteresuje.

DinoGenic

DinoGenics: Dinosaur Park Management to gra, w której będziemy starali się wybudować najciekawszy i najbardziej dochodowy park dinozaurów. Każdy z graczy wcieli się w rolę jednej z wielkich korporacji, które na własnych wyspach będą starały się stworzyć źródło najbardziej ekstremalnych przeżyć. W tym celu wysyłać będziemy naszych pracowników na pobliski kontynent, aby zdobyć DNA, zakupić ogrodzenie, czy zdobyć inne elementy niezbędne do rozkręcenia nowego biznesu. Gdy zdobędziemy zasoby, będziemy mogli zdecydować o wyglądzie naszego parku i o tym jakie gady w nim zamieszkają. Im bardziej prestiżowe stwory, tym większa liczba gości zechce nas odwiedzić. Musimy jednak pamiętać, że dinozaury to żywe istoty posiadające własny umysł i jeśli będą zaniedbane lub utrzymywane w niewłaściwych warunkach to spróbują uciec i zaczną siać spustoszenie.

Gra toczyć się będzie przez 7 rund podzielonych na dwie fazy. W fazie otwartego sezonu do naszego parku zawitają goście w liczbie zależnej od reputacji naszego parku. Tę zdobywać będziemy głównie poprzez utrzymywanie coraz ciekawszych i bardziej niebezpiecznych okazów. W tej fazie wydamy także polecenia naszym pracownikom. Pola akcji dostępne na kontynencie są limitowane, dlatego też będziemy musieli się zdecydować na czym przede wszystkim nam zależy.

Drugim etapem jest faza utrzymania. Musimy w niej wyżywić nasze mięsożerne bestie, inaczej zniszczą one nasz park lub co gorsza zaatakują gości. Może się to zdarzyć również jeśli nie zapewnimy im odpowiedniego wybiegu. Po zakończeniu fazy utrzymania rozpoczniemy kolejny z siedmiu sezonów. Grafika gry prezentuje się znakomicie. Podobnie jak drewniane elementy, których jest całkiem sporo. Co więcej za 18 dolarów będziemy mogli dokupić zestaw drewnianych dinozaurów dostępny podczas pierwszej kampanii gry.

Cena gry wraz ze wszystkimi odblokowanymi nagrodami wynosi 54 dolary. Za wysyłkę do naszego kraju przyjdzie nam zapłacić kolejne 15 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Sunset Over Water

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 20 minut

Mechaniki w grze: Grid Movement, Set Collection, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2018

Koniec kampanii: 17 października 2017 roku.

Czasami potrzebujesz zejść z wcześniej wydeptanej ścieżki by znaleźć piękny krajobraz do namalowania. Obudź się wcześnie, zanurz się w naturze i znajdź idealne miejsce do tworzenia. Niektóre obrazy sprzedasz, inne zachowasz dla siebie ale zawsze będziesz przemierzać świat by znaleźć kolejne inspiracje.

Gra polega na równoczesnym planowaniu, podążaniu za indywidualnie wybraną ścieżką, a kończy się na sprzedaży dzieł sztuki i zarobieniu jak największej ilości pieniędzy i zdobyciu rozgłosu. Faza planowania: gracze wybierają jedną z trzech „Planning Cards” na dany dzień. Rozważają jak daleko mogą się przemieścić i jak wiele obrazów mogą namalować. Wędrówka: bazując na tym skąd gracze zaczynali wycieczkę, każdy kończy swoją wędrówkę w innym miejscu. Podczas tej fazy każdy z graczy przemierza pustkowie, maluje krajobrazy i sprzedaje je dla rozgłosu. W tej fazie wykonać trzeba tzw. dzienny cel. Faza czyszczenia: uzupełniamy w niej karty krajobrazu, celów dziennych i przygotowujemy się do kolejnego dnia.

Koszt jednego egzemplarza w kampanii to 19 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


End of the Trail

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 20-40 minut

Mechaniki w grze: Auction/Bidding,Hand Management, Memory, Modular Board, Press Your Luck, Set Collection

Przewidywany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2018

Koniec kampanii: 2 listopada 2017 roku.

End of the Trail jest grą karcianą z nutą rywalizacji, przeznaczoną dla badaczy i poszukiwaczy przygód. Gracze zarządzają kartami na ręce aby zabezpieczyć transport, ochronić ziemie i zdobyć tytuł za największą ilość zdobytych ziem. Karty można użyć na 3 sposoby: aby chronić kafelki terenu i odkrywać ilość złota, którą mogą produkować, zbierać jak najlepsze karty by na ręce mieć jak najlepszy zestaw i kupować dodatkowe karty na aukcjach. Odkrywanie terenów jest ryzykownym biznesem. Gracze muszą wybierać karty ostrożnie ponieważ są ograniczenia co do odkrywania hojnych w zasoby złota terenów….

Koszt zakupu podstawowej wersji gry wraz z nagrodami dla niej ufundowanymi podczas kampanii to koszt 29 dolarów. Jeżeli chcielibyśmy otrzymać zawartość w wersji deluxe, to przyjdzie nam zapłacić 39 dolarów.

Koszt wysyłki to 15 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


GHOSTEL

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45-60 minut

Mechaniki w grze: Dice Rolling, Worker Placement

Przewidywany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2018

Koniec kampanii: 15 października 2017 roku.

Ghostel to półkooperacyjna gra rodzinna, w której wcielamy się w największe fobie naszych gości. Współpraca z innymi duchami jest mile widziana. A wszystko po to, aby odstraszać najodważniejszych gości hotelu Ghostel i dzięki temu zyskiwać ulepszenia, które pozwolą nam jeszcze bardziej przerażać! Mechanizm gry zapewnia nam różnorodność w każdej rundzie, jednak nic nie przynosi tyle szczęścia co odniesione zwycięstwo.

Trwająca kampania pozwoli nam wzbogacić nasze egzemplarze gry o kilka dodatków. Będziemy mogli poszerzyć rozgrywkę o piątego, a nawet szóstego gracza, czy dołączyć do gry rozszerzenie cukierek albo psikus.

Koszt zakupu wszystkich dostępnych dodatków to 45 dolarów wraz z przesyłką.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *